Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

II Jarmark Słowiański i Święto Ziół za nami

W poniedziałek (15.08) na placu prof. Wawrzyczka przy Domu Przyrodnika w Hażlachu odbył się II Jarmark Słowiański, połączony ze Świętem ziół. Na uczestników czekały liczne atrakcje wraz z niespodzianką – wizytą pracowników Archeoparku w Kocobędzu.

Święto Ziół w Hażlachu obchodzone jest od kilku lat, Jarmark Słowiański to nowa, zapoczątkowana w 2021 impreza. W tym roku oba wydarzenia zostały połączenie, a głównym tematem wydarzenia były zioła. Zainteresowani mogli dowiedzieć się więcej na temat ziołolecznictwa od Basi Kuchty – zielarki z Domu Przyrodnika i skorzystać ze słowiańskiej oferty, wyplatając wianki.

Tegoroczna edycja Jarmarku Słowiańskiego została wzbogacona o stoisko z Archeoparku w Kocobędzu – Dom Przyrodnika współpracuje z Archeoparkiem, dlatego w tym roku można było nie tylko podziwiać wystawców, przebranych w słowiańskie stroje, ale również dowiedzieć się więcej na temat minionych wieków, a także spróbować zapisać swoje imię na specjalnie przygotowanych, historycznych tabliczkach – wyjaśniali organizatorzy wydarzenia.

Dużą atrakcją była również wystawa zabytkowych traktorów – maszyny rolnicze można było podziwiać, przymierzyć się do fotela kierowcy i odbyć krótką przejażdżkę (na fotelu pasażera) po centrum Hażlacha.

Na zainteresowanych czekała strefa gastronomiczna oraz kramy z naturalnymi produktami. Koło Gospodyń Wiejskich z Hażlachza  prowadziło sprzedaż ciast i placków ziemniaczanych. Duże zainteresowanie wzbudziło stoisko z miodami i produktami pochodzenia pszczelego - zaczynaliśmy hobbystycznie od kilku uli, obecnie mamy ich kilkadziesiąt. Produkujemy własne miody, ale również na przykład maści propoliswoe - wyjaśniała wystawczyni z Kończyc Wielkich. 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: