Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Festiwal górski na cieszyńskim UŚ

Miłośnicy wycieczek górskich powinni zarezerwować sobie czas w dniach 3-4 marca. Międzywydziałowy Studencki Klub Górski działający na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie organizuje bowiem FESTIWAL GÓRSKI ''SZLAKIEM NA GRANI(CY)''.

Podczas dwudniowego wydarzenia odbędą się warsztaty przygotowujące do wycieczek górskich prowadzone przez doświadczonych przewodników beskidzkich. Ich uczestnicy dowiedzą się m.in. jak orientować się w terenie górskim oraz jak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników wycieczek.

W pierwszy dzień będzie można posłuchać opowieści i zobaczyć zdjęcia Aleksandry Ginter, która wyruszyła na Islandię, by podziwiać tamtejsze wulkany, wodospady i wytropić maskonury. Michał Słowioczek zabierze uczestników festiwalu do Ekwadoru, by opowiedzieć o wyprawie na szczyty wulkanów Cotopaxi (5 897m n.p.m), Chimborazo (6310 m n.p.m.) i Ilinizas (5125 m n.p.m.), a Agnieszka Matusiak zaprezentuje zdjęcia z wędrówek po górach m. in. Chin, Tadżykistanu, Iranu i Libanu.

Drugi dzień oprócz warsztatów wypełnią prezentacje filmów górskich m.in. Marcina Furtaka, Jerzego Surdela, Piotra Snopczyńskiego. Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa pt. "Górami przez życie", na którą składać się będą zdjęcia członków Klubu Fotograficznego START z Cieszyna.

Festiwal odbędzie się na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji, a udział w warsztatach i innych wydarzeniach festiwalowych jest bezpłatny.

PROGRAM FESTIWALU:

3 MARCA (WTOREK)
16.00 – Warsztaty: Henryk Więzik (Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych PTTK w Cieszynie) „16 T-shirtów w plecaku? Jak przygotować się do wyjścia w góry” (SALA 02)
17.00 – Otwarcie festiwalu, prezentacja Międzywydziałowego Studenckiego Klubu Górskiego „Bukowe Czuby”, otwarcie wystawy „Górami przez życie” (Klub Fotograficzny START z Cieszyna), otwarcie konkursu fotograficznego
(SALA KONFERENCYJNA)
18.00 – Aleksandra Ginter: „Islandia - na tropie maskonura”
19.00 – Michał Słowioczek: „Ze śląskiej hołdy na wulkany Ekwadoru”
20.00 – Agnieszka Matusiak: „Kalejdoskop górski. Od Muztagh Aty po Pico Turquino”

4 MARCA (ŚRODA)
17.00 – Warsztaty: Tomasz Bochenek (Studenckie Koło Przewodników Górskich „Harnasie” z Gliwic) „Jak nie zabłądzić w górach - warsztaty z orientacji i nawigacji” (SALA 02)
18.00 – Pokazy filmów górskich (SALA KONFERENCYJNA)
W programie m.in.:
„Dzień dobry, cześć” (reż. Andrzej Szypulski)
„Chińskie Giganty - Korona Podziemi” (reż. Marcin Frutak)
„Tryptyk Tatrzański” (reż. Jerzy Surdel)
„Człowiek z Wapienia”(reż. Marcin Furtak, Zenon Kondratowicz)
Filmy Piotra Snopczyńskiego
21.00 – Zakończenie festiwalu i ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego
21.30 – Afterparty w górskich klimatach w Klubie Studenckim Panopticum

 

red.

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: