Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Expresowe tempo

W tegorocznym budżecie państwa Sejm zarezerwował 189 milionów złotych na budowę drogi ekspresowej Sl. - To powinno wystarczyć do sfinansowania zadań, które założyliśmy sobie w tym roku - stwierdza Marian Sobula, zastępca dyrektora katowickiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Dyrektor zapewnia, że w 2004 roku prace będą w końcu prowadzone na wszystkich czterech odcinkach przyszłej czteropasmówki. Budowa tzw. obejścia Grodźca powinna bowiem ruszyć w drugiej połowie roku.
Tymczasem nadejście zimy nie przerwało robót na innych odcinkach szosy. Ekipy drogowców rozpoczęły ostatnio budowę największego na trasie, 320-metrowego wiaduktu, usytuowanego w Ogrodzonej. Przyczółek wiaduktu od strony Cieszyna został już zabetonowany. Drogowcy ustawili także kilka podpór.
- Teraz zaczniemy budować konstrukcję, na której zostanie wylany ustrój nośny obiektu. Rusztowanie będzie przesuwane od strony Cieszyna w kierunku przyczółka po drugiej stronie doliny - stwierdza Wojciech Żurek, dyrektor kontraktu.
źródło: gzc
dodał: Z.Z.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: