Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dziś Europejski Dzień Kontroli Prędkości

16 kwietnia to Europejski Dzień Kontroli Prędkości. Mundurowi przypominają, że dostosowanie prędkości do ograniczeń oraz do warunków panujących na drodze może uratować nam życie.

Przestrzeganie ograniczeń prędkości to nie tylko szansa na uniknięcie mandatu, ale również na uratowanie życia. W razie utraty przyczepności i zderzenia z drzewem, czy wypadku drogowego, zdecydowanie większą szansę na przeżycie ma kierowca, który jechał 50km/h, niż ten, który „przygazował” i licznik wskazał już 80 km/h. Droga jest pusta? To wcale nie oznacza, że jesteśmy bezpieczni. Przy zbyt dużej prędkości nawet spotkanie z sarną może mieć opłakane skutki.

Jadąc trzeba również zwrócić uwagę na nawierzchnię, zakręty, możliwość wyjścia kogoś na drogę i wreszcie, a może przede wszystkim na warunki atmosferyczne. Nadmierna prędkość w wielu przypadkach stała się już przyczyną tragedii - Do znudzenia powtarzamy, że prędkość to ten element ruchu drogowego, przez który dzieją się najgorsze rzeczy na drogach. Wyjaśnianie przyczyn wypadków to żmudna robota. Jednak w zasadzie zawsze można stwierdzić, że gdyby pojazd poruszał się z mniejszą prędkością, skutki byłyby mniej dramatyczne. W 2021 r. przez 3 miesiące śląscy policjanci z drogówki ujawnili prawie 136000 wykroczeń. Z tego ok. 77000, czyli ponad połowa (56,5%) to były przekroczenia prędkości!!! Niemalże 1000 (o zgrozo!) to przekroczenia o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym – wyjaśnia Śląska Policja.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-16 15:38:57
kierowca_bombowca: Pic na wodę, nie ma żadnych kontroli, wszystkie psy w Warszawie i pilnują schodów do nieba.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: