Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Czy to trolle czy piramidki?

Nadleśnictwo Wisła sprawdza jakie ślady po górskich wycieczkach pozostawili turyści. Jak podkreślają leśnicy niedawnym hitem turystów są piramidki czy kopczyki z kamieni.

Ruch turystyczny w górach ma się doskonale. Szlaki są często uczęszczane przez turystów. Nadleśnictwo Wisła zwróciło uwagę internautów na oficjalnym profilu na facebooku, na dziwne ślady turystycznych rozrywek w potokach.

- Piramidki, kopczyki czy inne tego typu kamienne figurki stawiane wzdłuż szlaków turystycznych towarzyszą nam już od wielu lat. Ostatnio nawet jest ich jakby coraz więcej. Choć takie fikuśne postawione w potoku widzimy pierwszy raz -  podkreśla rzecznik prasowa Nadleśnictwa Wisła, st.spec. służby leśnej, Magdalena Mijal.

Jak stwierdza na oficjalnym funpage'u Nadleśnictwo Wisła w kulturze norweskiej takie symbole mają szczególne znaczenie. - W norweskich górach takie kopczyki to według legendy zamienione w kamień trolle, które nie zdążyły uciec przed promieniami wschodzącego słońca. Inna wersja mówi ostrożniej, że to ich kryjówki – czytamy.

Leśnicy zastanawiają się także czy to, aby nie ingerencja w przyrodę. Dyskusja internautów sprowadziła się jednak do tego, że lepsze takie ślady na beskidzkich szlakach, niż graffiti czy śmieci...

KOD

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-09-14 14:39:01
edward pilich : Ale mają problem przyjdzie duża woda to wszystko wyrówna niech się zajmą lasem
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: