Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czeski Cieszyn: uratowali siedem osób

Siedem osób - czterech dorosłych i troje dzieci, uratowali z płonącego domu w środę (20.02.2013) nad ranem policjantka i strażnik miejski w Czeskim Cieszynie.

Podczas patrolu mundurowi zauważyli gęsty dym wydobywający się z piwnicy jednego z budynków przy ul. Jabłonkowskiej w Czeskim Cieszynie. Policjantka i strażnik nie czekali na przyjazd strażaków i kolejnych jednostek,  postanowili ewakuować mieszkańców budynku – Patrolowi udalo sie waleniem do drzwi obudzić gospodynię. Korytarz był pełen dymu i widoczność była minimalna. Wewnatrz znajdowaly się  cztery dorosle osoby oraz troje dzieci. Policjantka wyniosła z mieszkania trzymiesięcznie niemowlę, zaś strażnik trzyletnie dziecko. Kobieta która otworzyła drzwi wyniosła z kolei sześciolatka. Wszyscy zostali umieszczeni w służbowym samochodzie, który chronił ich przed wyziębieniem. Następnie do budynku wrócił strażnik i  pomógł opuścić zagrożone miejsce starszej kobiecie. W domu przebywali jeszcze dwaj mężczyźni, którzy spali. Ci jednak wzięli niezbędne rzeczy i  opuścili budynek o własnych siłach – opisuje szczegóły zdarzenia Dorota  Havlíková, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Czeskim Cieszynie.

Dalsze czynności związane ze zdarzeniem wykonali już przybyli na miejsce strażacy – Ci z mieszkanców którzy nawdychali się dymu, zostali odwiezieni do szpitala w Karwinie. Jak się okazało nikt nie został jednak hospitalizowany – dodaje Havlíková

- Kiedy powstawały mieszane patrole, komentarze były bardzo różne. Doświadczenie jednak pokazuje, że w praktyce to rozwiązanie działa doskonale - komentuje szef Straży Miejskiej Petr Chroboczek.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: