Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (70)
Na początek amerykańska romantyczna powieść obyczajowa Santy Montefiore „Córka pszczelarza”. Dorset, 1932: Grace Hamblin, córka pszczelarza, dorasta w pięknym majątku na wsi. Zna swoje miejsce i przyszłość. Po niespodziewanej śmierci ojca zostaje sama. Nie licząc mężczyzny, którego kocha i który nie jest jej przeznaczony. Massachusetts, 1973: Trixie Valentine, piękna, impulsywna córka Grace, jest zakochana w charyzmatycznym wokaliście zespołu muzycznego, który ma szansę odnieść wielki sukces. Jasper musi wyjechać do domu w Anglii z powodu tragedii rodzinnej. Obiecuje, że wróci do Trixie, jeśli będzie ona na niego czekać. Matka i córka szukają utraconej miłości, przytłoczone wspomnieniami, nie zdając sobie sprawy z łączących ich sekretów. Aby odnaleźć to, za czym tęsknią, muszą przezwyciężyć przeszłość i kłamstwa sprzed wielu lat...
Druga propozycja książkowa to również amerykański romans obyczajowy „Dziewczyna od marzeń” autorstwa Jayne Ann Krentz. On co noc śni o ogniu… Ona pomoże mu panować nad snami. Lecz czy to ochroni ich przed przeszłością? Jack Lancaster, profesor kryminologii i konsultant FBI, rozwiązuje sprawy nierozwiązanych zbrodni. Zwłaszcza podpaleń. Jako dziecko sam ocalał z pożaru, w którym zginęła jego matka. Ale tym razem nie ujął mordercy… Zdumiewająca umiejętność wnikania w umysł zbrodniarza przysporzyła mu sławy, ale i skomplikowała życie osobiste. Śledztwa pozostawiają w jego umyśle ślad, dręczą go makabryczne sny. Jack szuka pomocy u Winter Meadows, pięknej i tajemniczej instruktorki medytacji, która potrafi czytać marzenia senne. Nagle pojawia się realne niebezpieczeństwo. Powraca ten, kogo Jack szuka od lat. „Krentz nigdy nie rozczarowuje i teraz też trafia w dziesiątkę – mroczną tajemnicą, gorącą akcją i płonącą namiętnością”. „Kirkus Reviews”
Po dwóch romansach coś mocniejszego – amerykański sensacyjny Thriller „Relikt” autorstwa Douglasa Preston. Pozostało jeszcze kilka dni do otwarcia w niezwykle popularnym nowojorskim Muzeum Historii Naturalnej nowej, ogólnodostępnej wystawy. Nieoczekiwanie w niezwykle brutalny sposób zostają zamordowani w ciemnych korytarzach i pokojach na uboczu goście, którym zezwolono na przebywanie w tym czasie w budynku. Sekcje zwłok wykazują, iż zabójca nie może być człowiekiem... Dyrekcja muzeum, nie bacząc na te krwawe zdarzenia, nadal planuje uczcić z wielką pompą nową ekspozycję. Pracownica muzeum, Margo Green, musi odkryć, kto - lub co - popełnił owe zbrodnie. Czy zdąży na czas, by powstrzymać nadchodzącą masakrę?
Najmłodszej grupie czytelników dzisiaj proponujemy książkę Agnieszki Stelmaszyk „Wesołe przypadki kociej gromadki”. Poznajcie szalone przygody gromadki siedmiu niesfornych, ale bardzo wyjątkowych kotów małego Krzysia. Ich niezwykłą cechą jest to, że potrafią mówić, choć Krzyś jest jedynym człowiekiem, przed którym się z tym zdradzają. Kociaki nieustannie przeżywają perypetie, które wiążą się z ich cechami charakteru - są bardzo ambitne, przedsiębiorcze i pomysłowe. Marzą o sławie, luksusach i pieniądzach, za które kupią sobie willę z basenem pełnym kociej karmy. Ciągle próbują zrobić karierę i szybko się wzbogacić. Kiedy tylko jeden z ich biznesplanów nie wypala, natychmiast tworzą następny. W dodatku uwielbiają oglądać programy telewizyjne, z których ciągle czerpią nowe inspiracje. Z łatwością poruszają się w Internecie, wiedzą, jak zdobyć mnóstwo polubień na Facebooku i milion odsłon na Youtubie. Z tymi kotami nie sposób się nudzić!
Tak jak zawsze zapraszamy do odwiedzenia bibliotek naszego powiatu i skorzystanie z ich katalogów książkowych.
AK
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.