Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (58)
Przesłuchałem w ostatnim czasie praktycznie w półtora dnia sensacyjny kryminał Rachela Abbotta „„Zmuszona, by zabić”. Tak to się musi skończyć… Któreś z nas musi umrzeć.
Mark i Evie mają burzliwy romans. Evie przywróciła wiarę w życie Marka po śmierci jego żony. Kiedy jednak Evie odnosi różnego rodzaju obrażenia cielesne, jej przyjaciele zaczynają podejrzewać o to Marka. Czyżby namiętny romans przerodził się w piekło? Wezwana w środku nocy do ich rezydencji sierżant Stephanie King, znajduje w łóżku dwa brutalnie zamordowane ciała, które trudno zidentyfikować. Gdzie zaczyna się morderstwo? W chwili, kiedy następuje pierwsze pchnięcie nożem? Czy w momencie pierwszej myśli o popełnieniu zbrodni. Zmuszona, by zabić to mroczny thriller psychologiczny z charakterystycznym dla Abbott stawieniem czytelnika przed koniecznością trudnego wyboru moralnego i mistrzowską charakterystyką postaci.
W kategorii literatura piękna w Centralnej Bibliotece Polskiego Związku Niewidomych z której korzystam znalazłem książkę Pauliny Kuzawińskiej. agadkowa śmierć niedoszłej panny młodej, tajemniczy obraz i zamożna rodzina Verinderów, która zdaje się coś ukrywać… Pewnej burzowej nocy w starej rodowej posiadłości niespodziewanie umiera młoda dziewczyna. Czy śmierć Claire ma jakiś związek z olejnym portretem, do którego pozowała? A może zadziałała legendarna klątwa związana z pięknym szmaragdowym naszyjnikiem, również uwiecznionym na obrazie? Młoda arystokratka Madeline Hyde próbuje odkryć przyczynę śmierci ukochanej przyjaciółki. Zagłębia się w gąszcz niebezpiecznych tajemnic, które zdają się coraz mocniej oplatać Dwór pod Cisami i jego mieszkańców. To doskonałe połączenie sensacyjnej intrygi w stylu retro, subtelnego wątku romantycznego i zbrodni, która budzi starą rodzinną legendę…
Kontaktu z nowościami książkowymi dla dzieci i młodzieży niestety nie mam osobiście z racji mojej dysfunkcji, ale nie mówię, że nie wiem co się "kręci" na rynku wydawniczym. Z listy pozycji, które biblioteki polecają wybrałem książkę trochę już starszą, a mianowicie „Pippi Pończoszanka". Pippi mieszka samotnie w Willi Śmiesznotce razem ze swoim koniem i małpką, ma walizkę pełną złotych monet i... nie chodzi do szkoły. Jej niekonwencjonalne zachowanie jest wyzwaniem dla mieszkańców miasteczka: budzi zgorszenie dorosłych oraz zachwyt rówieśników. Życie dziewczynki jest bardzo interesujące chociaż nie zawsze takie jak powinno być. Dobra zabawa, dużo śmiechu i nie tylko gwarantowane…
Kiedyś panowało takie powiedzenie, że najlepszym okresem do czytania książek jest późna jesień i zima. Może coś w tym jest ale można korzystać z tej formy rozrywki cały rok...
AK
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.