Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (46)
Sieć oferuje bezpłatnie na dwa miesiące swoją flagową usługę Empik Premium. Dzięki temu każdy może skorzystać m.in. z ponad 11 tysięcy audiobooków i e-booków oraz słuchowisk i podcastów. Od teraz przez dwa miesiące wszyscy mogą skorzystać z bezpłatnego dostępu do szerokiego pakietu korzyści w ramach usługi Empik Premium. Aby aktywować swój darmowy kod, wystarczy wejść na stronę: www.empik.com/czas-w-domu. Osobiście korzystam z biblioteki centralnej skierowanej dla osób niewidomych, ale te 11 tysięcy tytułów jest interesujące. W ostatnich dniach przesłuchałem m.in. „Zapach śmierci”, „Sitwa” oraz „Księgarenka przy ulicy Wiśniowej”.
Na początek sensacyjny thriller „Zapach śmierci” autorstwa Simona Becketta.
Szósta część bestsellerowej serii thrillerów z antropologiem sądowym Davidem Hunterem w roli głównej. Pewnego letniego wieczoru David Hunter – antropolog sądowy – odbiera telefon od dawnej znajomej z pracy. Kobieta potrzebuje opinii w pilnej sprawie. W opustoszałym, czekającym na rozbiórkę szpitalu Świętego Judy gdzie bywają bezdomni, dilerzy i narkomani znaleziono częściowo zmumifikowane ciało. Nawet Hunter nie potrafi określić, od jak dawna mogło tam leżeć. Wiadomo tylko jedno: to ciało młodej ciężarnej kobiety. Po zapadnięciu się podłogi strychu wychodzi na jaw kolejny z mrocznych sekretów szpitala. Oczom policjantów ukazuje się ukryta sala zastawiona łóżkami. W niektórych nadal ktoś leży… Pozornie prosta z początku sprawa przeradza się w obłąkańczy koszmar. Nikt z otoczenia Huntera nie może czuć się bezpiecznie… Ludziom zwykle wydaje się, że natychmiast rozpoznaliby zapach śmierci. Że rozkładowi towarzyszy szczególna, charakterystyczna woń, paskudny trumienny odór. Mylą się…
Druga pozycja to również kryminał tym razem polski Pauliny Świst „Sitwa”. „Sitwa" to kolejny mocny tytuł w dorobku najgłośniejszej polskiej debiutantki ostatnich lat. Po bestsellerowej "Karuzeli" przyszedł czas na kolejną odsłonę cyklu, w którym w grę wchodzą już nie tylko przekręty finansowe i wielka namiętność, ale też przemyt złota i afera kościelna. Funkcjonariusz CBŚ Michał Grosicki zostaje skierowany na Śląsk. Tak dobrze udaje mu się wtopić w przestępcze środowisko, że zostaje aresztowany przez prokuratora Zimnickiego. To dopiero początek nowego spisku, w który zamieszani są dobrze znani bohaterowie "Karuzeli" – Orzeł i Olka. Wszystko wskazuje na to, że historia finansowych przekrętów wcale nie skończyła się wraz z ich ucieczką z kraju...
Trzeci tytuł to romans obyczajowy „Księgarenka przy ulicy Wiśniowej” autorstwa Liliany Fabisińskiej, Gabrieli Gargaś i inni. Pan Alojzy, sympatyczny właściciel małej księgarenki przy ul. Wiśniowej, postanawia zamknąć swój sklepik z książkami. Prowadził go przez prawie pół wieku, ale jest coraz starszy, brakuje mu sił. Chciałby odpocząć i wreszcie zrealizować swoje marzenie o dalekiej podróży do córki, mieszkającej w Australii. Księgarenka, jego całe życie, zostanie zamknięta, ale nie tak zwyczajnie, z dnia na dzień. Dla jej wiernych, stałych bywalców pan Alojzy przygotował prezenty. Postanowił obdarować ich egzemplarzami swoich ukochanych książek. Dla każdej osoby wybrał pozycję szczególną, taką, która jego zdaniem może być dla tej osoby drogowskazem albo pocieszeniem. Książki są przewodnikami duszy, w to wierzy pan Alojzy. Czy ma rację? Czy uda mu się rozświetlić smutne poranki pewnej zapracowanej kobiety, która naprawdę nie znosi Świąt, i przywołać uśmiech na twarz małego chłopca? Czy moc obdarowywania i czynienia dobra ma taką siłę, że smutny sekret pana Alojzego przestanie tak bardzo ciążyć mu na sercu?
Dla najmłodszej grupy czytelników skoczowska biblioteka poleciła "Nawet potwory myją zęby" autorstwa Martinello Jessica i Grégoire Mabire.
Nawet potwory myją zęby. Nie wierzysz? Otwórz tę książkę, a odkryjesz, co przydarzyło się małej dziewczynce, która nie chciała myć zębów. Lepiej uważaj, bo można spotkać przerażające potwory!
Tak więc pomimo panującej wokół s sytuacji związanej z epidemią Koronawirusa można rzeczywiście bez wychodzenia z domu zalogować się np. w Empiku i znaleźć coś ciekawego do poczytania – posłuchania.
AK
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.