Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyński market jednak nie jest "dworcem"? Starostwo wyjaśnia

Cieszyńskie starostwo powiatowe dementuje pogłoski o wydaniu zgody na utworzenie "dworca autobusowego" przy markecie Inter Marche. Zdaniem władz nie ma też tematu uruchomienia - wraz z Grupą Muszkieterowie - nowych połączeń komunikacji autobusowej.

31 stycznia do starosty wpłynęła oferta spółki, która zarządza cieszyńskim marketem, na nieodpłatne korzystanie z obiektu "dworca". Zdaniem franczyzobiorcy sieci, posiada on dwa miejsca postojowe dla autobusów, dwa stanowiska odjazodowo-wysiadkowe, poczekalnię, punkt informacyjny, kasę biletową oraz ogólnodostępne toalety.

- Po przeprowadzeniu wstępnej analizy (wizji lokalnej w terenie, która odbyła się w zeszłym tygodniu) jesteśmy w stanie stwierdzić, że sklep nie spełnia na ten moment wymogów prawno-formalnych, które pozwoliłyby na zakwalifikowanie go jako dworzec autobusowy. Samo wyznaczenie miejsc postojowych, stanowisk odjazdowo-wysiadkowych, poczekalni, punktu informacyjnego, kasy biletowej czy ogólnodostępnej toalety nie czyni takiego obiektu z mocy obowiązującego prawa „dworcem autobusowym”, zwłaszcza że na jego terenie obecnie jest prowadzona sprzedaż alkoholu, która jest zakazana w tego typu obiektach. Trzeba także podkreślić, że znajdujące się obok sklepu dwa stanowiska odjazdowo-wysiadkowe same w sobie nie czynią tego obiektu dworcem, ponieważ zgodnie z obowiązującym prawem, dworzec musi mieć więcej niż dwa przystanki - czytamy w odpowiedzi Starostwa Powiatowego w Cieszynie na pytania redaktora Jana Baczy, która została przez starostwo udostępniona także innym redakcjom.

Władze powiatu dodają też, że zgoda na utworzenie "dworca autobusowego" nie leży w ich kompetencjach, a prawdopodobieństwo uruchomienia w tym miejscu dodatkowej komunikacji autobusowej "jest bardzo niewielkie". - W odniesieniu do odpowiedzi, która wypłynęła z Biura Prasowego Grupy Muszkieterów, dementuję informację, jakoby Zarząd Powiatu Cieszyńskiego wraz z siecią Muszkieterowie postanowili uruchomić dodatkowe linie powiatowej komunikacji autobusowej. Powoływanie się Biura Prasowego sieci Muszkieterowie na rzekomo zawarte porozumienie jest nieuprawnione i nieuzasadnione, gdyż do tej pory nie było mowy o zawarciu takowego porozumienia z siecią - podkreśla Sylwia Pieczonka, pełniąca funkcję rzeczniczki prasowej starosty.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

18
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-02-09 19:15:32
MILANELLO: Teraz tylko czekać jak bibliotekę czy inną czytelnię otworzą w pseudomarkecie!!! Ale i to tym cwaniakom nie pomoże Ludzie walczcie o swoje!!!
2022-02-09 19:35:27
krokusik: Zlikwidować kursy autobusów miejskich w niedzielę. Zakazać jazdy taksówkami. Niech kierowcy odpoczną i z rodziną spędzą niedzielę.
2022-02-09 19:37:03
krokusik: https://joemonster.org/filmy/115670/Czy_sklepy_w_niedziele_powinny_byc_otwarte
2022-02-09 19:58:08
suski: związkowa mafia pożal się boże "solidarności" pasożytuje na pracownikach i już tylko wk**rwia ludzi
2022-02-09 20:09:51
pół_Sasina_z_Wiślicy: wżarli się w społeczeństwo jak mendy w kożuch i pasożytują
2022-02-09 20:57:07
john: Zamknijmy całą gospodarkę w niedzielę. Dlaczego tylko handel ma mieć wolne?
2022-02-09 21:05:17
hycel: MILANELLO, niech tam powstanie Społeczna Psiarnia, będziesz mogła się tam udzielać społecznie.
2022-02-09 21:28:28
PUT-IN-ONE: Ile jadu i nienawiści w komentarzach. Generalnie ludzie w handlu maja przechlapane, jesli chodzi o pensje to też. Zamiast zabraniać handlu to powinni ustawowo ustalić, że praca w sobote to 150% stawki tygodniowej, a w niedziele 200% stawki tygodniowej. Czyli w tygodniu na godzine mamy 20 zł, to w sobote mamy 30 zł, a w niedzielę 40 zł/h. Proste to jak budowa cepa a i chetni do pracy by byli za godne pieniądze. Pozdrawiam starostwo, które dementuje plotki - wg mnie to do prokuratury cos takiego sie nadaje ;-)
2022-02-10 06:59:38
tomi71: Gdyby ludzie nie robili zakupów w niedzielę, to by sklepów nie otwierano. Jest klient, to jest towar. Jest wiele branży, które pracują w niedzielę i jakoś nikt nie dba o nie. W restauracjach, hotelach, kinach też ludzie obsługują, więc czemu tylko sklepy mają być uprzywilejowane?
2022-02-10 07:23:15
mama2: tomi71 Bo tu nie chodzi o żadną obronę pracowników handlu, ani o troskę, żeby niedziele spędzali z rodziną, chodzi o zbijanie kapitału politycznego tej całej pożal się Boże Solidarności. I tyle w temacie. Ta cała szopka, imitacja walki o prawa pracownicze, no ja was proszę, oni mają gdzieś każdego z pracowników marketów czy innych sklepów, liczy się, co politycznie mogą na tym zyskać.
2022-02-10 08:42:14
MILANELLO: Jak widzę wszyscy tu popierają pracę w niedzielę (większość pewnie właśnie w niedzielę sobie siedzi w fotelu wygodnym hipokryci!!!) Ja też czasem pracuję w niedzielę (ale stawka jest dużo dużo większa i co najważniejsze:nikt mnie nie zmusza tylko moja dobra wola) w handlu tego nie ma (raczej dzień do wybrania:co jest żenującym wyzyskiem!!!) Ja wiem że Cieszyn to "przemysłowy skansen " ale już parę kilometrów od Cieszyna są zakłady na poziomie Więc może lepiej rozważyć czy warto pracować u takiego pseudopracodawcy ?
2022-02-10 09:51:24
Boska Adela: milanelo nie wiem co ty tu widzisz, ale ewidentnie masz problem ze wzrokiem
2022-02-10 11:31:26
RysiekK22: Wycofanie z tego przystanku wszelkich kursów autobusów miejskich , powiatowych ( i jakichkolwiek innych na które władza ma wpływ ) może być skutecznym sposobem na odebranie chciwym zdemoralizowanym cwaniaczkom marketowym pretekstu do bycia "dworcem" - i takimi sposobami, czyli wszelkimi dostępnymi szykanami administracyjnymi, powinna władza traktować wszystkich zdemoralizowanych byznesmeników postępujących nieetycznie---- Drugi problem jest poważniejszy : zdemoralizacja, konsumpcyjne zepsucie i rozpasanie rzeszy komętujących osobników którzy dla własnej wygody niedzielno-zakupowej gotowi są do pognębiania współobywateli niedzielną pańszczyzną ( w d..ch się od dobrobytu poprzewracało !!!!! ). Ich reedukacja i wychowanie będzie zacznie dłuższa i trudniejsza i tym bardziej My - Ludzie Rozumni i Przyzwoici musimy ten trud podjąć !
2022-02-10 11:35:00
św. Patryk.: rysiu ja ci współczuję, masz obsesję, ale to się w dzisiejszych czasach skutecznie leczy....
2022-02-10 12:11:06
john: Rysiu czyli według ciebie cała gospodarka pracująca w niedzielę jest zdemoralizowana ? I ty uważasz się za człowieka rozumnego pisząc takie bzdury ?
2022-02-10 17:23:46
RysiekK22: Nie cała ! Ci którzy uczestniczą w wymuszaniu niedzielnych szycht na pracownikach którzy tego nie chcą
2022-02-10 17:32:06
św. Patryk.: gupi rysiu, a co za różnica niedziela czy poniedziałek? założę się, że większość pracujących najchętniej by nie pracowała w żaden dzień, guptoczku
2022-02-10 21:21:03
RysiekK22: jeżeli nie rozumisz różnicy miedzy niedzielo a poniedziałkiem i świętego prawa Człowieka Pracy do wolnej niedzieli , a zwłaszcza o ważniejszości tego prawa od czyichś ZACHCIANEK I CHCIWOŚCI to świadczy o Twej skrajnej zdemoralizacji
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: