Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: umowa z KNG podpisana

W czwartek (23.07) Miasto Cieszyn poinformowało o podjęciu się roli współorganizatora festiwalu Kino na Granicy. 22. Festiwal filmowy odbędzie się w terminie 21-26 sierpnia 2020 w formie stacjonarnej, o ile sytuacja epidemiczna nie ulegnie drastycznemu pogorszeniu.

Podczas 22. edycji festiwalu Miasto Cieszyn nieco zmieniło swoją rolę - Poprosiliśmy Miasto Cieszyn, aby weszło w nową rolę – współorganizatora wydarzenia. Dotychczas cieszyński magistrat służył pomocą finansową, teraz jednak przyjął na siebie większą rolę i odpowiedzialność, bo sytuacja jest nadzwyczajna. Zależy nam na tym, aby festiwal został przeprowadzony w sposób bezpieczny, dlatego potrzebujemy pomocy innych instytucji i służb miejskich – wyjaśniła Jolanta Dygoś dyrektorka przeglądu filmowego.

Jak podkreślają organizatorzy Kina na Granicy, przeprowadzenie go w formie stacjonarnej nie jest kwestią uporu, czy też ambicji, ale bardziej zobowiązań i potrzeb  – Do marca, kiedy to zmieniliśmy termin imprezy, część pieniędzy, przeznaczonych na etap przygotowawczy, została już wydana, a umowy podpisane. I musimy się z tego wyliczyć. Chcemy też wyjść naprzeciw potrzebom lokalnych przedsiębiorców, którzy odnoszą korzyści z turystyki festiwalowej, coraz bardziej docenianej w kraju i za granicą. Czekają także goście i widzowie, którzy lubią nas i Cieszyn. Ważna jest także idea spotkania i wspólnego uczestniczenia w kulturze. Proszę trzymać kciuki – podsumowuje Dygoś.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-23 19:44:51
mako: Trzymamy :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: