Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn. Na fortepian trzeba będzie jeszcze poczekać

Producent zniszczonego przez wandali fortepianu z cieszyńskiego rynku uznał, że jego uszkodzenia są znacznie poważniejsze niż pierwotnie sądzono. Na powrót instrumentu do nadolziańskiego grodu trzeba będzie jeszcze poczekać.

- Część klawiatury trzeba będzie sprowadzić od dostawcy z Izraela - przyznała na dzisiejszej (26.04) konferencji prasowej Gabriela Staszkiewicz.

Osoby odpowiedzialne za tą dość przykrą historię czują rzekomo skruchę. - Państwo przyszli tu do ratusza i przepraszali za to, co zrobili. Pytali też o to, co się będzie dalej działo. Nie wiedzieli, że ten fortepian nie należy do miasta, że został jedynie bezpłatnie wynajęty na miesiąc. Dochodzenie jest prowa zrobili. Pytali też o to, co się będzie dalej działo. Nie wied dzone i od wysokości kosztów naprawy zależy, ile będą musieli zapłacić. Producent ubezpiecza swoje fortepiany, zresztą podobny stanął w Katowicach przed Sylwestrem i też został uszkodzony - wyjaśniała burmistrz Cieszyna.


- Cały czas zastanawiam się, w jaki sposób mogą wynagrodzić społeczności Cieszyna tą rysę na wizerunku miasta - jestem też z nimi w bezpośrednim kontakcie. Przecież nie mamy tutaj samych wandali i chcemy przy tej okazji powiedzieć, że my mieszkańcy, dbając o swoje otoczenie nie zgadzamy się na to, żeby ktoś nie tylko rozbijał fortepian, ale też rysował po ścianach, niszczył Open Air Museum czy jakąkolwiek inną przestrzeń - dodała Staszkiewicz.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

28
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-04-26 22:34:01
one: "Nie wiedzieli, że ten fortepian nie należy do miasta, że został jedynie bezpłatnie wynajęty na miesiąc." - jaki sens ma to zdanie?
2022-04-26 22:53:13
barbara1945: czyli jak ktoś dostanie od bandyty w głowe na rynku i będzie miał wymienianą szczęka gdzies daleko a potem bandyta przyjdzie i powie przepraszam nie wiedziałem ze bije obcego. albo swojego. to to jest ok? no niezle. przeciez oni nie wywracali fortepianu lecz chcieli dac upust emocjom. i takie to jest na tym świecie.
2022-04-26 23:13:25
pawel21_13: Pani Gabi Kopacz lubi czerpać ze swojego kolegi z Warszawy Rafałka Czosnkowskiego. Będzie w Cieszynie strefa relaksu z dykty za chwilę! I pewnie też z Barei: "Patrzcie to jest nasze, przez nas wykonane. I to nie jest nasze ostatnie słowo!". Wiadomo jak tytułowy miś skończył...
2022-04-26 23:23:50
donekT: Nazywajmy rzeczy po imieniu. Osoby odpowiedzialne za akt wandalizmu mogą odczuwać skruchę, chociażby w związku z uzasadnionym potępieniem ze strony opinii publicznej. Niemniej czymś innym jest samo wewnętrzne przekonanie, a wyrażenie tegoż wewnętrznego przekonania. Istnieje instytucja nawiązki, zainteresowane osoby mogą np. wystąpić z inicjatywą pokrycia kosztów swego czynu. Pod rozwagę pozostawiam, czy równy dyskomfort ze strony tych osób byłby odczuwany, jeżeli nie zostałyby wykryte?
2022-04-26 23:33:39
donekT: Kolejna kwestia, sprawcy i sprawczynie wandalizmu dokonywanego względem obiektów kultu religijnego, którzy niejednokrotnie w ten właśnie sposób próbują godzić w uczucia religijne innych i tym samym w powszechnie uznawane wartości, zwykle pozostają bezkarni. Co najgorsze, ich karygodne zachowanie bywa usprawiedliwiane, a w chwili ewentualnego wykrycia sprawcy i sprawczynie spotykają się z pobłażaniem. Niedawno dokonane zniszczenie kapliczki w Cieszynie posiadało o wiele szerszy wymiar niż uszkodzenie instrumentu, niemniej to właśnie akt wandalizmu poczyniony na cieszyńskim rynku spotkał się z o wiele bardziej donośnym oburzeniem.
2022-04-26 23:46:58
donekT: Pragnę przypomnieć, iż włodarze i włodarki poniektórych miast całkiem niedawno angażowali się we wspieranie ruchów usprawiedliwiających dokonywanie aktów agresji względem obiektów sakralnych. Było to przedstawiane jako rzekomo uzasadniony wyraz politycznej ekspresji. Zwolennicy tego podejścia niejednokrotnie dawali upust swym emocjom w komentarzach na tym portalu. Zdarzało się, iż osoby co bardziej gorliwie odbierające ten przekaz nie poprzestawały na aktach wandalizmu, dopuszczały się napaści na wierzących. Każdy akt wandalizmu jest równym co do swej rangi czynem zabronionym. Sytuacja, kiedy wandale spotykają się z różną reakcją, jest niedopuszczalna. Są również akty wandalizmu umotywowane ideowo, np. na tle nienawiści względem danego wyznania — te powinny spotykać się ze szczególnym potępieniem.
2022-04-27 04:03:37
iga: Dla czego miasto i policja tych zwyrodnialców kryje Czyżby byli to synkowie elity cieszyńskiej bo coś tu nie gra Innym nawet złodziejom sklepowym to twarz jest pokazywana a tu jakaś dziwna cisza
2022-04-27 08:03:17
Jakkolwiek Żywy : Skruchę odczuli zapewne, gdy zrozumieli, ile ten sprzęt jest warty ;) Naprawaew szerszym zakresie niż zakładano? Elementy do sprowadzenia z Izraela? Zapewne drogą lotniczą? Niby ubezpieczyciel pokryje, ale potem wystąpi do sprawców z regresem doliczając jeszcze swoje koszty? Bardzo bardzo dobrze. Może będzie trzeba samochód sprzedać a może i coś więcej żeby spłacić. I rura już rozpijaczonym władcom świata mięknie.
2022-04-27 08:37:08
krzysztof.nnn: kiedy usłyszymy o skrusze tych, co najpierw wpompowali m i l i a r d y w absurd elektrowni w Ostrołęce, a potem je rozkradli i zmarnowali?
2022-04-27 08:37:49
krzysztof.nnn: słyszał kto słowa skruchy tych co wyprowadzili setki milionów na lipne respiratory albo maseczki?
2022-04-27 08:38:38
krzysztof.nnn: za stajnie koni arabskich, w Janowie i Michałowie, ktoś przepraszał za ich zdemolowanie?
2022-04-27 08:42:35
krzysztof.nnn: ktoś przeprosił i wyraził skruchę za miliard złotych kar jakie już zapłaciliśmy za zdemolowany system sprawiedliwości?
2022-04-27 08:43:03
krzysztof.nnn: za Macierewicza i jego wybryki?
2022-04-27 08:44:21
krzysztof.nnn: całą Polskę można by fortepianami obstawić za tych kilka przekrętów - kiedy władza daje takie przykłady nic dziwnego, że znajdują się jej naśladowcy
2022-04-27 10:22:33
oxjas1: Kultura narodowi, ktory "wstal z kolan" niepotrzebna.
2022-04-27 10:29:50
DorotaGrzybek: Wojowniczka:Super brawo Wy...Nie ma przepraszam lub jest mi przykro za takie czyny...Musza poniesc konsekwencje tego co zrobili...Finansowo...Nie ma zmiluj sie...A to czy tak sie stanie zalezy od ludzi ktorzy taka decyzje powinni podjac...
2022-04-27 12:08:34
traveler85: oho przyleciał pies z milionami fejków i znowu zaczyna swój polityczny bełkot, typie, czy jest choć jeden artykuł na ox gdzie nie wrzucasz tego politycznego pierdolenia? nie ważne, czy o górnikach, fortepianie, bezdomnych psach, czy przystankach autobusowych, zaraz zjawia się ten idiota i zaczyna swoją agitacje polityczną, WYPIERDALAJ w podskokach
2022-04-27 13:48:29
oxjas1: Tylko pisiory nie rozumieja zasady naczyn powiazanych. To co pisze krzysztof.nnn: jest tego dowodem ! Klamstwa, obluda, milionowe przekrety, kretactwa to lubia wyborcy PiS. A potem sie dziwia, ze inni tez chca czuc sie bezkarni! Tak rodzi sie agresja !
2022-04-27 19:09:19
Oko: Rozmowa z samym sobą, to może być skutek uboczny boostera.
2022-04-28 00:25:58
politykier: A tymczasem: Rok w więzieniu spędzi 40-letni Robert N., sprawca sprofanowania figur Matki Bożej na terenie Szczecina. W czerwcu zeszłego roku malował on farbą na wizerunkach satanistyczne symbole. Teraz pora na wymierzenie sprawiedliwości cieszyńskim wandalom.
2022-04-28 08:36:21
AntyklerForte+: jak chodzi o "profanowanie figurek" to należy zaznaczyć, że bałwochwalstwo, inaczej idolatria, jest charakterystyczną i specyficzną cechą kultu w kościele katolickim, w Polsce (ale nie tylko) przybierająca formy karykaturalne i wręcz bluźniercze z punktu widzenia oficjalnej doktryny
2022-04-28 08:36:42
AntyklerForte+: biznesowo-polityczny sojusz kościoła katolickiego z aktualną władzą sprawia, że kwestie symboliki obrzędowej stały się narzędziem propagandowym i służą przede wszystkim przykrywaniu licznych afer i skandali związanych z tym kościołem i z jego relacjami z władzą
2022-04-28 11:07:16
oxjas1: Ile lat spedzaja w wiezieniach pedofile w sutannach i dlaczego za swoje przestepstwa przenoszeni sa do innych parafii ? To pytanie do „politykiera“, ktory bardziej martwi sie o figurki anizeli zgwalcone dzieci !! „ Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach poniżej ziemi.„
2022-04-28 22:40:40
politykier: Niby anty-kler+ a przemawiają głosem rozlegającym się z kazalnicy jednego z okolicznych zborów, tego znanego z pałania szczególnymi uczuciami względem siostrzano-braterskiej wspólnoty... Lokalnych IKONOKLASTÓW, którzy powszechnie potępiany pospolity wandalizm próbują podnosić na wyżyny wzniosłości, odsyłam do tematyki dyskutowanej w czasie II Soboru w Nicei i pism Jana z Damaszku. Z całą pewnością pochylenie się nad już przedyskutowanymi problemami będzie stanowiło bardziej owocną rozrywkę niż niszczenie mienia publicznego i godzenie w powszechnie podzielane wartości. Udzielającym się w komentarzach IGNORANTÓW pragnę poinformować, iż od wymierzania kary są niezawisłe sądy, a "przenoszenie do innych parafii" nie stanowi żadnej kary, wbrew temu, co Wy twierdzicie. Trzymam kciuki za sprawiedliwe potraktowanie wandali, być może przyczyni się to zniechęcenia ich potencjalnych naśladowców przed dokonywaniem tego rodzaju aktów politycznej ekspresji...
2022-04-28 22:58:33
oxjas1: Niezawisle sady trojkowego magistra Ziobro ? smiechu warte ! Za wywieszenie dzieciecych bucikow na plocie instytucji, ktora dekadami i wiekami skrywa swoich pedofilii sciganie z urzedu i odebranie immunitetu ( poslanka Scheuring-Wielgus ). Za systemowe ukrywanie , a co za tym idzie hodowanie pedofilii w KK ....cisza !! Bezkarnie mozna gwalcic dzieci, jezeli sie jest w sutannie. Pod sad ida obroncy dzieci !! To dramat tego kraju.
2022-04-28 23:14:29
politykier: A tymczasem na kanwie Przeglądu Kino na Granicy dorobek A. Wajdy bywa przyrównywany do osiągnięć R. Polańskiego. Jakoś nie słychać głosu zawsze słusznego oburzenia ze strony naszych portalowych znawców i łowców wszelkiego rodzaju pedofilii...
2022-04-29 07:03:35
oxjas1: A co z Dziwiszem ? Za duzo wie o Watykanie i "lawendowej mafii", o ktorej wspomina rowniez biskup M. Milewski, ktora jego zdaniem ma odpowiadac za wiele problemow, z jakimi musi sie obecnie zmagac Kosciol. Cicho sza i wyciaga sie z szafy Polanskiego, zeby przykryc przestepstwa panow w sutannach. Typowe dla polskiego katolibanu.
2022-04-29 08:04:44
Marx.: kiedy komuś tak jak donkowi sprawca czynu pedofilskiego myli się z filmem to aż strach pomyśleć co taki może zrobić kiedy pójdzie do kina
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: