Brenna: jak może wyglądać Kotarz Arena?
- Cieszę się, że tak zacne grono zaangażowało się w te prace projektowe. Dla naszej gminy to wielka szansa rozwoju, równania pewnych potencjałów, które mamy w Beskidach. Niezmiernie się też cieszę, że walory Brennej zostały dostrzeżone przez nasz rząd i jesteśmy zapisani w strategii na rzecz odpowiedzialności rozwoju pana premiera Morawieckiego - mówił Jerzy Pilch.
Wsparcie dla inwestycji zadeklarował także Mieczysław Szczurek. - Zrobię, co mogę jako starosta, aby pomóc w realizacji projektu, abyśmy jeszcze w tej kadencji się tu spotkali na otwarciu - mówił starosta.
Jak poinformował Bogusław Holeksa, kierownik inwestycji, prace nad jej realizacją wciąż postępują. - Spodziewamy się, że najdalej w przeciągu kilku miesięcy plan zagospodarowania przestrzennego zostanie uchwalony i będziemy mogli przystąpić do ostatnich działań warunkujących rozpoczęcie inwestycji.
Dodał też, że pomimo dużego wsparcia społecznego (w realizację projektu "Centrum Aktywnego Wypoczynku - Kotarz Arena" zaangażowało się 81. mieszkańców Brennej) działania spotykają się ze sprzeciwem pewnych grup. - Są w Polsce struktury ekoterrorystów, którzy czynią wszystko, co mogą, aby ten projekt spowolnić, opóźnić i uruchamiać różne akcje. Przywołam jedną z nich: przywieziono nam dwa wilki uśmiercone poza Brenną, położono je w sąsiedztwie projektu i nagłośniono sprawę w mediach: skandal w Brennej, zastrzelone wilki - mówił Holeksa, po czym dodał: - Będąc gorącym zwolennikiem tego środowiska i ochrony tych wartości, chcę powiedzieć, że ci, którzy z nami walczą, nie mają nic wspólnego z przyrodą i ochroną środowiska.
O Kotarz Arenie pisaliśmy wcześniej:
KR
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.