Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Brenna: jak może wyglądać Kotarz Arena?

Dziś (27.09) w sali sesyjnej Rady Gminy Brenna nagrodzono biura architektoniczne, które opracowywały koncepcje Centrum Aktywnego Wypoczunku - Kotarz Arena. Na uroczystości obecny był zarówno wójt Jerzy Pilch, jak i cieszyński starosta Mieczysław Szczurek.

- Cieszę się, że tak zacne grono zaangażowało się w te prace projektowe. Dla naszej gminy to wielka szansa rozwoju, równania pewnych potencjałów, które mamy w Beskidach. Niezmiernie się też cieszę, że walory Brennej zostały dostrzeżone przez nasz rząd i jesteśmy zapisani w strategii na rzecz odpowiedzialności rozwoju pana premiera Morawieckiego - mówił Jerzy Pilch.

Wsparcie dla inwestycji zadeklarował także Mieczysław Szczurek. - Zrobię, co mogę jako starosta, aby pomóc w realizacji projektu, abyśmy jeszcze w tej kadencji się tu spotkali na otwarciu - mówił starosta.

Jak poinformował Bogusław Holeksa, kierownik inwestycji, prace nad jej realizacją wciąż postępują. - Spodziewamy się, że najdalej w przeciągu kilku miesięcy plan zagospodarowania przestrzennego zostanie uchwalony i będziemy mogli przystąpić do ostatnich działań warunkujących rozpoczęcie inwestycji.

Dodał też, że pomimo dużego wsparcia społecznego (w realizację projektu "Centrum Aktywnego Wypoczynku - Kotarz Arena" zaangażowało się 81. mieszkańców Brennej) działania spotykają się ze sprzeciwem pewnych grup. - Są w Polsce struktury ekoterrorystów, którzy czynią wszystko, co mogą, aby ten projekt spowolnić, opóźnić i uruchamiać różne akcje. Przywołam jedną z nich: przywieziono nam dwa wilki uśmiercone poza Brenną, położono je w sąsiedztwie projektu i nagłośniono sprawę w mediach: skandal w Brennej, zastrzelone wilki - mówił Holeksa, po czym dodał: - Będąc gorącym zwolennikiem tego środowiska i ochrony tych wartości, chcę powiedzieć, że ci, którzy z nami walczą, nie mają nic wspólnego z przyrodą i ochroną środowiska. 

O Kotarz Arenie pisaliśmy wcześniej:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

34
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-27 20:07:14
Selma: Gdyby z ta inwestycją było wszystko w porządku, gdyby chroniła przyrodę, gdyby nie wymagała wylesiania, gdyby nie zwiększała antropopresji, to nie musielibyście nikogo wyzywać od ekoterrorystów, bo żadnego oporu by nie było. Rozumiem jednak, że to Wy, szanowni inwestorzy, jesteście ją gotowi "podarować" przyrodzie i społeczności choćby siłą, przy pomocy miłośnika drzew (w szczególności orzechów włoskich na podwórku), pana starosty Szczurka. Ależ DZIĘKUJEMY!
2019-09-27 21:24:10
utopiec: Nie lepiej byłoby Kotarz zrównać z ziemią a w tym miejscu wybudować basen?
2019-09-27 21:28:52
krzysztof.nn: chcecie zadbać o zdrowie? - proszę bardzo: ✍Władze Warszawy [P O]chciały na koszt miasta przeprowadzić profilaktyczne badania 70- i 80-latków. Program został jednak odrzucony przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji [P i S], która ocenia sensowność i skuteczność programów medycznych finansowanych z publicznych pieniędzy. Eksperci stwierdzili, że wprowadzenie powszechnego badania mogłoby skutkować "nadwykrywalnością jednostek chorobowych" i wydłużyć kolejki do specjalistów [sic!].✍
2019-09-27 21:29:19
krzysztof.nn: ✍ Muszę powiedzieć, że tak jasno wyrażonej w oficjalnym dokumencie idei "Emeryci popierajcie partię czynem, umierajcie przed terminem" jeszcze w Polsce nie spotkałem. Krótko mówiąc, najlepiej, żebyście się państwo na wszelki wypadek nie badali, bo wtedy możecie umrzeć taniej, nie niepokojąc państwowej służby zdrowia - komentował w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. ✍
2019-09-27 21:30:09
krzysztof.nn: ✍ Prof. Wiesław Władyka jak mówił był "porażony" jawnością komunikatu rządowej agencji. - Ludzie mają problem z dotarciem do diagnozy, a ratunkiem urzędnika jest to, aby nie wpuszczać już nikogo do kolejki, bo będzie jeszcze gorzej - ocenił.✍
2019-09-27 21:30:48
krzysztof.nn: ✍Zdaniem Tomasza Wołka, stwierdzenie agencji "jest czymś tak nieludzkim, niehumanitarnym i ohydnym, że aż nie chce się wierzyć, że jakaś instytucja państwowa z taką historią w ogóle mogła wystąpić". ✍ - Kiedyś w starożytności Spartanie mieli swoją skałę Tarpejską. A teraz wystarczy po prostu, żeby ludzie w wieku senioralnym nie badali się i nie stosowali żadnej profilaktyki. Nie trzeba żadnej skały. Polecam wszystkim ludziom po 70., żeby przed wyborami wzięli sobie do serca tę nieludzką propozycję - mówił komentator TOK FM.✍
2019-09-27 21:31:21
krzysztof.nn: ✍Tomasz Lis dodał, że wydany przez agencję dokument jasno pokazuje jak "zdegenerowana i nihilistyczna jest obecna władza". - Drodzy państwo, "trzynastka" dla was emerytów jest. Ale już ten rząd przypilnuje, żebyście następnej "trzynastki" nie dostali. Dokument urzędowy, w którym zapisuje się, że lepiej, żebyśmy u seniorów np. raka za szybko nie wykrywali, bo będą korzystać z opieki medycznej, a wtedy koszty będą zbyt wysokie, jest obrzydliwy - podkreślił. - Rozumiem, że miliardy na kłamstwa TVP są, dziesiątki milionów wyrzucanych w błoto przez polską Fundację Narodową są, dziesiątki milionów na opluwanie sędziów jest, miliardy na utrzymanie władzy Kaczyńskiego są, a wy możecie spokojnie umierać drodzy seniorzy - dodał✍
2019-09-27 21:35:19
doler: A moze sie pochwalicie na wstępie ile h lasów trzeba wyciac by ten twor powstał...beskidy to malutenki obszar ktory chcecie zaorac pokryc hotelami wyciagami,parkingami i huj wi czym jeszcze. To nie rozwój tylko ekosamoboj, ludzie tu przyjeżdżający potrzebuja natury lasów, świeżego powietrza. Beskidy pustoszeja lasy sa wycinane na potęgę, tu kornik tu "inwestycje" i dla mnie pomału nie ma różnicy miedzy hałda w Belchatowie czy Jaworzu a Beskidami.... Magnesem turystycznym moze byc natura dzika a nie zurbanizowane betonowe badziewie.
2019-09-27 21:43:24
krzysztof.nn: dla dolera "pomału nie ma różnicy" miedzy "h" i "ch", rynsztokiem a salonem, Jaworzem i Jaworznem - a najciekawsze, że ten zdeklarowany pisiak dziś staje w poprzek linii Partii i Wodza, staje ramię w ramię z ekologami - no cud chyba albo choroba umysłu?
2019-09-27 21:44:58
krzysztof.nn: [na marginesie, po takich jak d o l e r a postach niejeden się zastanowi, czy faktycznie k a ż d e g o warto diagnozować?]
2019-09-27 22:34:53
Mach: "Bryniocy" dajcie sobie spokój z tą inwestycją. Szkoda kasy na niepewny interes. przejechała się na tym gmina Mosty- koło Jabłonkowa. Wobec zmian klimatycznych utrzymywanie stoków narciarskich jest coraz kosztowniejsze i coraz krócej z tego powodu trwa sezon narciarski. Lepiej patrzeć na piękny las niż na przeorane stoki narciarskie, z których woda wypłukuje humus i kołyszące się nad nimi krzesełka na wietrze wspartych na stalowych słupach.
2019-09-28 06:38:05
krzysztof.nn: "lepiej patrzeć na las..." na pewno lepiej komuś, kto lubi patrzeć na lasy a na nartach jeździć niekoniecznie - jeszcze większy chyba problem gdy ktoś jest tego lasu w ł a ś c i c i e l e m i zamiast na niego p a t r z e ć wolałby mieć z niego jakiś bardziej k o n k r e t n y pożytek - problem w istocie całkiem podobny do tematu wycinania przez południowoamerykańskie władze lasów Amazonii, tyle, że w mikroskopijnej skali - tak czy inaczej proszę Państwa rzeka płynie i nikt i nic jej nie zatrzyma - kto pamięta nasze Beskidy sprzed kilkudziesięciu lat dostrzeże o g r o m n ą skalę ich zmiany - z zalesionych stoków na zabudowane i zagospodarowane tereny służące mieszkańcom i turystom, rezerwatu z naszych gór nie zrobimy, korniki wyżarły już sadzone przez Habsburgów [nota bene też dla pieniędzy] świerki, Istebna i cała Trójwieś ożyła i rozwija się w dużej mierze dzięki inwestycjom takim jak Złoty Groń - nie dziwi, że Brenna też chce wyjść z cienia i skorzystać z dobrej w turystyce koniunktury
2019-09-28 08:28:55
donekT: cytat"Są w Polsce struktury ekoterrorystów, którzy czynią wszystko, co mogą, aby ten projekt spowolnić, opóźnić i uruchamiać różne akcje." koniec cytatu- Jakaś TEORIA SPISKOWA??? Zachowanie Pana Starosty zgodne z tym wcześniej prognozowanym. Może przypomnieć akcje z okolic Dworca PKP Cieszyn??? Kto tam protestował? Tym razem już nie szkoda? Tym bardziej, iż w wyniku zmian klimatu zagrożonych jest około 42% powierzchni leśnej w Polsce.
2019-09-28 08:32:09
donekT: PS Kto chce wyjść z cienia i skorzystać z dobrej w turystyce koniunktury (zwłaszcza turysta zagraniczny, nie jak przedstawia pewien kandydat do Senatu), ten to czyni. Może lepiej powiedzieć wprost, bez dorabiania propagandy, temat już był wałkowany.
2019-09-28 08:41:55
koszor: Nie tylko ekoterroryści są przeciwni. Spora grupa mieszkańców też ma dosyć hałasujących i śmiecących turystów w każdy weekend. Chyba, że Holeksa sfinansuje estakadę Kotarz-Katowice. Zauważyłem, że przynajmniej inwestorzy i wójt przestali już bredzić o powstających przy inwestycji miejscach pracy.
2019-09-28 08:57:47
donekT: Raczej, wystarczyła prosta wymiana zdań na tym portalu, aby rozwiać wątpliwości. Bazowanie na "kompleksie mieszkańca mniejszej miejscowości" jest poniżej krytyki. Wystarczy zapoznać się pewnym profilem na FB, ile tam propagandy i nacisku, właśnie pod kątem Ochrony Przyrody. Może zlikwidujemy miejscowy UM??? Korpo zajmie się wszystkim. Gdyby sprawa była oczywista, w dane zagadnienie nie ładowaliby tyle wysiłku. Moim zdaniem, ktoś obawia się właśnie reakcji miejscowych. Skoro ma ponoć ARGUMENTY, zatem z czym problem? Ciekawi mnie, z czego wynika podejście Pana Starosty. Swego czasu ktoś słusznie zauważył, że OCHRONNOŚĆ zniósł poprzednik. Mam nadzieję, iż tak pozostanie.
2019-09-28 09:05:27
donekT: Może wzorem pewnych środowisk (przypadek Istebnej) zaczniemy wysyłać pisma do Pana Starosty, z całej Polski. Ciekawe, czy lokalne redakcje będą o tym informować?
2019-09-28 10:07:43
rerira: A moim zdaniem to dobrze, że w końcu jakiś konkretny projekt powstał. O tego rodzaju inwestycji dyskusja toczy się nie od dziś. A teraz, jak ktoś podjął wezwanie, pojawił się inwestor, jest konkretny projekt, to jak to u nas zazwyczaj bywa uaktywniają się osoby, które wiecznie są niezadowolone i nawet najlepsze pomysły będą negować.
2019-09-28 15:26:30
krzysztof.nn: nieudacznicy tak mają - im większy spad zaliczył, tym głośniej na szczeka na tych, co potrafią
2019-09-28 18:40:31
alvaro: Hahaha dla ekologi wytniemy drzewa.
2019-09-28 21:11:09
jasper: A moze orange man z hameryki postawi tam swoj fort ? Bedzie wilk syty i owca cala ... :)
2019-09-28 21:16:19
krzysztof.nn: dla ekologii P i S w y c i n a Puszczę Białowieską i l a s y bieszczadzkie, dla ekologii PiS buduje elektrownie w ę g l o w ą i kopalnie, dla ekologii, PiS lata o d r z u t o w c a m i po 250 mln/szt w te i we wte - alvaro, jesteś n i e d z i s i e j s z y
2019-09-28 21:54:36
donekT: Tak się składa, że należy dokonać nowych nasadzeń, Sosna Zwyczajna, Świerk Pospolity i Brzoza Brodawkowata są zagrożone zmianami klimatycznymi. Natomiast zniesienie ochronności docelowo ma się przysłużyć całkowitemu wyłączeniu danego terenu jako leśnego. Co do Pana STAROSTY, wypadałoby zachować KONSEKWENCJĘ. To nie tylko o parę drzewek jak przy PKP w Cieszynie chodzi, to 25 HA LASU, ile to drzew??? Jaki teren zostanie zalesiony w zamian? Nowe inwestycje jak najbardziej, jednak nie za wszelką cenę. Niestety często coś się czyni w imię interesów niewielu, wbrew woli miejscowych, których często próbuje się postawić przed faktem dokonanym.
2019-09-29 16:46:25
sokrates: Przyglądam się tym komentarzom od pewnego czasu i ze smutkiem muszę stwierdzić, że duża część nie potrafi w cywilizowany sposób prowadzić dyskusji. A szkoda, bo wystarczy trochę dobrej woli. Środowisko jest ważne, ale nie należy popadać w jakąś paranoję, bo tak to nigdy by nic nie mogło powstać. Proponuję zlikwidować wszystkie wynalazki XIX, XX i XXI wieku i cieszyć się naturą. To jest zwykła obłuda to co niektórzy tutaj wypisują. Ciekawe jak by się tym zagorzałym obrońcom przyrody wtedy żyło, jak większość bez telefonu nie może godziny spokojnie wytrzymać, a co dopiero dłużej. Tak więc, jak tak mocno zależy Państwu na ochronie środowiska, to zacznijcie od siebie i np: od jutra zamiast samochodem do pracy to rowerkiem, albo z buta. A zimą jak palisz węglem, to zmień swój zwyczaj i siedź w chałupie w palcie, albo marznij i czekaj do wiosny.
2019-09-29 17:10:31
Goral: Miałem się już nie wypowiadać na tym serwisie, bo szkoda czasu na dyskusję z niektórymi osobami, które zdominowały swoją głupotą i intensywnością wpisów te forum, ale BRAWO Sokrates. W końcu ktoś napisał prawdę o tych zadymiarzach, co piszą te bzdury i kreują się na ekologów, a tak naprawdę to albo sami prowadzą jakieś interesy za miedzą i boją się konkurencji, albo piszą na ich zlecenie.
2019-09-29 18:32:04
donekT: Jak można zauważyć, zjawisko kreowania TEORII SPISKOWYCH, w niektórych kręgach stało się modne. Cóż poradzić, kiedy brakuje ARGUMENTÓW a pijar zawodzi;)
2019-09-29 19:30:55
krzysztof.nn: sokrates - a może jeżdżą rowerkami, chodzą piechotą, węglem nie palą?... ochrona środowiska nie jest dla tych, co je chronią, a dla wszystkich - także dla takich jak ty mędrków - a skoro piszesz o paranoi to ci chcę uświadomić, że bez wątpienia l e k c e w a ż e n i e zagrożenia k a t a s t r o f ą klimatyczną jest objawem paranoi, żeby wykluczyć pospolitą g ł u p o t ę
2019-09-29 20:24:57
sokrates: krzysztof.nn - lepiej sam się uświadom, bo najwyraźniej masz problem ze zrozumieniem tekstu. O przyrodę należy dbać i o tym napisałem powyżej, ale nie dajmy się zwariować. W Brennej słabe jest zaplecze turystyczne, a w zasadzie go nie ma jeżeli chodzi o wyciągi narciarskie. 25ha lasu, które tak często jest tu przytaczane stanowi ułamek całości, a trąbicie o tym jak by miało zostać wycięte 2500ha. A jak tak lubisz politykować i walczysz o dobro wspólne, to raczej skoncentruj swoje wysiłki na walce ze środowiskiem LGBT, bo to dopiero stanowi zagrożenie dla ludzkości.
2019-09-29 21:19:41
krzysztof.nn: ale żeś mnie chłopie zmotywował... czy może z Istebnej klikasz?... a co do zrozumienia, powyżej jest mój komentarz do sytuacji w Brennej, jak przeczytasz raz i drugi to może w końcu załapiesz
2019-09-29 23:26:33
donekT: sokrates-Q Przedstawiona z Twojej strony kwestia już dawno została obalona:) Wystarczy spojrzeć na dane GUS-u. Zapoznaj się z nimi, a następnie snuj swoje tezy;) Jak się okazuje, bezpodstawne.
2019-09-30 08:50:09
sokrates: donekT - ja nie snuję żadnych tez, tylko przedstawiłem swoje zdani i konkretne fakty. A to, że w Brennej jest słaba infrastruktura turystyczna to wiadomo nie od dziś. Jak tak lubisz dane statystyczne to porównaj sobie ile hektarów lasów wycięto w Szczyrku i ile tam jest wyciągów, a jaka wycinka dotyczy Kotarz Areny.
2019-09-30 09:55:09
kowboj: ...Ile hektarów lasów wycięto na Syberii?
2019-09-30 13:39:25
donekT: sokrates-Q, Gdzieś coś zrobiono, zatem i my mamy prawo. Gratuluję "argumentu":)
2019-10-16 13:23:40
Martika: Moim zdaniem projekt ciekawie się zapowiada, widać w nim duży potencjał rozwojowy i jak się go uda zrealizować, to z miłą chęcią odwiedzę Brenne. A to, że Państwo się spieracie, są przeciwnicy i zwolennicy to całkiem normalne, bo zawsze przy takich inwestycjach są różne punkty widzenia.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: