Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tankujesz. Przewijasz - akcja nabiera tempa

Z nowym rokiem akcja ''Tankujesz. Przewijasz.'', którą zainicjowali rodzice z Cieszyna na Facebooku nabrała tempa.

Celem akcji "Tankujesz. Przewijasz." jest przekonanie właścicieli koncernów paliwowych do wyposażenia stacji benzynowych w przewijaki. Wielu kierowców podróżujących po polskich drogach to rodzice małych dzieci...

 -  Posiadanie przewijaka na danej stacji nie tylko ułatwi życie rodzicom i ich maluchom, ale też na pewno podniesie obroty samej stacji - przekonują pomysłodawcy akcji.

Przed świętami...

- Przed świętami wysłałyśmy rymowane życzenia świąteczne (na które wcześniej ogłoszony został konkurs na Facebooku) wraz z oficjalnymi listami do prezesów koncernów paliwowych w Polsce.  Dołączyłyśmy do nich opis problemu i prośbę o zaopatrzenie ich stacji benzynowych w przewijaki dla dzieci. Niestety do tej pory odpisał nam tylko jeden koncern – BP, który zapewnił nas, że będzie stawiał przewijaki w każdej nowo powstałej swojej stacji – informuje Natalia Rzeźniczek-Riess koordynatorka akcji „Tankujesz. Przewijasz.” - To już coś... ale nas to nie satysfakcjonuje, bowiem nowych stacji powstaje mało, a my chciałybyśmy, żeby przewijaki pojawiły się na wszystkich stacjach.  Taki standard jest już w większości krajów Europy.

Jest poparcie...

- Mamy poparcie na Facebooku już ponad dwóch tysięcy osób i wciąż dochodzą nowi... Teraz pracujemy nad rozgłosem w mediach, co miejmy nadzieję wpłynie wreszcie na prezesów dużych koncernów paliwowych. Na razie odzywają się małe prywatne stacje benzynowe – np. w Toruniu, czy w Szczecinie, posiadające przewijak w wyposażeniu. Proszą o naklejki z logo "Tankujesz. Przewijasz." do oznaczenia swoich stacji. Tego się nie spodziewałyśmy i uważamy, że jest to już duży sukces akcji – dodaje Natalia Rzeźniczek-Riess - Niedługo zaczniemy drukować nieco większe naklejki z logo akcji, umożliwiające naklejenie od wewnętrznej strony szyby (czy to na drzwiach stacji, czy w samochodzie).

Kolejny krok...

- Odezwał się do nas informatyk - pan Piotr Świerczek z Małopolski, który tworzy aplikację GPS do telefonu, dzięki której każdy w drodze będzie mógł sprawdzić jaka stacja ma przewijak... Pan Piotr pomaga nam również współtworzyć stronę internetową www.gdzieprzewijac.pl na której już niedługo będzie można nie tylko sprawdzić miejsca przyjazne dzieciom w trasie, ale także samemu dodać na forum informację o istnieniu takich stacji. Zaczynamy także współpracę z portalem www.stacjebenzynowe.pl - wprowadzona tam nowa usługa "Stacja przyjazna maluchom" ma umożliwić łatwiejsze wyszukiwanie stacji paliw na których istnieje możliwość przewinięcia dziecka. Cieszy nas duże poparcie również ze strony mediów, materiał o naszej akcji pojawił się m.in. w "Wydarzeniach" Polsatu, Dzień Dobry TVN, w TVS, a także w radio Katowice i w radiowej Trójce - mówi koordynator akcji. 

 
 
BsK
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: