Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Adam Leda odpowiada na oskarżenia

Dzisiaj (18.05) nowi właściciele Arcyksiążęcego Browaru Zamkowego Cieszyn - Krzysztof Weka oraz Mirosław Gruszka wydali oświadczenie w sprawie aktualnej sytuacji w Browarze oraz działań byłego zarządzającego Adama Ledy. Oskarżają go o „Kradzież, oszustwo, przywłaszczenie, pranie pieniędzy, czy niszczenie dokumentów”. Byłego właściciela poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie.

Sporu na linii: były i nowi właściciele cieszyńskiego browaru ciąg dalszy. Adam Leda odpowiada na oskrażenia browaru. Poniżej publikujemy treść oświadczenia Adama Ledy, które przesłał do naszej Redakcji były prezes. 

Oświadczenia Adama Ledy

Emocjonalny wpis ze strony osób, które dokonały wrogiego przejęcia Browaru jest odpowiedzią na postanowienie sądu, które zabezpiecza interes prawny ofiar wrogiego przejęcia. Oświadczenie panów Gruszki i Weki narusza dobra osobiste moje i mojej rodziny. Jest pozbawione wszelkich podstaw i w moim przekonaniu jest nakierowane na utratę przeze mnie wiarygodności. Oczywiście podejmę stosowne kroki i jestem przekonany, że sąd ponownie przyzna mi rację. 
 
Wydarzenia ostatnich trzech miesięcy przekonały mnie, że pan Gruszka od samego początku, pozorując dobrą wolę, zmierzał do osiągnięcia celu, którym jest w moim przekonaniu przejęcie lukratywnej nieruchomości na Wzgórzu Zamkowym. Wszelki prestiż związany z najdłużej nieprzerwanie działającym Browarem w Polsce może być dodatkową korzyścią. 
 
Oburzające są aluzje do rzekomych wpływów politycznych i zapowiedź zaangażowania w sprawę Prokuratora Generalnego. Trudno nie odczytać tego jako próby wywarcia wpływu na pracę prokuratury rejonowej, lub nawet sądów powszechnych. Coś takiego absolutnie nie powinno mieć miejsca. Jeszcze do tego panowie z Cisowianki wyrażają oburzenie, że udziałowcy, których wrogo wywłaszczyli, próbują jakoś dochodzić swoich praw i się bronić. To jest absolutnie żenujące. 
 
Bezpodstawne ataki pod adresem mojej rodziny są obrzydliwe. Gruszka i Weka kłamią, malując mnie jako oszusta i złodzieja. Tak samo oszczerstwem jest twierdzenie jakobym doprowadził spółkę na skraj bankructwa. 
 
Przypominam, że 18 grudnia 2020 roku przejęliśmy Browar w stanie niepozwalającym nawet na przeprowadzenie upadłości ze względu na brak środków - ten stan sam z siebie nie pozwalał nawet na kontrolowane bankructwo, nie pozwalał na prowadzenie działalności. Przejęliśmy spółkę przeznaczoną do likwidacji! Doprowadziłem bankruta na skraj bankructwa? Co za kpina. Poradziłem sobie w niewiarygodnie trudnych warunkach. W 2021 roku nie dostałem od udziałowców żadnej pomocy. W kolejnym roku, kiedy sytuacja naprawdę była zła, wreszcie dostałem pomoc. Browar otrzymał ponad trzy miliony złotych pożyczek od tych udziałowców, których wywłaszczył fundusz pana Gruszki. Ten fundusz, który nigdy nie zasilił Browaru choćby złotówką. Wspomnę też, że panowie z Cisowianki nie chcą pożyczonych pieniędzy oddać. Na marginesie mogę wspomnieć, że panowie z Cisowianki dzisiaj oskarżają mnie o mściwość, a wiem, że z premedytacją nie wypłacają zaległości tym, których podejrzewają o osobiste relacje ze mną. Nie mnie - im! 
 
Przypominam także panu Gruszce, że 18 grudnia 2020 roku rozpoczęliśmy proces inwestycyjny, który miał trwać kilka lat, a który nie uwzględniał wojny i podwyżek cen. Pan Gruszka był o wszystkim informowany i na wszystko wyrażał zgodę. Zgadzał się z naszymi planami rozwojowymi w pełni. Zresztą nikt nie musi brać tego na moje słowo - wystarczy sobie przypomnieć, że opowiadałem o swoich planach publicznie podczas 175-lecia, na którym pan Gruszka był obecny i zdawał się świetnie wówczas bawić. Rzecz w tym, że zaczynaliśmy ze spółką przeznaczoną do likwidacji i zadłużoną (bardziej niż sugeruje Gruszka). Browar nie miał ani pieniędzy, ani narzędzi niezbędnych do działania. Nie miał nawet swojej marki Brackie. A nie wiedzieliśmy wtedy, że przyjdzie nam się zmierzyć z wojną w Europie i galopującą inflacyją. Cała branża piwowarska zanotowała w tym okresie straty, rynek się skurczył, a jednak pod moim zarządem Browar Zamkowy Cieszyn zwiększył sprzedaż piw cieszyńskich czterokrotnie względem swojego rekordu z czasów poprzedniego zarządu. 400% wzrostu, w takich warunkach. Niech liczby przemawiają, a nie czcze oskarżenia. 
 
Najgorsza w postępowaniu panów Gruszki i Weki jest ich buta. Pod moim zarządem Browar wspierał społeczność lokalną i lokalne inicjatywy. Wspierał lokalne kluby sportowe. Otworzyliśmy Browar dla ludzi i Ci przybywali do niego tłumami, a panowie z Cisowianki zamknęli go na cztery spusty pod pozorem rzekomego remontu. Twierdzą, że działają na rzecz tradycji regionu. A co robią? To wymazywanie imprez przy browarze, to odcinanie się od Noszaka, to bezczelne zerwanie współpracy z Jankiem Błachowiczem, ta rezygnacja z współpracy z PSPD i Grand Championa, a przy tym z prawie całego repertuaru piw. Zamiast tego słyszę, że chcą warzyć jakieś nowe, własne. Mam wątpliwości czy w Cieszynie. Tworzą biuro prasowe, które nikogo o niczym nie informuje. Nawet nazwa musiała się zmienić! Sam Arcyksiążę Karol nie wpadł na pomysł, żeby nazwać Browar Zamkowy Cieszyn "arcyksiążęcym". Wielka pogarda dla regionu. Dla mnie sprawa Browaru to kwestia naszej tożsamości regionalnej, naszego dziedzictwa. Dla nich to jest mały biznes, który można urządzić po swojemu. 
 
Na koniec mam bardzo osobiste oświadczenie z mojej strony. Poświęciłem się temu Browarowi całkowicie. Dwa lata harowałem w nim jak wół, praktycznie 7 dni w tygodniu, bez pensji i zaniedbując moje inne sprawy i sprawy mojej rodziny. A w zamian mam od panów z Cisowianki kampanię oszczerstw. Dziś muszę ze smutkiem stwierdzić, że te tak zwane zmiany modelu biznesowego, które ja postrzegam za dewastację Browaru, są już w gruncie rzeczy nieodwracalne. 

 

Pisaliśmy: „Kradzież, oszustwo, przywłaszczenie, pranie pieniędzy, czy niszczenie dokumentów” - nowi właściciele cieszyńskiego browaru oskarżają Adama Ledę 

 

MSZ

 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

32
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-05-19 03:33:15
krzysztof.nnn: Polak potrafi
2023-05-19 06:02:39
miriam11: Sprawa rozwojowa. „Kradzież, oszustwo, przywłaszczenie, pranie pieniędzy, czy niszczenie dokumentów”. Ciekawe kogo wyjdzie na wierzch?
2023-05-19 06:26:08
Naczelnik49: Musimy zdać sobie sprawę z tego, że to koniec tego browaru. Piwo pod logiem Cieszyna może być natomiast warzone gdzieś indziej.
2023-05-19 06:49:13
Sylwia5656: W Cieszyńskim Browarze odkąd właścicielem została Cisowianka piwo się warzy a co więcej weszły firmy żeby go remontować! A przede wszystkim pracownicy którzy tam ciężko pracują wypłaca się wyplaty na czas!
2023-05-19 07:39:09
Naczelnik49: @Sylwia5656: To skoro warzą, to które piwa, jeśli możesz zdradzić. Bo piw z Cieszyna w sklepach jakoś tak co raz mnie....
2023-05-19 07:56:00
Sylwia5656: Naczelnik49 nic się nie martw niedługo będzie go pod dostatkiem, trochę cierpliwości
2023-05-19 08:21:34
Sylwia5656: Cisowianka zastała Browar na skraju bankructwa. W silosach nie było ani ziarenka zboża, niepoplacone faktury za media, pełno dłużników, pracownicy nie mieli opłaconych zusow i wyplaty mieli w ratach. To są fakty i dziwi mnie fakt że Pan Leda robi się jeszcze pokrzywdzony. Robił imprezy z które nie przynosiły zysków, bawił się, zakładał koronę a pani Gabiera mu przyklaskiwała a Browar tonął!
2023-05-19 08:34:08
Naczelnik49: @Sylwia5656: Tylko śmiem wątpić, że piwa ktòre wypuści Cisowianka bedą sie sprzedawać. Leda stworzył super portfolio różnych stylów piwnych. A oni chcą to uwalić. Cieszyn nie ma szans sie utrzymać warząc "zwykłe" piwa bo jest za mały w obecnych realiach rynkowych. Proszę posłuchać wypowiedzi Tomasza Kopyry, najlepszego znawcy rynku piwa w Polsce.
2023-05-19 09:08:40
Piwowarek21: Z tego co mi wiadomo, a bliski znajomy pracuje w browarze, wszystko tam się dzieje tak jak trzeba. Każdy jest zadowolony, tylko były właściciel na złość rzuca kłody pod nogi. Po co takie coś robić? Taki jest biznes - najważniejsze, że obecni właściciele doprowadzą do prawdziwej świetności Browaru. Panie Leda, trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Ważne by zachować ciągłość produkcji, która jest na najwyższym poziomie i miejsca pracy dla lokalnej społeczności i odbudować finansowo browar, który był na skraju, a który teraz staje dopiero na nogi.
2023-05-19 09:12:46
karolinakidon: Summa summarum ostatnia wygrana w sądzie Adama Ledy zablokowała czasowo możliwość sprzedaży browaru i zmiany przeznaczenia nieruchomości. Co najwyraźniej Cisowiankę z jakichś powodów bardzo zabolało (wcześniejszy artykuł). No ustalmy, że firma tego typu w tyłku ma lokalny browar, a w oczach dolary...
2023-05-19 09:14:24
Ondraszek: Niestety, jak się na to patrzy, to wszystko tak po polsku i po cieszyńsku. Jak coś zaczyna działać okazuje się, że albo to wszystko na niby, albo ktoś chciał rozkraść, a jak się nie udało to zepsuć. Ale to wszystko, celowo lub "niechcąco", zmierza znów ku temu, by miejsce przejął deweloper, bo apartamenty w takim miejscu osiągną baaardzo dobrą cenę :(
2023-05-19 09:19:40
Piwowarek21: Cóż za wróżenie z fusów. Tak, apartamenty, jeszcze zburzą browar. Ludzie zastanówcie się co piszecie. Zobaczycie jak teraz browar rozkwitnie. Browar to biznes bez dwóch zdań. A nie tylko zadłużanie jak było do tej pory. To własnie prowadziło do upadku! Teraz ktoś chce odbudować, ale ktoś sypie plotkami i burzeniu, o zamykaniu... masakra. Dajcie spokój i poczekajcie na rozwój wydarzeń, pozytywnych wydarzeń
2023-05-19 09:22:11
Naczelnik49: Budynki browaru nie mogą zostać zburzone, ponieważ są zabytkowe. Konserwator zabytków na to nie zezwoli. Można je jedynie inaczej zaadaptować.
2023-05-19 09:43:51
Sylwia5656: Piwowarek21 brawo!!! Tak właśnie się dzieje ale ktoś bardzo by chciał żeby było inaczej, pozdrawiam ☺️
2023-05-19 10:15:27
Piwowarek21: Święte słowa Pan_Kleks. Tak jak i ja napisałem wyżej - biznes to biznes, liczby nie kłamią. Bez odpowiedniego zarządzania, wprowadzania zmian jakościowych na linii produkcyjnej, czy nawet dbania o stan techniczny nieruchomości czy wprowadzania strategii rozwoju Browaru przy poprzednim właścicielu, Browar by nie przetrwał. A teraz to wszystko się dzieje, Browar staje na nogi!
2023-05-19 13:26:50
ciotka matylda: Co tam browar. Tu jest dopiero okaz. https://oko.press/szwed-dotacje-seniorzy
2023-05-19 14:03:04
Pan_Kleks: Adam Leda pisze - "Nawet nazwa musiała się zmienić! Sam Arcyksiążę Karol nie wpadł na pomysł, żeby nazwać Browar Zamkowy Cieszyn "arcyksiążęcym". Wielka pogarda dla regionu." - sugeruję zerknąć na etykiety browaru sprzed I WŚ, jak byk stoi - aus der Erzherzoglichen Schloss-brauerei Teschen - http://www.polbeerlabels.pl/Cieszyn.htm - tutaj też lekcji Pan nie odrobił.
2023-05-19 15:21:25
AntyklerForte+: ciemny lud w gorączce o prywatny i nie jego browar, przytomność umysłu zachowuje jedynie ciotka martylda: 8 maja, budynek delegatury Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. W sali konferencyjnej czekają goście, przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych. Gwiazdą wydarzenia jest Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i poseł PiS z Bielska-Białej. Właśnie przywiózł do Bielska worek pieniędzy. A w zasadzie kartonowych czeków, promes na rządowe dotacje. Czeki wędrują z rąk ministra do szefów kolejnych organizacji. 80 tys. zł dla Ludowego Klubu Sportowego Orzeł, 74 tys. zł dla Stowarzyszenia Paramus, 43 tys. zł dla Stowarzyszenia Zbója Szczyrka. I tak czterdzieści razy – tyle lokalnych organizacji z Podbeskidzia dostaje pieniądze z ministerstwa.
2023-05-19 15:23:17
AntyklerForte+: Uśmiechniętego wiceministra i beneficjentów z czekami fotografują dziennikarze – obszerne relacje z imprezy trafią do lokalnych mediów. „Pieniądze dla seniorów, żeby mogli być aktywni i realizować swoje pasje. Wiceminister Stanisław Szwed wręczył promesy” – cieszy się jeden z portali. Dotacje pochodzą z konkursu Aktywni+, w ramach którego resort rodziny co roku przekazuje 40 mln zł organizacjom pozarządowym, które wspierają seniorów. „Znaczna część tych pieniędzy trafi do województwa śląskiego, również subregionu południowego” – chwali się wiceminister Szwed podczas spotkania. Resort rodziny w ostatniej chwili tak zmienił regulamin konkursu, że o tym, do jakich organizacji trafi aż jedna czwarta pieniędzy, decydował minister rodziny wedle własnego uznania – bez oglądania się na komisję konkursową.
2023-05-19 15:23:45
AntyklerForte+: W głównej części konkursu (tzw. Priorytet 1) na 96 obdarowanych w ten sposób organizacji aż 21 działa w Bielsku-Białej i okolicach – czyli w okręgu wyborczym wiceministra Szweda. Otrzymały one w sumie ponad 1,5 mln złotych (we wszystkich priorytetach – ponad 1,8 mln).
2023-05-19 15:25:10
AntyklerForte+: Dlaczego skupiamy się na wiceministrze Szwedzie, skoro na czele resortu rodziny stoi minister Marlena Maląg? To Szwed odpowiada za departament polityki senioralnej i to on w mediach reprezentuje ministerstwo, ilekroć mowa o tematach związanych z osobami starszymi. Szwed odpisywał również NIK, kiedy ta badała konkursy dotyczące seniorów. Ci, którzy od lat startowali w podobnych konkursach, twierdzą, że to jego podpis zwykle widniał w dokumentacji z ministerstwa (z dopiskiem, że działa z upoważnienia minister Maląg). To wiceminister Szwed akceptuje też ostatecznie wyniki konkursu Aktywni+ (wcześniej tzw. ASOS).
2023-05-19 15:26:41
AntyklerForte+: Budżet programu na lata 2021-2025 to 200 mln zł, po 40 mln zł na każdy rok. Dotacje z kartonowych czeków, które na początku maja Szwed wręcza w Bielsku-Białej, popłyną do jego okręgu wyborczego. Dotyczą Priorytetu 1 – ministerstwo rozdało w nim w tym roku prawie 22,5 mln zł. Posłużą m.in. do „zwiększenia udziału osób starszych w aktywnych formach spędzania czasu wolnego”, czyli różnego imprezy i wydarzenia kulturalno-sportowe. – Tego typu imprezy najłatwiej jest rozliczyć, najłatwiej zorganizować – mówi nam informator, który od lat działa w organizacjach pomagających seniorom. Obdarowane NGOsy zaczną wydawać pieniądze najpewniej dopiero jesienią. – Przelewy z ministerstwa zaczną spływać do organizacji dopiero w maju, czerwcu. Z doświadczenia wiem, że między połową czerwca a połową września ruch na warsztatach, spotkaniach itp. praktycznie nie istnieje – uważa nasze źródło. Jego słowa potwierdza prezes jednej z organizacji, która dostała dotację z Priorytetu 1. Prosi, by nie podawać jej nazwy ani nie cytować go pod nazwiskiem – tak jak wiele osób prowadzących NGO w Polsce polega na częściowym wsparciu od rządu. – Latem seniorzy mają sanatoria, wyjazdy, wnuki i działki. Mówię to z praktyki – podkreśla. Także jego zdaniem w tym roku, również ze względu na późniejsze niż zwykle rozstrzygnięcie konkursu, większość projektów ruszy jesienią. Według naszego źródła będziemy mieli wtedy – tuż przed wyborami – wysyp dużych, jednorazowych imprez, bo pieniądze trzeba wydać do końca roku.
2023-05-19 15:27:15
AntyklerForte+: 10 mln do dyspozycji ministra. Tegoroczny konkurs Aktywni+ ministerstwo ogłosiło z początkiem lutego, wyniki miały pojawić się na stronie 5 kwietnia. Ale na dzień przed terminem resort wydłużył czas na obrady – do 20 kwietnia. Dzień przed ogłoszeniem wyników ministerstwo zmienia ogłoszenie po raz drugi. Tym razem modyfikuje tryb wyboru ofert tak, że pozwala ministrowi rozdać wedle uznania aż 25 proc. funduszy. W regulaminie konkursu oficjalnie nazywa się to „oceną strategiczną”. 20 kwietnia wyniki pojawiają się na stronie resortu: pieniądze dostaje 491 organizacji, z czego 141 ministerstwo wybiera „z ręki”.
2023-05-19 15:28:34
AntyklerForte+: W poprzednich edycjach Aktywnych+ szefostwo ministerstwa także mogło wybrać część ofert bez względu na ocenę komisji konkursowej, jeśli uznało, że są to projekty znaczeniu strategicznym „ze względu na realizację bieżących polityk publicznych”. Ale limit ustalony był niżej, na poziomie 10 proc. dostępnych środków. Podniesienie go do 25 proc. oznacza, że więcej NGO z wysoką punktacją od komisji konkursowej musiało ustąpić miejsca tym wybranym przez ministerstwo. Stanisław Szwed w otoczeniu seniorów. Pani stojąca obok wiceministra ma na sobie czarną koszulkę z białym napisem "za młodzi na sen". Wszyscy szeroko się uśmiechają. W ogłoszeniu o zmianach w konkursie ministerstwo wyjaśnia, że dzięki podniesieniu pułapu do 25 proc. będzie mogło wesprzeć więcej organizacji. To fałszywy argument – nic nie stało na przeszkodzie by, zamiast nietransparentnie wybierać zwycięzców, resort dofinansował inne projekty, które dostały wysokie noty komisji. Dopytaliśmy ministerstwo, dlaczego powiększyło pulę środków dla oceny strategicznej. Odpowiedź jest lakoniczna: „decyzja o przyznaniu dofinansowania i jego wysokości (w tym ofertom z tzw. oceny strategicznej) należy do wyłącznej kompetencji ministra”.
2023-05-19 15:29:24
AntyklerForte+: Resort nie widzi też nic dziwnego w tym, że aż 21 dotacji w Priorytecie 1 zostało „ręcznie” przydzielonych do okręgu wyborczego wiceministra Szweda. Tłumaczy to dużą ogólną liczbą wniosków ze Śląska: 149. Tymczasem z województwa mazowieckiego wpłynęło ich niewiele mniej: 129. Za strategiczne resort uznał zaledwie 6. O dotacje dla Śląska i okręgu bielskiego chcieliśmy zapytać samego wiceministra Szweda, ten jednak nie chciał z nami rozmawiać. Odesłał nas do biura prasowego ministerstwa. W 2019 r. brak przejrzystości przy przyznawaniu dotacji w trybie oceny strategicznej krytykowała Najwyższa Izba Kontroli: „W ocenie NIK, ocena strategiczna nie odzwierciedla jakości projektów, ponieważ dotacji nie otrzymały projekty, które znajdowały się po ocenie dokonanej przez ekspertów wyżej na liście rankingowej od zakwalifikowanych do oceny strategicznej”.
2023-05-19 15:30:59
AntyklerForte+: NIK polecała resortowi rodziny, by doprecyzował kryteria oceny strategicznej i jak najmocniej ograniczył taką formę rozstrzygania konkursu. Za wzorowy wskazała rok 2017, kiedy ministerstwo rozdało z ręki zaledwie 1,5 proc. środków. W odpowiedzi wiceminister Szwed uspokajał, że jego resort zdążył wprowadzić limit dla oceny strategicznej: wspomniane wyżej 10 proc. funduszy. Cztery lata później, w roku wyborczym, okazuje się jednak, że to za mało. Ministerstwo postanowiło w tym roku nie tylko przyznać więcej pieniędzy w ramach „oceny strategicznej”. Dofinansowało też większą niż zazwyczaj liczbę projektów: 491 wobec 281 w 2022 r. Problem w tym, że resort miał do wydania taką samą pulę pieniędzy. Skoro zwycięzców było więcej, musiał obniżyć dofinansowanie. I obniżył – o połowę. „Zależało nam, aby jak najwięcej organizacji mogło skorzystać” – tłumaczył Stanisław Szwed w rozmowie z Serwisem Samorządowym PAP. Ale zmniejszenie dotacji to spory kłopot dla beneficjentów. – Z powodu cięć w dotacjach, organizacje muszą błyskawicznie poprawiać swoje oferty, ciąć rezultaty. Jest bardzo dużo dotacji obciętych o połowę – mówi nasz informator.
2023-05-19 15:32:08
AntyklerForte+: Zasady konkursu zawarte w uchwale Rady Ministrów z 2020 r. na sztywno określają przedział dotacji: „Wartość dotacji przyznanej w ramach kolejnych ogłaszanych edycji otwartego konkursu wyniesie od 25 tys. zł do 250 tys. zł”. Identyczne sformułowanie widnieje w regulaminie, który nie został oficjalnie zmieniony. Mimo to, przez obcięcie dotacji, część organizacji dostanie fundusze poniżej regulaminowego minimum. Ministerstwo tłumaczy, że przedział „określa ramy finansowe dla składanych ofert”, nie zaś gwarantowany poziom dofinansowania. Na pytanie o podstawę prawną decyzji o obniżeniu dotacji resort nie odpowiedział. „Konkurs realizowany jest w trybie wspierania, nie zaś powierzenia realizacji zadania publicznego” – czytamy w mailu. Oferentom, którzy dostali mniej środków ministerstwo zostawia dwie możliwości: dostosować projekt do niższej kwoty albo zrezygnować z udziału w konkursie. Jaki jest efekt zabiegu z obniżeniem dotacji? Choć nominalnie rząd PiS wyda w 2023 r. na Aktywnych+ tyle samo co przed rokiem, zwiększając liczbę zwycięskich projektów, sprawia wrażenie, że otoczył seniorów szczególną opieką. Osoby starsze to najbardziej zmobilizowana grupa wyborców, która najchętniej głosuje na obecną władzę. Z marcowego sondażu Ipsos dla OKO.press i TOK FM wynika, że gdyby o składzie Sejmu decydowały wyłącznie osoby w wieku 50 lat i więcej, PiS zdobyłby jesienią większość konstytucyjną.
2023-05-19 15:34:31
AntyklerForte+: Podsumowując: PiS to jedna wielka złodziejska banda od 8 lat pasożytująca na naszej wspólnej własności, Stanisław Szwed tej bandy bardzo aktywnym członkiem, najwyższa pora zostawić browar kłócącym się o niego współwłaścicielom i zainteresować swoją własną kieszenią
2023-05-19 17:27:36
Borys_22: Panie Leda po co Pan takie głupoty wypisuje myśli Pan, że ciemny lód to kupi? Pani Angelika na pewno. Może Pan Michał Bożek się wypowie co z Pana za gagatek?
2023-05-19 20:36:26
Sylwia5656: Brawo Pan Kleks!
2023-05-24 00:52:05
gonzo-12345: Nie wiem gdzie leży prawda, ale wiem że zabytek można zburzyć i zostawić tylko jedną frontową ścianę dla picu - tak wygląda dzisiaj były browar w Bielsku-Białej. Ewentualne kary dla tak dużych firm są śmieszne. Liczy się czas, wchodzi ekipa do wyburzania i lecą z tematem dopóki nie przyjedzie konserwator (ktoś go musi zawiadomić) i nie zablokuje. O ile pamiętam to ten browar też został kiedyś przejęty przez Żywca
2023-07-23 19:10:12
Erypcyta: I co z tymi zapowiedziami Pana Ledy? Jak zwykle nic i ktoś w to jeszcze wierzy: Adam Leda postawił sobie ambitny plan, za dwa lata spółka ma mieć przychody na poziomie 100 mln zł, głównie z usług i zatrudniać 150 osób. Cube Corporate Release wchodzi na rynek finansowy - Computerworld - Wiadomości IT, biznes IT, praca w IT, konferencje Czyli koniec jak zwykle: CUBE.ITG SA Zmiana w Radzie Nadzorczej CUBE.ITG S.A. | PAP MediaRoom portal. (pap-mediaroom.pl) https://www.computerworld.pl/news/Cube-Corporate-Release-wchodzi-na-rynek-finansowy,135960.html Zarząd CUBE.ITG S.A. ("Spółka") informuje, iż w dniu dzisiejszym Pan Adam Leda złożył rezygnację z pełnienia funkcji Członka Rady Nadzorczej Spółki z dniem 30 czerwca 2016 roku. Pan Adam Leda nie podał przyczyn rezygnacji. https://pap-mediaroom.pl/biznes-i-finanse/cubeitg-sa-zmiana-w-radzie-nadzorczej-cubeitg-sa The End jak w Browarze i tylko długi zostały po tym Panu i kto za to płaci ???
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: