Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1337komentarzy: 2

Dołącz do grona miłośników fotografii krajoznawczej

04-01-2016 10:45

Już 4 stycznia pełną parą ruszają w nowy rok działalności miłośnicy turystyki i fotografii zrzeszeni w Klubie Fotograficznym ''START'' działającym przy Oddziale PTTK ''Beskid Śląski'' w Cieszynie.
Dołącz do grona miłośników fotografii krajoznawczej Na ostatnim zebraniu KF 'Start' postanowiono na kolejne spotkania przychodzić ze zdjęciami do omówienia, fot.indi

Na zaplanowane na pierwszy noworoczny poniedziałek zebranie członkowie Klubu przyjdą ze swymi zdjęciami, które będą prezentowane, a miłośnicy fotografii będą wymieniali się uwagami, radami, sugestiami. Na poprzednim, listopadowym zebraniu Klubu ustalono bowiem, że taka forma spotkań będzie przydatna dla członków Klubu, którzy dzięki temu z każdego zebrania wyniosą nową wiedzę, umiejętności czy spojrzenie na otaczający nas świat.
- Bo jasne jest, że jak kilka osób fotografuje dokładnie ten sam obiekt, to każde zdjęcie będzie inne, każdy co innego wyeksponuje, bo każdy ma inne spojrzenie – mówi Irena Greń związana z klubem od samego jego początku. - I warto się tymi spostrzeżeniami, sposobem spojrzenia dzielić między sobą – dodaje.

A okazji do sprawdzenia w praktyce jak różni się spojrzenie na ten sam obiekt będzie w ramach działalności KF Start w nadchodzącym roku sporo. Już zaplanowano styczniowy plener podczas którego obfotografowane będą gody żywieckie, w marcu plener w Kościele św Piotra i Pawła w Skoczowie, w czewrwcu wyjazd na forum fotograficzne w Wieruszowie w woj. Łódzkim, a także wrześniowy plener „Pieczenie barana” na szczytowej polanie Starego Gronia (tu znany jest już nawet dokładny termin - 11.09.2015), a w okresie wakacyjnym Dwudniowy plener Jaworzynka - Hyrczawa.

KF Start to grupa zorganizowana, w której obowiązują zapisy, składki – jak w każdej organizacji. Jego zarząd otwarty jest jednak na nowych członków. Jeśli więc ktoś jest zapalonym turystą, który w dodatku górskie szlaki uwielbia przemierzać z aparatem w ręku, to jest to miejsce właśnie dla niego. Może przyjść 4 stycznia o 17.00 do siedziby Koła Miejskiego PTTK w Skoczowie (naprzeciw starej policji) i wstąpić w szeregi organizacji.

indi

zródło: ox.pl
dodał: BT 04-01-2016 10:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

venis
04-01-2016 13:41
venis
Serdecznie dziękuje za zaproszenie ale czy w Cieszynie nie można? Trzeba koniecznie jechac do Skoczowa??
indi
04-01-2016 15:48
indi
można. co drugie zebranie jest w Cieszynie a co drugie w Skoczowie (w Skoczowie jest większe pomieszczenie i rzutnik)
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 918komentarzy: 2

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 447komentarzy: 0

O Morcinku nad jego grobem

25-08-2016 17:15

O rocznicy urodzin Gustawa Morcinka pamiętano także w Cieszynie, gdzie pisarz spoczywa na Cmentarzu Komunalnym. Dziś (25 sierpnia) w samo południe złożono na jego pomniku kwiaty, zapalono znicze, a zgromadzeni wysłuchali opowieści Rozalia Wawronowicz - kierownik Muzeum Gustawa Morcinka w Skoczowie o pisarzu.

wyświetleń: 479komentarzy: 0

Ustroń - będzie się działo!!!

25-08-2016 15:30

Tydzień Kultury Beskidzkiej za nami, ale nie oznacza to końca prezentacji i spotkańa z folklorem. Od 20 sierpnia trwa w naszym regionie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wielki finałowy koncert odbędzie się w sobotę w Ustroniu. Ale wydarzeń w ten weekend w Ustroniu sporo.

wyświetleń: 901komentarzy: 0

Chrystus na strumieńskim rynku odzyskał swój blask

25-08-2016 14:15

Jest nieodzownym elementem strumieńskiego Rynku. Od 130 lat chroni miasto i jego mieszkańców, towarzyszyła wielu wydarzeniom, które miały miejsce w przeszłości Strumienia. W minioną niedzielę 21 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie Figury Chrystusa Króla, która po gruntownym remoncie odzyskała swój dawny blask.

wyświetleń: 514komentarzy: 2

Wspominali pisarza

25-08-2016 12:40

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gustawa Morcinka w Skoczowie, uczczono dziś (25.08) 125. rocznicę urodzin pisarza. W uroczystościach wziął udział m.in. wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 782komentarzy: 0

Ten Proffesor Cię nauczy!

25-08-2016 11:00

Chcesz zdobyć zawód, dokształcić się, zdobyć nowe kwalifikacje? I to za darmo, ucząc się jedynie 4 dni w miesiącu? Bezpłatna szkoła PROFFESOR w Skoczowie czeka na Ciebie! Trwa nabór do SZKÓŁ POLICEALNYCH OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH! Jasno, przystępnie, profesjonalnie, nowocześnie, rzetelnie i na dodatek za darmo...? Czy to możliwe, żeby nauczanie takie było? Tak! Tylko w Skoczowie jest Szkoła, która oferuję naukę na bardzo wysokim poziomie zupełnie bezpłatnie! Jaka? Sprawdź sam!

wyświetleń: 980komentarzy: 0

Kajto: decydująca batalia lidera

25-08-2016 09:15

Rywalizacja w FIA ERC wkracza w decydującą fazę – czeski Rajd Barum (26-28 sierpnia) będzie najbliższym wyzwaniem Kajetanowicza i Barana. Załogę Lotos Rally Team czeka 230 km ścigania na 15 wąskich, podbijających i dziurawych czeskich odcinkach, na których miejscowi kierowcy narzucają szalone tempo. Będzie tym bardziej emocjonująco, ponieważ– Kajetanowicza i Barana tylko 3 punkty dzielą od obrony tytułu już na dwie rundy przed końcem mistrzostw.

wyświetleń: 459komentarzy: 0

Bułgaria, Grecja, Chorwacja? Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej w te wakacje?

25-08-2016 07:30

Choć za wcześnie jeszcze na całkowite podsumowanie sezonu 2016, bo część z nas na urlop wybiera okres września i października, to główna wakacyjna fala już za nami. Przez lipiec i sierpień wypoczywały bowiem głównie rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. Gdzie najchętniej mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego jeździli w te wakacje?

wyświetleń: 2096komentarzy: 3

Pisarz śląski - Gustaw Morcinek

24-08-2016 19:00

O Śląsku Cieszyńskim pisał, że powstała z 'uśmiechu Pana Boga', w twórczości opisywał życie codzienne mieszkańców tej ziemi, nawiązywał do pracy górnika, którym sam w młodzieńczych latach był. Jemu przypisuje się pomysł zmiany nazwy Katowic na Stalinogród, choć decyzje o tym zapadły zanim, jako poseł, odczytał to z sejmowej mównicy. Jutro mija 125 rocznica urodzin Gustawa Morcinka, pisarza ze Skoczowa.