Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

ZK: Skazany na wolność

W minioną niedzielę,26 sierpnia w Zakładzie Karnym w Cieszynie odbyło się spotkanie o charakterze profilaktycznym „Skazany na Wolność”.

Projekt skierowany jest do osób przebywających w zakładach karnych, zakładach poprawczych, ośrodkach wychowawczych i terapeutycznych. Co ważne, prowadzącymi są osoby, które same borykały się z problemami uzależnienia od alkoholu i narkotyków oraz miały przeszłość kryminalną.

Spotkanie składało się z dwóch części. - W pierwszej przedstawione zostały świadectwa osób, które przebyły drogę walki z nałogami i w przeszłości odbywały karę pozbawienia wolności. Prelegenci przedstawili osadzonym, w jaki sposób jeszcze podczas odbywania kary pozbawienia wolności, można zacząć zmieniać swoje życie i zacząć pracować na lepszą przyszłość. W drugiej części odbył się koncert rapera o pseudonimie „Augustyn”. Artysta opowiedział o swojej burzliwej przeszłości związanej z uzależnieniami. Poprzez muzykę hip-hop stara się obecnie kształtować wartościowe postawy - informuje por. Tomasz Głasek

Na koniec zebrani otrzymali płyty CD z muzyką hip-hop z dobrym przekazem, książki o tematyce związanej z uzależnieniami oraz materiały informacyjne związane z projektem „Skazany na Wolność”.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: cr

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-08-31 21:11:04
poCieszny: Dobra akcja..
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: