Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zginął górnik

W czwartek (27.03.2014) w Karwińskiej kopalni doszło do wypadku w którym zginał 42-letni górnik. Informację otrzymaliśmy na kontakt24.ox.pl i została ona potwierdzona przez rzecznika OKD Marka Síbrta.

- O 5:30, mniej więcej 1000 metrów pod ziemią doszło na przodku do częściowego zawału około ośmiu metrów wyrobiska chodnikowego w miejscu, gdzie znajdował się jeden pracownik - informuje rzecznik prasowy OKD, Marek Síbrt - Niezwłocznie wezwano wyjazd ratowniczy i lekarski Głównej Stacji Ratownictwa Górniczego (HBZS) i rozpoczęto intensywne prace w celu uwolnienia poszkodowanego pracownika. Lekarz wyjazdu HBZS niestety stwierdził u poszkodowanego śmiertelne obrażenia.

Przyczyny zdarzenia wyjaśni dochodzenie. Wyrazy współczucia górnikom, oraz rodzinie ofiary złożył dyrektor kopalni - Petr Dedek.

Jak informuje na kontakt24.ox.pl „ravel1977” - górnik był Polakiem. W opinii czytelnika przekazującego nam informację o tragedii, firma która zatrudniała pracownika, nie dochowała wszystkich norm bezpieczeństwa.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: