Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Żelazny Szlak Rowerowy z dodatkowymi udogodnieniami

Żelazny Szlak Rowerowy to 55-kilometrowa trasa, która łączy Polskę i Czechy. Dzięki współpracy Karwiny i Jastrzębia-Zdroju na Żelaznym Szlaku wkrótce pojawią się dodatkowe udogodnienia dla cyklistów.

Jastrzębie-Zdrój i Karwina otrzymały dofinansowanie, dzięki któremu na Żelaznym Szlaku wkrótce pojawią się dwie stacje do ładowania rowerów elektrycznych o napięciu 230V, dwie samoobsługowe stacje do naprawy rowerów oraz cztery zewnętrzne ładowarki - Bardzo się cieszę, że możemy rozwijać Żelazny Szlak Rowerowy dostosowując go do potrzeb rowerzystów w taki sposób, aby był jeszcze lepszy i jeszcze bardziej atrakcyjny - wyjaśnił Roman Foksowicz, zastępca prezydenta miasta Jastrzębie. Karwina również wyraża zadowolonie, gdyż część udogodnień pojawi się po czeskiej stronie.

Żelazny Szlak Rowerowy łączy 3 polskie gminy (Zebrzydowice, Jastrzębie-Zdrój i Godów) oraz 2 czeskie (Karwina i Piotrowice). Nazwa szlaku wzięła się od kolei, która wywarła duży wpływ na życie mieszkańców regionu. Najkrótszy wariant przejechania Żelaznego Szlaku wynosi 34 kilometry, zaś najdłuższy 55 km. 54% szlaku stanowią drogi rowerowe.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-10 09:52:28
: Czy wie ktoś jak w obecnych czasach wygląda możliwość korzystania z takiego szlaku rowerowego? Można wjechać na teren Czech "tranzytem" rowerowym, czy nie ma szans?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: