Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Z rekordem do Europy

Widzikowie byli w wodzie przez 13 godz. 54 min., co oznacza rezultat lepszy o 58 min. od rekordu, jaki ustanowili przed trzema laty. Sztefetę rozpoczął o godz. 6 rano 71 letni Otton pokonując 500 m. Po 1500 m pływali 14-letnia Kasia, 18-letni Łukasz i 47-letni Janusz.
Pierwsze 25 km w basenie podstawówki w Czeskim Cieszynie pokonali oni w ciągu 6 godz. 53 min., zaś drugie 25 km w basenie SP4 w Cieszynie przypłynęli w ciągu 7 godz. 1 min. W sumie wykonali 3000 (!) nawrotów w obu basenach o długości toru 16,67 m.
Rekordzistom towarzyszyli w wodzie burmistrz Bogdan Ficek oraz jego zastępcy Jan Matuszek i Włodzimierz Cybulski, którzy przepłynęli po kilkaset metrów. Piękny puchar wręczył rodzinie Widzików J. Matuszek, a do gratulacji przyłączył się dyr. MOSiR-u Zbigniew Niżkiewiewicz, dbający o stronę organizacyjną imprezy. W imieniu starosty cieszyńskiego puchar i kwiaty przekazała naczelnik Lidia Greń-Wajdzik. Sędzią głównym był Eryk Gazda.
Wyczyn trzypokoleniowej rodziny Widzików trafi do Księgi Rekordów Guinnessa i Polskiej Księgi Rekordów. Ich zmaganiom patronował Głos Ziemi Cieszyńskiej.
źródło: gzc
dodał: S.M.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: