Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Z lekarzem przez komunikator

W Śląskim Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. Gen. J. Ziętka w Ustroniu trwa pilotażowy program dotyczący wdrożenia opieki w ramach tzw. telemedycyny. Lekarze łączą się z pacjentami za pomocą internetowego komunikatora i tak odbywają kontrolne wizyty, które na co dzień odbywają się w szpitalnej poradni.

Dotychczas każda, nawet kontrolna wizyta wiązała się z przyjazdem do szpitala. Teraz pacjenci mogą skorzystać z internetowego połączenia. Korzystając z kamery możemy porozmawiać widząc się wzajemnie. Tak kontroluję samopoczucie chorego i działanie leków – mówi dr Magdalena Agopsowicz, lekarz reumatolog.

W Śląskim Centrum Reumatologii Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. Gen. J. Ziętka w Ustroniu, trwa pilotażowy program wizyt kontrolnych on-line. Niewykluczone, że w przyszłości takie wizyty staną się standardem.  – Dziś korzystamy z udostępnionego nam zaplecza, jednak taka forma komunikacji, zwłaszcza w przypadku wizyt kontrolnych będzie dużym ułatwieniem dla pacjentów. Myślę, że w tym kierunku będziemy się rozwijać, aby podwyższyć standard usług medycznych w naszym szpitalu – mówi Cezary Tomiczek, Prezes Zarządu Centrum Reumatologii Sp. z o.o. w Ustroniu.

Do udziału w pilotażowym projekcie zrekrutowano kilkunastu pacjentów. Jak przyznali, taka forma wizyt on-line zaoszczędziła ich czas i koszty dojazdu do szpitala. Wizyty u lekarza odbywały się bez wychodzenia z domu, czasem nawet w parku przy sprzyjających okolicznościach przyrody.

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: