Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

WYBUCHŁ STARY PIEC

Telefon o pożarze przy ulicy l Maja w Wiśle Oazie odebraliśmy o godzinie 9.07 w sobotę, 3 stycz­nia. Do akcji wyruszył dwie sek­cje z naszej jednostki oraz jedna sekcja z OSP Wisła Centrum. Nie­bawem dojechały też zastępy z JRG Cieszyn i drugi samochód z wiślańskiej OSP. Na miejscu okazało się, że pali się kotłownia i poddasze. Ogień przedostał się na strych klat­ką schodową, omijając pierwsze piętro - relacjonował „Głosowi", dowodzący akcją asp. Grzegorz Sroczyk z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ustroniu.

 

Strażacy szybko ugasili ogień w piwnicy, ale obite drew­nianymi listwami pomieszcze­nie na strychu spaliło się niemal całkowicie. Musiano używać aparatów powietrznych ze względu na bardzo duże zady­mienie. Lekkiemu zaczadzeniu uległ mężczyzna obsługujący kotłownię, którego 1. Małysz za­wiozła do cieszyńskiego szpita­la. Znacznie dłużej trwało usu­wanie nadpalonych i zwęglo­nych belek i desek. Akcja trwa­ła w sumie 5,5 godz. Nie uła­twiał jej mróz i padający śnieg.

- Podpalenie raczej nie wchodzi w rachubę. Prawdopo­dobną przyczyną była awaria pieca centralnego ogrzewania -informuje asp. Ireneusz Korzo­nek, rzecznik KPP w Cieszynie. Piec, w którym nastąpił wybuch, był starego typu. Podczas pro­wadzonej modernizacji nie zdą­żono go wymienić.

W budynku działało już biuro Fundacji Izabeli i Ada­ma Małyszów, które przenie­siono tu z tymczasowej siedzi­by pod skoczniami w Centrum. Na szczęście nie została jesz­cze urządzona wystawa trofe­ów zdobytych przez wiślańskiego mistrza. Teraz remont trzeba praktycznie zaczynać od początku.

źródło: gzc
dodał: D.D.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: