Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wybrano nowe władze klubu sportowego w Wiśle

Dwie przerwy na obejrzenie skoków w telewizji, pięć godzin obrad, wiele wątpliwości wokół interpretacji prawnych, burza emocji dotyczących zmiany nazwy klubu i wreszcie podjęcie jednogłośnie decyzji o zmianie nazwy z KS Wisła w Wiśle na KS Wisła Ustronianka w Wiśle - taki przebieg miało piątkowe nadzwyczajne zgromadzenie członków KS Wisła, które zakończylo trwające kilka miesięcy zamieszanie.

W piątek oficjalną rezygnację złożył zarząd klubu z prezesem Andrzejem Wąsowiczem na czele. W swoim oświadczeniu Wąsowicz podziękował kolegom i przedstawił wydarzenia od momentu zdobycia Ustronianki jako sponsora sekcji narciarskiej, do dnia dzisiejszego. Zaprzeczył, że zamieszanie zaczęło się podczas wyborów samorządowych.
- W czasie kampani samorządowej nie powiedziałem o burmistrzu zlego słowa. Byłem pierwszym, któr mu gratulował - podkreślił prezes. - Przypuszczamy jednak, że chodzi o sprawy personalne, dlatego zarząd zglosił rezygnację.

Burmistrz Wisly Jan Poloczek, zaznaczył, że jako organ samorządowy ma obowiązek stać na straży prawa. - Sprawa była błaha, a w mediach zrobiono krzywę wielu ludziom. Cieszę się, że w Wiśle będzie sponsor. Jakąkolwiek decyzję podejmiecie o zmianie nazwy, ja ją uszanuję - powiedział.

Największe wątpliwości budzi zmiana nazwy klubu. Burmistrz zapytany o konsekwencje, mimo deklaracji o uszanowaniu nazwy, stwierdził, że zgodnie z opinią prawną jaką posiada umowy zawarte z klubem wygasną i klub straci możliwość zarobkowania na mieniu komunalnym, co dawało podstawy finansowe innym sekcjom, np. piłkarzom. Z tym nie zgodził się prawnik Marek Dzięcioł, reprezentujący sponsora, argumentując, że "tak jak zmiana nazwiska przez kobietę po wyjściu za mąż nie może być podstawą wypowiedzenie jej umowy najmu mieszkania, tak i zmiana nazwy osoby prawnej nie moze stanowić podstawy wypowiedzenie jej umowy dzierżawy."

Ostatecznie za zamianą nazwy i dodanie do członu KS Wisła nazwy Ustronianka, głosowało 65 członków (na 73 obecnych). Wstrzymało się 8 osób. KS Wisła Ustronianka w Wiśle, stał się faktem.

Podczas zebrania jednogłośnie przyznano tytuły honorowego członka klubu Adamowi Małyszowi i Apoloniuszow Tajnerowi. Wybrano też nowy, 11-osobowy zarząd, w którym znaleźli się m. in. Piotr Chrapek, Andrzej Cieślar, Jan Małysz, Jerzy Pilch i Andrzej Podżorski. W ciągu 7 dni zarząd musi się ukonstytuować i wybrać prezesa.

źródło: Dziennik Zachodni
dodał: J.K.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: