Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła: burmistrz o apartamentowcach

Na dzisiejszej (27.02) sesji Rady Miasta Wisła burmistrz Tomasz Bujok złożył obszerne wyjaśnienia w sprawie budowy kolejnych apartamentowców na ul. Bukowej.

O sprawie pisaliśmy wczoraj - Wisła: na Bukowej kolejne apartamentowce?

Sprawa nie jest włodarzowi gminy obojętna. - Pojawiło się wiele niesprawiedliwych komentarzy, a niektóre z nich szczególnie mnie zabolały, jako osoby, która poświęca bezgranicznie swój czas prywatny i rodzinny miastu i wcale nie mam o to pretensji, czy żalu. Chodzi mi o sugestie mieszkańców górnych partii dolin, które mówiły o braniu przez kogokolwiek z nas w urzędzie, a także mnie, łapówek, aby takie inwestycje mogły powstać - mówił Tomasz Bujok.

W trakcie blisko 45-minutowego wystąpienia opowiadał o planach zagospodarowania przestrzennego, które dotyczyły ul. Bukowej. Już w 1984 roku pojawiły się pierwsze regulacje. - Już w tym czasie na obszarze ul. Bukowej były zapisy: "tereny usług turystycznych i usług zdrowia". Czyli już wtedy były planowane na tym obszarze budowy domów wczasowych, pensjonatów, ośrodków zdrowia, ośrodków takich, jak np. Jubilat. Nie bez przyczyny stoi budynek Drzymałówki. Te obszary były pod taką zabudowę przewidziane - zaznaczał burmistrz Wisły.

Co jednak warte wyszczególnienia, obowiązujący plan został przyjęty przez Radę Miasta Wisła na wiosnę 2014 roku, zanim urząd objął obecny burmistrz. - My procedowaliśmy decyzje środowiskowe, mając pozytywne opinie wszystkich jednostek, które te opinie musiały uzgodnić. Starostwo Powiatowe wydało decyzję wtedy, gdyż nie miało możliwości odmówić i teraz też nie będzie mogło tego zrobić. Ten szum jest dla mnie zrozumiały, pojawił się przy pokazaniu planu realizacji drugiego etapu, bo przy pierwszym go nie było - mówił włodarz grodu pod Baranią Górą.

Jak zadeklarował Tomasz Bujok, w poniedziałek po raz kolejny spotka się z deweloperem. Jest także do dyspozycji mieszkańców. - Jeśli będzie taka konieczność i potrzeba, to jestem w stanie zorganizować z nimi spotkanie - zapewniał.

Podczas sesji głos zabrał również Tadeusz Papierzyński, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Wiśle. Odniósł się do zarzutów mieszkańców, jakoby miasto usuwało na Facebooku nieprzychylne komentarze. - Jako administrator Miasta Wisła na Facebooku mogę powiedzieć, że nie usuwamy żadnych wpisów. Wszystkie z nich wymagają naszego zatwierdzenia i gdy dostajemy wpis, to musimy go zatwierdzić. Nie siedzimy na Facebooku 24 godziny na dobę i w miarę możliwości je akceptujemy.

W poniedziałek (2.03) ma odbyć się konferencja prasowa w Urzędzie Miasta w Wiśle, która poświęcona będzie tematowi apartamentów na ul. Bukowej.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

24
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-27 17:21:25
donekT: Obowiązujący plan został przyjęty przez Radę Miasta Wisła na wiosnę 2014 roku i zawsze może zostać zmieniony- Gdzie wówczas byli radni?
2020-02-27 17:31:43
donekT: Czy Pan Tomasz Bujok w 2014 r. nie był czasem radnym z okręgu Głębce? Wcześniej nawet zastępcą przewodniczącego? Jak wówczas, jako radny odnosił się wobec planu? Wnosił jakieś poprawki?
2020-02-27 17:33:03
doler: Zamiast gór, drzew, potoków z Wisły zostanie betonowa dżungla. Zamiast malych obiektów na ktorych mogli by zarabiać rdzeni mieszkańców buduje sie molochy ktore należą do ludzi nie stela...czy te pieniadze u nas zostana i beda wydane...nie. Ok turysta pare gr wyda w centrum ale najwieksza kasa wyplynie z regionu
2020-02-27 17:35:25
donekT: Natomiast deweloperce życzymy jak najszybszego pęknięcia bańki spekulacyjnej na rynku nieruchomości, sztucznie pompowanej przez nich od lat...
2020-02-27 18:14:58
ziga0601: Niech budują... koniec końców biznesmeni z Warszaffffki muszą mieć gdzie wynajmować pokoje na godziny.
2020-02-27 19:29:54
tom lem: ... typowy zaścianek - sam nie zeżre, drugimu też niedo. Ciekawe kto sprzedał te tereny deweloperowi przy ul. Bukowej, czy przypadkiem nie stelocy. Zazdrość i jeszcze raz zazdrość, wraz z zadowoleniem układania kłód drugiemu pod jego inwestycje - TYPOWO słowiańskie by nie pisać polskie:-(
2020-02-27 20:14:58
krzysztofmn: mam wrażenie, że wszystkie tu gromy i narzekania na nową inwestycję to żałosne kwilenia nieudaczników życiowych, co w życiu nie będą w stanie zapracować na taki apartament
2020-02-28 08:26:54
M53: Nie wnikam, kto, co zatwierdziła i czy jest w Wiśle potrzebna taka infrastruktura, ale wydaje mi się, że coś tu architekci szwankują. Przecież można tak zaprojektować budynek, by współgrał z krajobrazem, a nie wypierdzielać na 10 pięter okrągłe klocki, które są większe niż cały kopiec i mają się do krajobrazu, jak pięść do oka.
2020-02-28 09:01:01
krzysztofmn: m53 - problem taki, że nie to ładne co ładne, tylko to co się podoba - tobie to, innemu tamto, i tak to lata od początku świata
2020-02-28 09:37:31
tom lem: ...chyba architekci też wyjechali na zmywak, niestety dinozaury które projektowały Jaszowiec wyginęły, teraz trzeba się dostosować do tego co owce nasr^ły pod Baranią;-) BRAWO krzysio+
2020-02-28 09:55:35
rainman: Typowe lewackie gadanie. To ladne co sie podoba! Lepiej podsumowac was sie nie da.
2020-02-28 10:03:01
krzysztofmn: no już bardziej kompromitujących komentarzy po ekspertach od estetyki partyjniackiego hejtu trudno się spodziewać シ
2020-02-28 10:07:09
rainman: I dlatego nie zostaniecie dopuszczeni do sterowania krajem.
2020-02-28 10:26:54
tom lem: ... oby można było jeszcze tylko zostać, sterem i żeglarzem, bo jedna łajba poszła już na dno;-)
2020-02-28 10:40:59
rainman: Pol biedy jak definiujecie piekno. Gorzej jak wkladacie swoje paluchy w definicje np. dobra. Mam nadzieje, ze 25 maja bedziecie mieli miny celebrytow z wieczoru wyborczego Komorowskiego.
2020-02-28 11:09:23
tom lem: rainman: to wszystko pojęcia względne, ale nie bądź taki pewny własnej nieomylności, zwłaszcza przy wkładaniu każdej definicji do jednego wora;-)
2020-02-28 11:32:14
rainman: tom lem: jestem zwolennikiem zdrowego rozsadku. Ale nie mam najmniejszej watpliwosci, ze towarzystwo od OTUA ma gdzies to na co narzeka a chce powywracac wszystko inne do gory nogami. Za duzo widze rzeczy ktore dzieja sie teraz na zachodzie.
2020-02-28 17:16:04
stefanbbn: specyficzny klimat ,wartosci widokowe Wisly ,natura-- ucierpialy bardzo na tym projekcie na Bukowej.Gory bez betonu, szkla ,stali sa niepowtarzalne i unikatowe ,nalezy to zachowac dla nastepnych pokolen-zabudowane traca swoja unikatowosc i staja sie Wislankimi Palacami Kultury-znienawidzone przez mieszkancow kochajacych nature.Wisla juz teraz ma olbrzymie problemy np. ze sciekami.Oczyszczalnia nie jest w stanie jeszcze wiecej wody oczyscic.Nastepny problem to odpady smieci.Mieszkancy segreguja a na ulicy Ustronskiej niestety coraz czesciej wszysktkie rodzaje odpadow sa mieszane-bo nikt nie chce segregowanych dalej przetworzyc.Jak to jest MOZLIWE ze pozwala sie na takie inwestycje na szczytach gorskich lub zboczach-kiedy w dolinach jest jeszcze duzo miejsca.Przypuszczenia nie sa az takie bezpodstawne ze plynie forsa do prywatnych kieszen za te projekty.Ja zadam KONIEC z wiezowcami wysoko w gorach.
2020-02-28 17:44:34
M53: Krzysztofm- nie chodzi o to, co mi się podoba, tylko o normy w projektowaniu budynków, w określonym terenie. Jeżeli można w uchwałach krajobrazowych zastrzec, że dana budowla nie może przekroczyć iluś metrów, to nie może. Na tej zasadzie wkomponowano w krajobraz "Piramidy" w Ustroniu. Myślę, ze w Wiśle też można zaprojektować dobrze zgrane z krajobrazem budynki. Na razie to widzę jakieś potężne budowle w kształcie walca równie koszmarne jak wszystkie hotele "gołębiowski" tam, gdzie je z naruszeniem wszelkich zasad pobudowano.
2020-02-28 18:50:42
krzysztofmn: kto pamięta nasze Beskidy, doliny Wisły czy Brennicy sprzed kilkudziesięciu lat, nie powinien mieć żadnych wątpliwości - rzeka płynie, nic jej nie zatrzyma, stoki tych gór już są zabudowane ponad sprzed lat najśmielsze oczekiwania - i powiedzmy to sobie otwarcie, nie ma takiej siły, która by ten proces miała zatrzymać - nie ma, bo nie ma takiej potrzeby, cały świat się zmienia, nie tylko te góry - a zmienia się, bo się musi zmieniać - bo coraz więcej ludzi i coraz zamożniejszych, i jak kiedyś pociągiem do Ustronia na narty w sobotę przyjeżdżali, tak dziś wypasionymi suv-ami na cały tydzień, a tych, co ich stać dziś na dom czy apartament w górach są już tabuny - zresztą Ustroń czy Wisła już nawet te kilkadziesiąt lat temu były przepełnione przyjezdnymi, weekendowymi czy takimi, co tu domy budowali - i jak jedni chcieliby dla swojej przyjemności de facto zachować te bardzo skromnie już zalesione stoki - tak inni dla własnej korzyści i przyjemności pragną z tych stoków lepiej żyć - i to jest ten dylemat, zresztą moim zdaniem pozorny, bo tych co chcą lepiej żyć zawsze będzie więcej niż tych, co chcą kosztem tych pierwszych sobie zagwarantować przyjemności
2020-02-28 18:56:10
krzysztofmn: a co do 'norm w projektowaniu budynków' - one oczywiście są, są w planach zagospodarowania czy nawet warunkach zabudowy, i to lokalna społecznośc o tych normach w oparciu o ustawy i przepisy budowlane decyduje - na koniec zostaje no właśnie - czy mi się konkretny projekt podoba czy nie, czy Sagrada Familia to geniusz Gaudiego czy też monstrualne kiczowisko, czy rację mieli ci, co sto albo dwieście lat temu wyśmiewali i opluwali dzieła impresjonistów albo Picassa milli racje czy może ci, co dziś ciężkie miliony za nie płacą.... czyż nie tak?シ [p.s. piramidy ustrońskie też były w swoim czasie obiektem ostrej krytyki, dziś są chlubą nie tylko Ustronia ale i Polski na skalę wręcz światową]
2020-02-28 19:11:06
tom lem: M53: będąc urbanistą lub architektem, powinnaś wiedzieć, że te zapisy reguluje Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Jeżeli nie, to możesz sobie narzekać i wspominać czasy gdy projektowano Jaszowieć. Niestety obecni projektanci wychowali się na smerfach i zamku Gargamela;-) W Poznaniu, inspirowany cieszyńską wieżą piastowską, powstaje właścnie taki //https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/pressland-cms/cache/article_show_cover/nu/5469751-https-bi.jpeg//
2020-02-29 19:35:34
stefanbbn: krzysiu czytajac twoje wypowiedzi nie calkiem wierzylem ze sa Twoje.Przyznajesz ze w Polsce coraz wiecej ludzi zamoznych,ze stopa zyciowa coraz wyzsza,ze na tzw luxus coraz wieksza czesc spoleczenstwa po prostu stac.Do tej pory bezgranicznie krytykowales rzadzoncych ktorzy do tej pory wrecz hamowali dobrobyt obywateli byli odpowiedzialni za wszystkie kleski narodowe...a tu taka CHWALA .Ja widze w tej zachlannosci ludzkiej--wyciac las, zamienic pole na dzialki budowlane, sprzedac inwestorom,zarobic-taka chwilowke.Juz tego szczytu czy zbocza gorskiego nie bedzie mozna przywrocic naturze.Moim zdaniem inwestycji nie da sie zatrzymac ale mozna pokierowac,dlatego jestem tak rozczarowany rada miasta Wisly--bo przeciez inna lokalizacja w dolinach Wisly jesz mozliwa.Zawiodla nie tylko administracja ale organy ochrony przyrody,zwiazki obywatelskie.Ten budynek nie jest gotowy a juz straszy i szpeci sylwetke miasta.Czy rzeczywiscie ktos z mieszkancow Wisly uwaza to co jest na Bukowej za cos potrzebnego dla miasta?Bezmyslnie i bez skrupolow podjeto taka szkodliwa decyje dla miasta i natury.Panie Burmistrze i wszyscy przedstawiciele urzedu miejskiego na koncu waszej dzialalnosci przekonacie sie ze KASY nie mozna zjesc.
2020-02-29 21:21:33
krzysztofmn: stefan - czytam twój komentarz i nijak nie potrafię go poskładać w sensowną całość - że w Polsce od wstąpienia do UE ludziom żyje się coraz lepiej, tego nigdy nie kwestionowałem, wręcz podkreślałem - że z dobrobytu się wielu w d^upach przewraca, o tym nieraz pisałem - także o tym, że pod rządami PiS znacząco wzrosła strefa ubóstwa w Polsce i nierówności dochodowe, ale to nie znaczy że nie ma zamożnych - o lokalizacji nie wspominam ani słowem, bo ona nie ma dla mnie większego znaczenia, piszę o trendach które są nie-do-zatrzymania według mnie - a decyzja ratusza jest na pewno dla wielu korzystna i ci nie będą przeciw niej protestować, temat wyośliłem w jednym z komentarzy powyżej - tyle w temacie, zdania nie zmieniam za to apeluję o spokojne raz jeszcze i ze zrozumieniem przeczytanie moich postów [p.s. niewykluczone, że sam miałbyś inne zdanie gdybyś miał 'na Bukowej' hektar lichej łąki z perspektywą zamienienia jej w milionową działkę budowlaną - zgadza się ?]
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: