Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła: aura nie sprzyja narciarzom

W piątek (20.12) w Wiśle odbyła się konferencja prasowa zorganizowana z okazji zbliżającej się inauguracji sezonu narciarskiego. Obecni byli na niej przedstawiciele Wiślańskiego Skipassu, który poszerzył swoją ofertę o kilka nowych wyciągów - obecnie należy do niego 14 ośrodków narciarskich z Wisły i Ustronia.

W ramach Wiślańskiego Skipassu miłośnicy białego szaleństwa mogą korzystać ze stoków na Stożku, Soszowie, Skolnitach, Siglanach, Sarajewie, Poniwcu, Parteczniku, Palenicy, Nowej Osadzie, Klepkach, Cieńkowie, Beskidzie i przy Hotelu Stok.

Niestety ze względu na niezbyt sprzyjającą narciarzom aurę, obecnie działa jedynie wyciąg na Siglanach. - Każda z naszych stacji robi wszystko, aby uruchomić wyciągi, ale w tym roku mamy rekordy temperatur. Dziś o 3 w nocy mieliśmy +10 stopni Celsjusza na Cieńkowie - mówił Tomasz Derwich z Wiślańskiego Klastra Turystycznego (spółki organizującej Wiślański Skipass).

Burmistrz Wisły jednak uspokajał i podkreślał, że sytuacja nie jest aż tak poważna. - Cały sezon narciarski, mocno zintensyfikowany, zazwyczaj zaczyna się od okresu świątecznego. Do świąt mamy jeszcze kilka dni - jeśli Boże Narodzenie spędzimy w gronie rodzinnym, to też sobie damy z tym radę, a po tym czasie prognozy są optymistyczne. Stacje narciarskie są na tyle dobrze przygotowane, mają odpowiednią infrastrukturę, że mogą w kilka dni naśnieżyć trasy. W zasadzie już rozpoczęły ten proces, chociaż rzeczywiście tego śniegu ubywa - mówił Tomasz Bujok.

Na konferencji obecny był także Arkadiusz Matuszyński z Wiślańskiego Klastra Turystycznego oraz Adam Borowicz, prezenter Telewizji Polskiej i autor programu "To je Borowicz. Podróże ze smakiem", który mieszka od niedawna w Ustroniu.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-21 21:30:18
miminko11: KLĘSKA ŻYWIOŁOWA normalnie.. ja tam widze same plusy, mniej korków, mniej hanysów, nie trza odśnieżać, oby tak do wiosny :) a wlascicieli wyciagow nie zal mi za grosz, kasy po zeszlej zimie maja w brud, a nawet jakby i tylko tydzien przez cala zime jedzili to i tak zarobia, a przyjezdni jak chcą na narty to w Alpy, a nie mamrać że ni ma śniega w Wiśle
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: