Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

WIELKI BRAT NA TRASIE

Przy drodze z Katowic do Wisły wyrosły dwa maszty, na których już wkrótce instalowane będą fotoradary. Urządzenia są prawdziwym batem na drogowych piratów.

- Fotoradar woziliśmy w różne zakątki ziemi cieszyńskiej. Stawialiśmy go na stojaku koło drogi, a on robił zdjęcia kierowcom łamiącym przepisy -mówi st. asp. Ireneusz Korzonek, zastępca naczelnika Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Na podstawie fotografii, od połowy września w całym województwie policjanci wystawili aż 26 tyś. mandatów. Teraz dodatkowo w kilkudziesięciu miejscach, gdzie kierowcy najczęściej przekraczają dopuszczalną prędkość, staną specjalne maszty. Dwa z nich pojawiły się już na czteropasmówce Katowice-Wisła w Skoczowie (w okolicach stacji paliw Orlenu) i Ustroniu (na skrzyżowaniu czteropasmówki z drogą Cieszyn-Ustroń).

- Na razie maszty nie zostały jeszcze uaktywnione, ale od czasu do czasu będziemy w nich umieszczali fotoradar i kierowcy stracą pewność, że nie są fotografowani - ostrzega 1. Korzonek

źródło: gzc
dodał: D.D.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: