Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wakacje z ekonomią.

Akcja obejmowała konkurs na najlepiej opracowany plan biznesowy, adresowany do Cieszyńskich szkół ponad gimnazjalnych. Wzięło w nim udział 28 dziewcząt dziewcząt chłopców. Pierwsze miejsce zajęła Gabriela Cieniała z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, za biznesplan firmy zajmującej się projektowaniem, produkcją i sprzedażą odzieży. Drugie miejsce przypadło Gabrieli Bobiec i Joannie Kupczak z Zespołu Szkół ponad gimnazjalnych nr 1 , zaś trzecie Anecie Figura i Ewie Błachut z Zespołu Szkól Ekonomiczno-Gastronomicznych. W nagrodę laureaci wyjadą na wycieczkę do Warszawy.
Drugą część projektu stanowiła Szkoła Menedżerów Kubusia Puchatka. Wzięli w niej udział najmłodsi czytelnicy bibliotek publicznych w Cieszynie, Skoczowie, Dębowcu, Hażlachu i w Zebrzydowicach.
W ramach „Szkoły” zostały wydane 3 numery czasopisma o tematyce ekonomicznej, pomyślanej jako pomoc dydaktyczna dla czytelników bibliotekarzy. Kolejne numery nawiązywały do „Kubusia Puchatka”. A Milne’a ucząc, jak zostać dobrym menedżerem, czyli jak wspólnie z Puchatkiem dobrać się do miodu.
W bibliotekach odbywały się również związane z tematyką konkursu warsztaty plastyczne. Spośród 148 prac wyróżniono 28. Gratulacje złożył autorom przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego Ludwik Kuboszek.
źródło: Gzc
dodał: Z.Z.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: