Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Twoim imieniu: niesnaski po ŚTB

Było święto, które ma łączyć. Dwa brzegi, pokolenia, gusty. Święto, które ma sprawić, by wszyscy byli zadowoleni. Jednak nie wszyscy po zakończonym Święcie Trzech Braci czują się szczęśliwi.

Napisał do nas Czytelnik z prośbą o zainteresowanie się sprawą: - Chciałbym poinformować o bardzo bulwersującym wydarzeniu, jakie miało miejsce w trzecim dniu Święta Trzech Braci w Cieszynie. W niedzielę na godzinę 17:30 był zaplanowany występ dziecięcych grup tanecznych m.in. z cieszyńskiego studia tańca Releve. Występ opóźnił się o prawie godzinę. Gdy w końcu zapowiedziano występ naszych dzieci, prowadzący nakazał opuszczenie terenu przed sceną. Początkowo miały być tylko sprzątane ławki (co już przeszkadzało w oglądaniu występu) lecz po chwili nakazano ludziom opuszczenie całego terenu przed sceną. Ochroniarze w zaczęli wyrzucać ludzi w czasie, gdy na scenie występowały nasze dzieci!!! Osoby, które nie chciały opuścić terenu, były straszone, że „mają wyjść po dobroci albo inaczej będziemy z wami rozmawiać”.

Po całym zajściu grupa rodziców interweniowała u P. Dyrektor COK Moniki Sikory, która bagatelizowała sprawę i z drwiącym uśmiechem twierdziła, że przecież nic się nie stało. Ponadto zaprzeczała oczywistym faktom i mówiła, iż ludzie byli wypraszani w czasie przerwy, co było oczywistym kłamstwem. To, że byliśmy wyrzucani podczas występu dzieci, może potwierdzić kilkadziesiąt osób, a także nagranie video, które było prowadzone. Bardzo proszę Szanowną Redakcję o zajęcie się sprawą. Uważam (a także kilkudziesięciu innych rodziców) że takie zachowanie organizatorów wobec mieszkańców którzy przychodzą obejrzeć występ swoich pociech jest skandaliczne i niedopuszczalne. Ktoś powinien ponieść za to konsekwencje.

Inaczej zajście widzi Monika Sikora Monkiewicz, dyrektor COK "Dom Narodowy" i na pytanie naszej Redakcji opisuje zajście:
- Rzeczywiście, miała miejsce niepotrzebna sytuacja. Rozdanie nagród sportowych miało trwać 30 min. Przedłużyło się to do ponad godziny. Nie mogliśmy czekać z przygotowaniem terenu do wymogów imprezy masowej, ponieważ gwiazda wieczoru była już w drodze. Szef ochrony twierdzi, że nie miało miejsca przedstawiane zajście, nikt z ochrony nikogo nie szarpał i nie wyrzucał, to absurdalne. Rodzice, którzy zrobili najwięcej zamieszania, spokojnie oglądali występy, możemy to wskazać na zdjęciach. Ochrona faktycznie zbierała ławki podczas występów dzieci, ale nikt nie został wyrzucony. Kilkoro rodziców zachowywało się w sposób agresywny w stosunku do prowadzącego imprezę, pracownika COKu Adama Cieślara, wykrzykując obraźliwe wyzwiska w jego kierunku. W stosunku do mnie również zachowywano się agresywnie, zostałam szarpnięta i zwyzywana przez rodziców, którzy ewidentnie byli w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. A ponieważ mamy zarejestrowany ten fakt, zastanawiamy się nad wytoczeniem sprawy z powództwa cywilnego, mamy już dane osób, które publicznie obrażały pracowników naszej instytucji. Cała zaistniała sytuacja ostrzega nas na przyszłość przed podobnym doborem elementów programu. Nadmienię, iż osobiście przepraszałam rodziców, za zaistniałe niedogodności, następnie ochrona przejęła negocjacje z agresywnymi osobami. Na szczęście to jedyny nieprzyjemny incydent na tegorocznym Święcie Trzech Braci.

Okazuje się, że nie był to jednak jedyny incydent. Podczas koncertu TEDE na scenę poleciały jajka. Z tego, co udało się nam ustalić, osoba, która je rzucała nie została namierzona przez organizatora. Kolejna sprawa – wiele osób nie mogło zagłosować podczas Bitwy na Nogi na swoją grupę, ponieważ… zabrakło kartek do głosowania. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie, kartek wydrukowano 500 i wydający je mieli wydawać po jednej sztuce na osobę. Wprawdzie ciężko byłoby kontrolować przy takiej ilości osób odbierających kartki, czy ktoś nie odebrał kartonika drugi raz, niemniej jednak dobrze byłoby zastanowić się na przyszłość, jak usprawnić system głosowania.

Wielu obecnych na płycie rynku narzekało również na to, że gwiazdy szybko uciekały i nie było można zdobyć autografu. Warto przemyśleć i ten temat – wszak często takie koncerty są jedyną okazją, by zobaczyć idoli z bliska i zdobyć podpis na płycie czy koszulce. Może wystarczyłoby nieco inaczej sformułować umowę z menagerami gwiazd, by poświęciły kwadrans na kontakt z fanami przed lub po koncercie?

Stare przysłowie powiada, że prawda leży zawsze pośrodku. Organizacja kilkudniowej imprezy, z wieloma gwiazdami, różnorodnym programem i wieloma atrakcjami jest bardzo trudna i wymaga doświadczenia oraz dobrej organizacji. Choć nie wszystko udało się tak, jak życzyliby sobie Organizatorzy i uczestnicy, imprezę większość zalicza do udanych. Pozostaje mieć nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej - więcej gwiazd i mniej niesnasek.

 

Zobacz inne artykuły z serii: W Twoim imieniuCoś cię niepokoi, zastanawia, zadziwia, nie wiesz, jak coś załatwić, gdzie się udać po pomoc, chcesz pozostać anonimowy - napisz do nas (redakcja@ox.plnatasza.gorzolka@ox.pl ), smsa - 606 359 259 lub zadzwoń - 33 300 31 80 / 606 359 259 (pon-pt, 8-16).

W Twoim imieniu zajmiemy się sprawą, poszukamy odpowiedzi, sprawdzimy doniesienie. Pamiętaj - nie ma dla nas spraw zbyt błahych, jeśli mają znaczenie dla Ciebie!

 

vdka/MSZ

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

28
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-06-14 19:56:46
dawidcieszynski: A jednak za Pana BOGUSIA HARĘŻY - takie podchody nie odchodziły. Czy to brak profesjonalizmu czy zwykła amatorszczyzna :-(
2017-06-14 19:59:30
Przepierón: Przykład chamstwa idzie z góry, może dostali list od od córki leśniczego, żeby tak zrobić.
2017-06-14 20:33:31
obserwator72: Pani dyrektor COK-u trzeba będzie podziękować za współpracę,widać że nie panuje nad sytuacją !
2017-06-14 20:42:02
stankens: W pierwszy dzień też nie było OK. Małe dzieci musiały stać poza barierkami pomimo wolnych ławek jak to ochrona powiedziała mi osobiście \"pan Burmistrz zabronił wpuszczać bo nie jesteśmy delegacją i nie mamy strojów\" to ja się pytam czy to jest święto tylko dla władzy która i tak w połowie skeczu kabaretu wyszła i poszła na bankiet. Jak tak dalej będą robić to nikt nie będzie przychodził ale może o to właśnie chodzi ?!?!
2017-06-14 20:46:44
stankens: A zapomniałem jeszcze: na jakiej podstawie prawnej ochrona grzebała w torebkach i po co. Chyba szukali bomby :)
2017-06-14 21:22:15
Mathia74: Termobarycznej :))
2017-06-14 21:41:24
mamona87: Całe to towarzystwo wzajemnej adoracji powinni na taczkach wywieźć. Ratusz - COK to układy ponad wszystko. Mają swoich ludzi od pisania głupot i siania propagandy. Tegoroczne ŚTB było niewypałem pod względem organizacyjnym a p. dyrektor COKU, którą wspierają inni z towarzystwa układów ma dowody w postaci nagrań video :) Byłem na koncertach i widziałem, że ochrona pod sceną odwaliła kaszanę. Rodzice dzieci mają rację niestety.
2017-06-14 21:59:32
bartoo: To prawda że ochrona zachowywała się bardzo arogancko. Zmuszali publiczność do wyjścia w trakcie występu. Organizacja poziom ZERO.
2017-06-14 21:59:33
altacet: Gdyby byla to impreza koscielna to wszystko byloby ok. Dom Narodowy jest tylko dla waskiej grupy,a nie dla mieszkańców Cieszyna.Wyrzucono Koło Radiestetów,Uniwersytet Trzeciego Wieku itd.A nowa szefowa nie nadaje się do prowadzenia takiej instytucji.
2017-06-14 22:07:17
Migacz: Ta sama Pani Dyrektor, która w wywiadzie przed ŚTB chwaliła się swoją intuicją, że z dwóch opcji - Krawczyk czy Wodecki - wybrała Krawczyka. ...kolejna gołębica...
2017-06-15 04:50:31
bronek91: W tym artykule jest jednak pozytywna kwestia. Treść faktycznie nie nastraja optymistycznie, ale przynajmniej forma przedstawienia, jak chodzi o ox, jest nowatorska. Po raz pierwszy widzę przytoczenie słów jednej i drugiej strony. Tak dalej i więcej takich artykułów proszę, szczególnie w przypadkach relacji zajść z policją. Audiatur et altera pars samo ciśnie się na usta;) <br /><br />Co do sytuacji, z pewnością mogło być nerwowo, jednak uważam, iż rodzice słusznie mogli być oburzeni. Niedopracowana organizacja i tyle. Powinno się przewidzieć taką sytuację. Myślę, iż rodzicom należą się przeprosiny, jest to moje subiektywne zdanie, nie jestem sędzią. Zresztą podobna sytuacja była przewidywana w wątku zapowiadającym tę imprezę. Coś faktycznie kuleje a obrażone osoby z pewnością nie będą stanowić reklamy i to na wiele lat. <br /><br />Ale u nas taka mentalność, obywatel zawsze musi być spychany na plan dalszy.... W imię czego? W obronie czego? Władza alienuje się od obywateli i organizuje gdzieś poza prywatny bankiet.... Pytanie czy w ogóle na to zasługuje. Kim Ci ludzie byli jeszcze 10 lat temu? Prostymi zjadaczami chleba w większości. I to się nazywa puszczaniem chamstwa na salony!
2017-06-15 09:07:56
JaSza11: No cóż mamy dobrą zmianę, czuć pisem na kilometr!
2017-06-15 09:40:43
Przepierón: @bronek91, ostatnim zdaniem trafiłeś w 10.<br />@JaSza11, dokładnie tak.<br />
2017-06-15 09:51:29
bronsky1964: To na ŚTB były jakieś \'\'gwiazdy\'\'? Na niebie z pewnością.A co do opisywanych wydarzeń,to zdaje się był jeden z przejawów \'\'dobrej zmiany\'\' i tyle,każda ze stron ma swoje nagrania,swoje argumenty-to mi przypomina Smoleńsk.
2017-06-15 10:08:44
szafran: ona niewinna bo nieodpowiednia osoba na stanowisku( gwiazda ugotowanych) a rodzice dzieci winni ze chcieli oglądać powinna być dyscyplinarka i przywrócony dyrektor z prawdziwego zdarzenia który całkowicie się poświęcał pracy a nie ta co nawet stroju cieszyńskiego nie założy i wyglądało to....... sami widzieliście .<br />Rodzicom proponuje zebrać podpisy o odwołanie i spotkanie z burmistrzem w takim przypadku niech z nią zrobi porządek , bo inaczej będzie to pod dywan zamiecione
2017-06-15 10:20:48
wodz dziewieciu niedzwiedzi: ja napisze tak ludzie z miasta mowia ze ludzie z okolicy to wiesniaki wiesnictwo itd ale jak ja widzialem tych ludzi to prosze mi uwieżyc zwierzatka które robią hrum hrum mają wiecej kultury i obycia ! tak jak by nigdy ludzie w cieszynie grila nie jedli normalnie ale oni ŻARLI jak by od miesiaca nic ne jedli!
2017-06-15 10:48:18
altacet: W Cieszynie tak jak w całym kraju-rzadzi PIS.Nie ważne kwalifikacje,a ważna przynależność partyjna.Wystarczy być zwolennikiem PIS-u i stanowisko zalatwione.Dyrektorka COK bezapelacyjnie do odwołania.
2017-06-15 11:02:48
acid: Święto i po święcie, tragedia strata czasu i pieniędzy <br />
2017-06-15 11:43:25
caczorekwakwa: Najlepiej zlikwidować to niby święto piwa i kiełbasy,bo to i tak od paru ładnych lat wielkie g.... .
2017-06-15 11:56:20
elkat: Pani dyrektor COK-u faktycznie nie zawsze działa profesjonalnie - wiem z własnego doświadczenia. Za mało szacunku do ludzi. Ale cóż, nie ma ideałów.<br /><br />Z jakiej okazji odbył się bankiet w COK-u??????<br />Dla kogo?? Bo było tam mnóstwo ludzi.<br />Kto to sponsorował?????<br /><br />
2017-06-15 12:28:09
rainman: Jedyna rzecz do zaakceptowania podczas tego \&quot;święta\&quot; to spotkanie burmistrzów na moście i korowód. Reszta - to znaczy, piwo, kiełbasy, przybysze \&quot;z daleka\&quot; - dziękuję bardzo. Myślę, że prawdziwi cieszyniacy na ten moment opuszczają miasto - jeśli tylko mogą. Trochę żałosne, że ludziom tak mało do szczęścia potrzeba.
2017-06-15 15:07:14
pszeniczny: Trzeba było wpuszczać na rynek tylko ludzi w krawatach.Klient w krawacie jest mniej awanturujący się.Pozostaje jednak pytanie kto jest dla kogo.Nos dla tabakiery, czy tabakiera dla nosa.
2017-06-15 16:19:16
Cieszyniok0001: Niestety obserwuję w naszym mieście, że z roku na rok Święto Trzech Braci jest coraz bardziej denne. Dawniej na ŚTB bawili się mieszkańcy naszego grodu, Gwiazdy grały, a występy były dla mieszkańców, którzy przyszli na rynek. Teraz na moście pod zamkiem bawią się i piją szampana ważniacy z magistratu do ludzi nic nie mówią, bo po co? (Durny lud to kupi). na rynku rezerwują sobie miejsca pod sceną (dawniej nie do pomyślenia). Sztucznych ogni nie robią, bo za drogo no i pieski się boją. Ja też mam zwierzaka, ale nie zauważyłem u niego nerwowości z tego powodu. No i jeszcze miejsca przy jadłodajniach dwa razy za mało. O innych niedogodnościach lub brakach nie wspomnę żeby się nie czepiać. Miasto stało się staruszkiem o lasce któremu się już nic nie chce. Smutne to, ale może w przyszłości z okazji wyborów do władz miasta warto prześwietlić kandydatów również pod tym względem. Pozdrawiam wszystkich, którym się jeszcze chce.
2017-06-15 16:27:49
jojestelagalicyjok: No więc tak: <br />1/odzienia tutejszego nie zakłada,bo Ona ni ma stela, nawet nie powinna-bardzo dobrze, że Ptoki nie równają się z krzokami, bo to by była sumeryja z kumedyjóm. <br />2/Pani derektór, je prowda, że te \&quot;karki albo jak ich nazywajóm \&quot;siłki\&quot; brały nóm spod zadku ławi i nie pytali, to ni ma piekne ale, że Wy na to dali pozwolyni- to je sumeryja.<br />3/Po nowymu Ochrona a po downymu wahtyrze bardzo chętnie zaglądali do pańskich torebek a co gorsza chcieli wkłodać do nich łapy, jo chlastnył po pazurach tego karka i było po zupie. Ustawa lebo prawo po naszymu pisze, że óni mogóm jyno sie podziwać do babski taszki a łapy przy sobie. i basta.<br />4/co do tych paniczek co na wos pyskowały...to je prowda óne od samygo poczóntku robiły fermynt na placu. Prziszły i sie wołały bez te swoi telefóny, machały rynkami jedna za drugóm, potym łaziły po ławkach zamias jak człowiek ominónć ławke i posadzić dupe na zicu. jak wystympowały te jeich dziecka to wrzeszczały i wcale nie były zainteresowane dieckami jyno sie óne lansowały przed dziwokami. Wyglóndały jakby były ...ae nie napiszym, skokały aż sie ławki pod jeich chudymi zadkami popsuły i wtedy usiedli na rzici jak sie patrzi. <br />Pani Derechtór...ale cziżby aże do sóndu trza było ...eh nie pasuje na swojich ludzi, (pardon że pisza na swoich-bo Wyście przeca nie sóm ze stela).<br />5/ Pani Derechtór powiym tak, majóm recht ci cogodali, że to co przedstowiali tego roku było tak płóne, słabe jak wczorajsze piwo. Pón Krzisztof przijechoł sanitarkóm, moja Starka mo lepszy gryf a mo 90 roków a jak śpiwywo i po dozynkach zarozki do sanitarki ji nie wkłodajóm, podpisuje te jak godajóm autografy. Śpiywoł Krzisiu...no tak sobie, nie musi Pani łocyniać, sami dobrze wiycie coście spaprali tego roku.
2017-06-15 23:32:52
ocelari: Tak Was to boli . Przepierón musi boleć!!!!
2017-06-16 12:11:20
longforgan: Zgadzam się z \'wodz dziewieciu niedzwiedzi\'. Tylko przeszłam przez rynek z dziećmi w stronę zamku i miałam podobne wrażenia, że całe wieśniactwo tego miasta wyszło z domów. Masakra, brak taktu, obycia i kultury. A macie się cieszyniacy za nie wiadomo co! Pochodzę za stolicy Wielkopolski i to co się wyrabia w tym mieście przyprawia o zawrót głowy. Kumoterstwo, nepotyzm i brak profesjonalizmu ze strony władz.
2017-06-16 13:00:59
torcin: Można to samo powiedzieć o Poznaniakach gdy wyjdą na stary rynek w św. Marcina, rogale piwsko i burdele. Jakby im cały rok było mało,taki tam pyrowski naród.<br />
2017-06-16 13:06:31
Cieszynianka***: Widać chaos w organizacji, nieprofesjonalne i niepoważne podejście do ludzi. Przykra zmiana w dyrekcji.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: