Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W prezencie hełmy i nie tylko…

Nowe umundurowanie, hełmy, pasy asekuracyjne i inne elemrnty stroju strażackiego – taki prezent otrzymali strażacy z OSP w Cieszynie - Boguszowicach.

W mikołajki, 6 grudnia strażaków odwiedził Mikołaj i przekazał im nowy sprzęt:

- W dniu 6 grudnia w Cieszynie, w obecności Burmistrza Miasta Cieszyna Gabrieli Staszkiewicz, przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej -st. asp. Jakuba Maciążka miało miejsce uroczyste przekazanie umundurowania i sprzętu pożarniczego, który odebrali Strażacy Ochotnicy z Boguszowic. – informuje UM w Cieszynie.

Zasoby strażackie wzbogaciły się o: ubrania specjalne, hełmy strażackie z metalizowanym wizjerem, niepalne kominiarki, rękawice pożarnicze, specjalne buty gumowe z niepalną wkładką, pasy strażackie oraz zestawy asekuracyjne do prac na wysokości.

- Przekazany sprzęt zakupiony został w ramach powierzenia realizacji zadania przeprowadzanego w zakresie środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości – Program ochrony interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacji skutków pokrzywdzenia przestępstwem, Priorytet I: Ochotnicze Straże Pożarne – przekazują urzędnicy z UM w Cieszynie.

Przekazany strażakom sprzęt pozwala w pełni wyposażyć dwie roty strażaków czyli czteroosobowy zastęp.

 

red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: