Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Leśnym Parku Niespodzianek przyszło na świat sześć dzików

W Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu zapanowała radość. - Urodziło się nam sześć dzików! To pierwsze potomstwo naszych zwierząt od momentu powstania parku - cieszy się Paweł Machnowski, szef LPN.

Szczęśliwą mamą jest Baśka - pięcioletnia locha, która w zeszłym roku na Równicę przyjechała z Wrocławia, od państwa Gucwińskich. Gdy zbliżał się termin narodzin, pracownicy przygotowali jej legowisko. Baśka wybrała sobie jednak inne miejsce i tam urodziła dzicze sześcioraczki.

Przez pierwsze dni w ogóle nie wychylały nosa z barłogu. Teraz można je już zobaczyć, jak hasają po zagrodzie. Według wstępnych ustaleń to dwa odyniaszki i cztery loszki. Jedno z rodzeństwa różni się od reszty ubarwieniem sierści. W parku przypuszczają, że w przyszłości będzie bardzo jasne.

Małe dziki najchętniej piją mleko mamy, ale próbują też chleba i obierków z ziemniaków. Są bardzo ruchliwe, ciekawsko przystawiają ryjki do siatki i zaczynają się przepychać między sobą.

Jest jednak pewien dylemat. Nie wiadomo, czy ich ojcem jest pięcioletni Oskar czy trzyletni Maciek, bo obaj zabiegali o względy Baśki. Panowie na razie są odseparowani od matki z młodymi.

W Leśnym Parku Niespodzianek pierwsze narodziny uczczono grillem i winem. Teraz trwa oczekiwanie na małe daniele i muflony.

Dobrych wiadomości możesz posłuchać w programie porannym Oli Brodziak i Maćka Barcika w Radiu Karolina 91,2 FM codziennie od poniedziałku do piątku między godz. 6 a 10
źródło: gazeta.pl
dodał: J.K.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: