Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uważaj za co płacisz, turysty

Opłata klimatyczna w Wiśle wynosi 1,50 zł. Turyści płacą jednak nawet 5 zł!
Za każdy dzień pobytu w kurorcie turysta musi zapłacić Urzędowi Miasta. Zebrane w taki sposób pieniądze gminy przeznaczają m.in. na remonty dróg. Opłaty obowiązują we wszystkich polskich miejscowościach wypoczynkowych.

- Przed pobytem właściciel pensjonatu w ogóle nie powiedział mi, że za coś takiego trzeba w Wiśle płacić - narzeka wczasowicz z Katowic. - Jak już wyjeżdżałem, dowiedziałem się, że za każdy dzień pobytu mam płacić po 5 zł. Tydzień kosztował mnie 35 zł. No jakaś paranoja!

Rozeźlony turysta poszedł na skargę do magistratu. Tam dowiedział się, że zapłacił za dużo. W Wiśle opłata klimatyczna wynosi 1,50 zł za dorosłego i 80 gr za dziecko. - Niektórzy właściciele pensjonatów czy kwater nie są uczciwi. Zawyżają stawki albo nie informują o nich, wliczając w cenę pobytu - wzdycha Paweł Brągiel, kierownik referatu promocji turystyki i sportu w Wiśle.

Urzędnicy z Wisły radzą, by przed każdą rezerwacją pobytu w pensjonacie zapytać, ile wynosi opłata klimatyczna. - Informacje są na naszej stronie internetowej. W żadnym wypadku nie dajmy się naciągać. Prosimy informować nas o każdym przypadku oszustwa. Będziemy kierować sprawy do sądu - zapowiadają.
źródło: gazeta.pl
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: