Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ugoda Tak, Ale W Sądzie

Do dziś nie została wypła­cona trzynasta pensja za lata 2001 f 2002. Suma tych zobowiązań wynosi, bez odsetek, 370 tys. zł. Najpoważniejsze zaległości wobec pracowników wynikają z niewypłaceni należności wynikających z tzw. „ustawy 203" gwarantującej pracownikom pogotowia pod­wyżkę w wysokości 203 zł. Tu. Zobowiązania wynoszą 995 tyś. zł. Niemałe są zobowiąza­nia z tytułu dostaw (140 tyś. zł), składek na ZUS i PFRON (180 tyś.), składek na zakłado­wy fundusz świadczeń socjal­nych (27 tyś.).

W takiej sytuacji CPR może jedynie liczyć na wyro­zumiałość pracowników. Dziś zatrudnia 115 osób (w 2001 r. było ich 137). Wszyscy pra­cownicy już mają przygotowane pozwy. Sądowe CPR dobrze wie, co oznacza. W tym roku sąd rozpatrzył pozwy 8 osób zatrudnionych dawniej w po­gotowiu. Placówka wypłaciła „trzynastkę" za 1999, 2000 i 2001 r. wraz z odsetkami i kosztami sądowymi w wysoko­ści ponad 34 tyś. - Rozwiąza­nie tej trudnej sytuacji jest możliwe, ale tylko przy pomo­cy starostwa, które obiecało, że o ile pogotowie przestanie przynosić straty, a taksie dzie­je od dwóch miesięcy, pomoże nam finansowo - mówi F. Małysz.

CPR zaproponowało staro­stwu poręczenie zaciągnięcia kilkuletniego kredytu na jednorazowe pokrycie zaległy „trzynastek". Rada Powiatowa wykazała przychylność/pod-czas sesji, jaka odbyła się 24 listopada, podjęta została stosowna uchwał;
źródło: G.Z.C.
dodał: M.G.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: