Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trzecia liga na fali wznoszącej!

Czy to się komu podoba czy nie, handball stał się już ogólnopolskim znakiem firmowym sportowego Ustronia. I to znakiem najwyższej jakości. Po ogromnym sukcesie na jednej szesnastej Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, przyszła kolej na trzecioligowców. Ci powoli wyrastają na potencjalną markę mistrzowską w południowo-wschodnim obszarze naszego kraju. Chociaż to takie częste i oczywiste w przypadku trenera Bejnara i jego podopiecznych, to żadne zwycięstwo w tej arcytrudnej dyscyplinie, nie przychodzi łatwo.

W sobotę (08.05) mogliśmy się napawać kolejnym tryumfem w III lidze walecznej czternastki z Ustronia. W Zawierciu zmierzyła się ona w piętnastej kolejce z tamtejszym KS Viret CMC Zawiercie II. To zwycięstwo także nie przyszło łatwo. Przede wszystkim za sprawą osłabionego składu MKS Ustroń. Goście przyjechali do Zawiercia bez kontuzjowanego Marka Cholewy i najlepszych zawodników z rocznika juniorów. Juniorzy bowiem regenerują się i zbierają siły na nadchodzący weekend i rozgrywki 1/8 Mistrzostw Polski. Mimo to sytuację na parkiecie przez większą część meczu kontrolowali goście. Swoistą wizytówką ustrońskiego zespołu stali się obaj skrzydłowi. To Szymon Gogółka (9) i Michał Jopek (8) „ciągnęli” wynik do góry. Dobre uzupełnienie na rozegraniu to Krzysztof Bielesz (3), Mateusz Cieślar (8 w tym 4 z rzutów karnych) i Mateusz Turoń (3). Grający na kole Marcin Białkowski (2) próbuje z coraz lepszym skutkiem, domykać linię ofensywną. Równo z syreną końcową swoją pierwszą bramkę w III lidze zdobył bramkarz, Piotr Browarczyk, którego aktywność pomiędzy słupkami MKS-u przez 45 minut meczu, wiele wniosła do wyniku. Dość powiedzieć, że wybronił dwa rzuty karne. Wygrana 34:29(14:13) i co za tym idzie kolejne 3 punkty, przy przegranej Piekar z Bytomiem, dają Ustroniowi awans na drugie miejsce w tabeli.

Pewne zwycięstwo dobrze funkcjonującego zespołu to ogromna zasługa trenera, a przede wszystkim jego zdolności przewidywania i genialnych posunięć taktycznych. Bo trzeba podkreślić iż dysponuje ograniczonymi możliwościami kadrowymi, bazując jedynie na mieszkańcach szesnastotysięcznego miasta . Niestety konstrukcja terminarza rozgrywek preferuje wielkie aglomeracje, gdzie zespoły dysponują wystarczającą ilością zawodników w każdej kategorii. Trener Piotr Bejnar w związku z kolidującymi ze sobą terminami Mistrzostw Polski Juniorów i III ligi, musi się ratować rotując po części tymi samymi zawodnikami w obu seriach. Jego niezwykły talent sprawia, że ta wyrafinowana ekwilibrystyka kadrowa, a także błyskotliwe posunięcia taktyczne już na parkiecie, przynoszą tak wspaniale efekty.

Krystian Medwid

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: