Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Trzecia Droga zaprezentowała listę kandydatów

Bez zaskoczenia - Mirosław Suchoń, Danuta Kożusznik i Jacek Jarco, to pierwsza trójka otwierająca listę kandydatów Trzeciej Drogi w 27 okręgu wyborczym. W piątek 15 września Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzeciej Drogi zaprezentował w Cieszynie kandydatów, którzy będą ubiegać się o mandat poselski w nadchodzących wyborach.

Konferencja odbyła się na Rynku w Cieszynie. Liderem listy jest Mirosław Suchoń – poseł na sejm, ekonomista, informatyk z Bielska-Białej. Najbardziej aktywny poseł ostatnich kadencji, członek Komisji Gospodarki i Rozwoju, Komisji Infrastruktury oraz Komisji Obrony Narodowej, wiceprzewodniczący podkomisji stałej ds. transportu drogowego, drogownictwa, bezpieczeństwa ruchu drogowego i poczty oraz wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Stwardnienia Rozsianego. Doprowadził m.in. do odwołania Dyrektora bielskiego studia filmów rysunkowych i postawienia mu zarzutów karnych oraz do zablokowania zmian w badaniach technicznych pojazdów, dzięki czemu w portfelach polaków zostało 500 mln złotych.

Danuta Kożusznik z Cieszyna jest nauczycielką przedsiębiorczości w Zespole Szkół im. Szybińskiego w Cieszynie. Od 2008 roku jest Prezesem Zarządu Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej. Była Radna Sejmiku Woj. Śląskiego oraz delegatka Śląskiej Izby Rolniczej. Jest autorką kilku publikacji naukowych z zakresu rozwoju obszarów wiejskich. Pisała i realizowała wiele projektów edukacyjnych i kulturalnych, w tym ze środków unijnych. Organizuje wiele przedsięwzięć dla KGW, w tym przeglądy zespołów, konkursy, spartakiady, pielgrzymki. Działa społecznie w Kole Gospodyń Wiejskich, Kółku Rolniczym, Ochotniczej Straży Pożarnej, Macierzy Ziemi Cieszyńskiej oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego.

8. miejsce na liście zajmuje Adam Arczewski ze Skoczowa. Studiował w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie im. Fryderyka Skarbka. Studia podyplomowe o specjalizacji Zarządzanie Biznesem ukończył na Uniwersytecie Śląskim. To doświadczony menedżer, prezes Spółdzielni Handlowo - Usługowej ,,GESA" w Piekarach Śląskich. Reprezentuje środowiska społeczników, spółdzielców, samorządowców oraz przedsiębiorców. Zawodowo spełnia się jako Prezes Spółdzielni, a po pracy oddaje się pasjom artystycznym w zakresie szkła artystycznego i malarstwa.

Na 14 pozycji na liście znalazła się Mariola Golik która mieszka w Jaworzu. Z wykształcenia jest magistrem-inżynierem ekonomiki i organizacji przemysłu. Od 20 lat jest aktywnym członkiem PSL i pełni funkcję Prezesa Zarządu Gminnego PSL. Od 16 lat jako pracownik samorządowy pracuje na rzecz rozwoju regionu m.in. poprzez obsługę wdrażania środków unijnych na terenie województwa śląskiego.

Tuż za nią (15) znajduje się Mirosław Staniek z Chybia. Jest dyrektorem chybskiej szkoły podstawowej. Pełni tę funkcję od 27 lat (od 1996 roku). W pracy samorządowej ma doświadczenie na poziomie gminnym i powiatowym. Obecnie jest radnym powiatowym, pełni funkcję przewodniczącego Komisji Kultury i Sportu oraz wiceprzewodniczącego Komisji Oświaty. Jest również trenerem tenisa stołowego w klubie RKS w Chybiu.
„17-tka” to Malwina Kamińska mieszkanka Mazańcowic. Ukończyła studia z psychologii w biznesie oraz drugi fakultet z zamówień publicznych, pod kątem swojej pracy zawodowej ponieważ jest inspektorem zamówień publicznych Beskidzkiego Centrum Onkologii. Jako matka trójki dzieci wie z jakimi problemami borykają się rodzice. Uważa, że nie ma nic ważniejszego niż zdrowie naszych dziec,i również to psychiczne. Popiera postulaty Trzeciej Drogi, aby w każdej szkole był zatrudniony psycholog, pedagog, logopeda i dobrze opracowany program antydyskryminacyjny.

Listę zamyka Damian Legierski inżynier pożarnictwa z Cieszyna. Jego kariera zawodowa związana jest z pracą w Państwowej Straży Pożarnej, gdzie przeszedł wszystkie kierownicze stanowiska, aż do stanowiska Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie. Pełnił także funkcje społeczne, był m.in. komendantem gminnych jak i miejskich Związków Ochotniczych Straży Pożarnych w Istebnej i w Ustroniu. Był również członkiem Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa śląskiego.

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-09-16 12:12:07
Obiektywny: Wow, naprawdę fajni kandydaci! Mi podoba się, że mówią o docenianiu ludzi którzy pracują (chyba jako jedyni). Dziś mamy kulturę rozdawnictwa. W ogóle nie myśli się o przyszłości. Oni będą odpowiedzialnie podchodzić do decyzji. Sam mam dzieci, i co z tego że są różne dodatki, skoro i tak za wszystko trzeba płacić. A inni jeszcze krzyczą, żeby dać więcej. I mamy najwyższą inflację. Dosyć tego. Ja na nich zagłosuję i Wy też to zróbcie.
2023-09-16 12:49:01
scoti333: Radzę poszukać trzeciej drogi i wylogować się z polityki. A samemu Hołowni radzę niech wróci do prowadzenia "talent show" i tym podobne, bo śmieszny - a raczej żałosny jest udając poważnego polityka...
2023-09-16 14:53:03
"tom": ... dajcie spokój!!! sami kandydaci chowani na budżetowym garnku, rwą się do koryta, bo im się wydaje że wszystkie mądrości zjedli, gdy lekką ręką wypełnili oświadczenie majątkowe ;-)
2023-09-16 20:48:22
Oko: Covidowym terrorystom, mówimy stanowcze nie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: