Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tragedia w kopalni w Karwinie (aktualizacja)

W jednej z karwińskich kopalń (CSM) doszło, w czwartkowy wieczór, do wybuchu metanu. Pięciu górników nie żyje – prawdopodobnie wszyscy byli narodowości polskiej. Ośmiu jest wciąż poszukiwanych.

- Bezpośrednio po wybuchu metanu, praca została wstrzymana, a wszyscy pracownicy dostali nakaz opuszczenia podziemia – przyznał rzecznik OKD, Ivo Celechovsky. Niestety, około godziny 21 potwierdzono śmierć jednego z górników. Jednak teraz już wiemy, że zginęło z pewnością pięciu górników. Na razie nie została potwierdzona ich narodowść, ale wiele wskazuje na to, że większość z nich była Polakami. Ośmiu górników jest poszukiwanych, a dziesięciu rannych.

- Na 99% są to koledzy z Polski - przyznał rzecznik OKD na antenie TVN24.

(AKTUALIZACJA)

Aż 13 górników zginęło, z czego 11 było Polakami, a dwoje Czechami. Przypomnijmy, że do wybuchu doszło w czwartek po godz. 17, 800 metrów po powierzchnią ziemi. Na miejsce zdarzenia mają się udać premierzy obu państw - Mateusz Morawiecki oraz Andrej Babis. - Pragnę złożyć wyrazy najgłębszego współczucia wszystkim bliskim ofiar katastrofy górniczej w Karwinie. To ogromna tragedia dla wszystkich Polaków i Czechów. W tym trudnym dniu szczególnie mocno pokażmy solidarność i poczucie narodowej wspólnoty - napisał, na jednym z portali społecznościowych, Prezes Rady Ministrów, Matuesz Morawiecki. 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: