Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tłumacze szkolili się u służb w Kocobędzu (Chotĕbuz)

Warsztaty przekładowe dla studentów filologii czeskiej w Punkcie Kontaktowym dla Wspólnej Polsko-Czeskiej Placówki w Kocobędzu (powiat Karwina) tuż przy granicy.

Wspólny Punkt kontaktowy w Chotěbuzie (Kocobędz) to miejsce, w którym policjanci z Czech i Polski współpracują w celu zwalczania przestępczości. Współpraca ta przyniosła już wiele wymiernych efektów. Placówka działa od 2008 roku. [Więcej o placówce pisaliśmy przy okazji 10-lecia: TUTAJ

Wczoraj (26 marca) w Punkcie Kontaktowym dla Wspólnej Polsko-Czeskiej Placówki w m. Chotĕbuz (RC) odbyła się kolejna edycja warsztatów przekładowych z języka czeskiego dla studentów filologii czeskiej z Instytutu Neofilologii Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu.

- Zajęcia przygotowali szefowie polskich i czeskich służb pełniących służbę we Wspólnej Placówce mjr SG Jarosław Śliwka oraz por. Jiří Pecha. Oprócz części przekładowej, studenci zostali zapoznani z zadaniami, które realizują funkcjonariusze pełniący służbę we wspólnej placówce. Kto wie może wśród nich znajdują się przyszli funkcjonariusze Straży Granicznej – informuje  Zespół Prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Śląski Oddział Straży Granicznej od wielu lat współpracuje ze Studenckim Kołem Bohemistów  z raciborskiej Akademii Nauk Stosowanych.

- W ramach współpracy studenci języka czeskiego uczestniczą w warsztatach przekładowych w komendzie Śląskiego Oddziału SG oraz w Punkcie Kontaktowym dla Wspólnej Polsko-Czeskiej Placówki w m. Chotĕbuz, jak również w zajęciach językowych w Wyższej i Średniej Szkoły Policji RC w Holešovĕ – podaje biuro prasowe.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: