Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

SZpital Śląski nie odsyła pacjentów

Polskim szpitalom kończą się tegoroczne kontrakty. W rezultacie niektóre placówki zamykają oddziały lub wprowadzają częściową odpłatność za koszty leczenia. Szpital Śląski w Cieszynie w grudniu będzie jednak pracował normalnie.
- My również sporo przekroczyliśmy limit w trzech oddziałach, mimo to nie zamierzamy odsyłać pacjętów do domu. Nie będziemyy niczego zamykać, zresztą na taki krok mogą sobie pozwolić kliniki, które wykonują planowe zabiegi, natomiast w naszym szpitalu, w którym większość przyjęć następuje w trybie nagłym, podobna decyzja byłaby bardzo trudna - mówi Jan Kawulok, dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie.
Mocno pod kreską znalazły się oddziały pierwszy wewnętrzny, nefrologiczny i rehabilitacyjny. Zdaniem dyrektora sytuację taką spowodowały zbyt niskie limity przyznane oddziałom.
- W tym roku po raz pierwszy obowiązuje limit punktowy i początkowo nikt nie wiedział, jak te punkty będą realizowane - tłumaczy J. Kawulok.
Cieszyński szpital złożył już w Narodowym Funduszu Zdrowia ofertę na przyszły rok, ale negocjacje nad kolejnym kontraktem jeszcze się nie rozpoczęły. Według zapowiedzi ministra zdrowia, w przyszłym roku szpitale powinny dostać o 10 procent pieniędzy więcej, choć wedle NFZ będzie tylko 5 procent wiecej.
źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: