Szpital - lekarz onkolog
- W naszych szpitalach pracuje za mało onkologów – tego zdania są osoby, które zetknęły się z chorobą i na własnej skórze odczuły, co to znaczy czekać na specjalistę w kolejce.
- Nie miałam pojęcia, że tak dużo ludzi choruje na raka, dopóki sama nie zachorowałam – mówi Aneta Nowak z Cieszyna – na onkologii przywitała mnie smutna rzeczywistość, długie kolejki. Pani w gliwickim szpitalu, która odbierała ode mnie dokumentację medyczną, na moje stwierdzenie „sporo tu dzisiaj ludzi” skwitowała „codziennie mamy setkę nowych pacjentów do pierwszej rejestracji”. To otworzyło mi oczy. Myślałam, że chorują wyjątki.
Każdy wie, że w leczeniu chorób nowotworowych ważne jest wczesne wykrycie i wczesne leczenie, zanim schorzenie się bardziej rozprzestrzeni. Postanowiliśmy zapytać rzecznika Szpitala Śląskiego w Cieszynie, czy konsultacje onkologiczne, które odbywają się dwa razy w tygodniu w szpitalu zaspakajają potrzeby pacjentów?
- W szpitalu są ustalone terminy stałych konsultacji onkologicznych, które odbywają się dwa razy w tygodniu – potwierdza Dariusz Babiak rzecznik Szpitala Śląskiego w Cieszynie - Ponadto, jeżeli zaistnieje konieczność, lekarz każdego oddziału ma możliwość poproszenia o konsultację poza wyznaczonym terminem. Konsultacje przeprowadza lekarz, który przyjmuje również w naszej poradni onkologicznej. W chwili obecnej taki system całkowicie zabezpiecza potrzeby szpitala. Być może, jeżeli w przyszłości powstanie oddział onkologiczny na pewno ilość specjalistów z tego zakresu ulegnie zwiększeniu i będą zatrudnieni w oddziale.
BsK
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
