Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sylwester w górach z modlitwą

Jedni wolą bale i imprezy, inni witają Nowy Rok w górach. Z grupą młodych ludzi z Cieszyna witał w Szczyrku Nowy rok ks. Jan Byrt. Jak zapowiada ks. Jan Byrt takie powitanie Nowego Roku wpisze się na stałe w kalendarz szczyrkowskiej parafii.

Młodzi ludzie z Zamarsk postanowili powitać Nowy Rok nie na wystrzałowej imprezie a w cichości beskidzkiego lasu. W ostatni dzień starego roku odwiedzili księdza Jana Byrta, proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Szczyrku-Salmopolu. Zostali tam do Nowego Roku. Tym samym w Szczyrku narodziła się nowa tradycja.   –  Bardzo fajnie spędziliśmy na modlitwie Sylwestra  w górach z młodymi ludźmi z Zamarsk i okolic. Jest wielu ludzi, którzy potrzebują takiego spotkania w Sylwestra. Można i tak spędzać Sylwestra na modlitwie i na cudownej chrześcijańskiej pieśni – opowiada ks. Jan Byrt. 

Zamiast hałaśliwych petard uczestnicy tego sylwestra wypuścili w niebo lampiony. – Po modlitwie w ciszy i skupieniu wypuszczaliśmy latające lampiony. To było niesamowite przeżycie. Cudowny Sylwester! Mieliśmy też gości z Niemiec, którzy stwierdzili, że tak cudownego Sylwestra jeszcze nie przeżyli. A więc jest potrzeba duchowego spędzenia tego ostatniego dnia roku. Na podziękowaniach Bogu za cały rok – dodaje ks. Jan Byrt. 

Wieczór młodzi ludzie spędzili na wspólnym śpiewie i modlitwie i jak zapewnia ks. Jan Byrt będzie to nowa tradycja w szczyrkowskiej parafii.  – Powtórzymy to za rok także z wieloma młodymi ludźmi. Takie przeżywanie sylwestra na stałe zapisuje się w kalendarzu w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku – kwituje.

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: