Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Święto Trzech Braci już w ten weekend

W piątek rozpocznie się trzydniowe Święto Trzech Braci. Na scenach, które już stoją na rynku w Cieszynie i Czeskim Cieszynie, zagra wiele gwiazd muzyki polskiej oraz zagranicznej.

Pierwsze atrakcje pojawią się już w piątek (14.06) o 13:00 na Starym Targu. Na scenie dodatkowej, która tam będzie ustawiona, zaprezentują się m.in. Teatr Lalek Bajka czy zespoły taneczne z Domu Narodowego.

Z kolei o 16:50 spod ratusza wyruszy korowód inauguracyjny, który przejdzie ul. Głęboką na most przyjaźni. Na głównej scenie, ulokowanej na rynku, o 17:15 zaprezentuje się Akademia Dźwięku, a o 17:30 nastąpi oficjalna inauguracja Święta Trzech Braci. Pół godziny później (o 18:00) zaprezentuje się pierwsza z gwiazd ŚTB - Margaret, a o 20:00 wystąpi kolejna - Grubson. Pierwszy dzień zakończy koncert "Lokalsów" (czyli lokalnych zespołów), który rozpocznie się o 22:00 w Otwartym Klubie Browaru Zamkowego.

W sobotę (15.06) już od 10:00 na Starym Targu odbywać się będą Cieszyński Przekładaniec (w jego ramach wystąpią m.in. Studio Tańca Releve, Mała Szkoła Baletu czy Teatr Tańca Marioli Ptak) oraz Warsztaty Rodzinne (majsterkowanie z Castoramą, pokaz dawnych rzemiosł czy kiermasz używanej książki).

Sobotnie występy muzyczne na głównej scenie zainauguruje o 16:30 Amatorska Grupa Gitarowa (o której pisaliśmy tutaj - link). O 17:00 władze miasta wręczą nagrody z dziedziny sportu, a o 17:30 przeboje z lat 70-, 80- i 90-tych zagrają Ramolsi. O 19:30 koncert da Wanda i Banda. Natomiast o 21:30 cieszyński rynek przywita "Zdrajców metalu", czyli Nocnego Kochanka (o którym wspominaliśmy tutaj - link). Drugi dzień zakończy się o 23:00 klubowym afterparty w Otwartym Klubie Browaru Zamkowego w Cieszynie.

Ostatni dzień Święta Trzech Braci, czyli niedziela (16.06), rozpocznie się o 12:00, kiedy to występ na Starym Targu da Miejska Orkiestra Dęta "Cieszynianka". W tym samym miejscu o 13:00 koncert dla najmłodszych dadzą Siostry Wajs i Stonoga, o 14:00 zaprezentuje się Polandia, a o 16:00 widzowie obejrzą fragmenty nowej produkcji musicalowej Teatru na Dłoni pt. "Musical Klucz".

Scenę na rynku o 16:00 zajmie Kabaret pod Wyrwigroszem, a o 17:30 odbędzie się prezentacja miast partnerskich Cieszyna. Święto Trzech Braci zakończy się koncertami The Postman ("Polscy Beatlesi" zagrają o 19:30) i Mateusza Mijala (21:00).

W Czeskim Cieszynie też się będzie działo. Za Olzą zagrają m.in. Tublatanka, Mandrage, Desmod, TH!S, czy Imperio. Szczegóły dostępne poniżej:

Wszystkie szczegóły dotyczące Święta Trzech Braci dostępne są na stronie internetowej www.s3b.city.

Nad wydarzeniem objęliśmy patronat medialny.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-06-10 17:09:39
donekT: I Ty krzysztof-Q tam z gośćmi będziesz, miód i wino popijesz, A co zobaczysz i usłyszysz, w księgi zapiszesz.- A na psy do wybiórczej jako pierwszy doniesiesz.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: