Świąteczne mydełka, czyli warsztaty mydlarskie

W sobotę (09.12) w Cieszynie odbyła się kolejna edycja warsztatów mydlarskich. Są to zajęcia skierowane zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W czasie trwania warsztatów uczestnicy mieli szansę przygotować własne mydło - w fantazyjnym kształcie oraz kolorze, a także dowiedzieć się więcej na temat łączenia kolorów oraz zapachów.

Królowały motywy świąteczne – osoby uczestniczące w warsztatach bardzo chętnie wybierały gwiazdki, które elegancko opakowane stanowiły doskonały prezent świąteczny dla najbliższych. W czasie trwania warsztatów nie było żadnych ograniczeń, dotyczących obfitości mydełka (można było zdecydować się na jeden konkretny dodatek, taki jak na przykład kawa, bądź próbować własnych kompozycji zapachowych, na przykład łącząc pomarańcze z cynamonem, czy też łącząc płatki róż z innymi składnikami).

Zajęcia prowadziła Maria Sobel, która czuwała nad pracą swoich podopiecznych: – Łącząc zapachy można zdecydować się na coś, co znamy i lubimy, bądź też poeksperymentować – tłumaczyła prowadząca. – Jednak niektórych połączeń zdecydowanie powinniśmy unikać. Jednym przykładów składnika, który nie dopasuje się do wszystkich kompozycji zapachowych jest kawa. Zmienia ona zapach w sposób na tyle istotny, że nie powinniśmy jej łączyć na przykład z różą.

Po przygotowaniu składników (oprócz zapachu istotna była również forma, dlatego uczestnicy warsztatów bardzo chętnie sięgali również po brokat), każdy z adeptów mydlarstwa otrzymywał płynne mydło, które łączył z wybranym barwnikiem. Następnie gorący płyn był wlewany do formy, w której wcześniej umieszczono odpowiednie składniki, po czym trzeba było czekać na scalenie całości. Dzięki sprzyjającej pogodzie, już po kilkunastu minutach mydełka były gotowe.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-01-03 20:40:43
zielony_kamyczek: Warsztaty odbywają się na ul. Bielskiej 136, w siedzibie Pracowni Językowej oraz Kreativo. Zapraszamy na kolejne edycje! Zapisy przyjmuje bezpośrednio Pani Maria - Manufaktura Kreatywności Mico :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją