Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Stoki mają dość. "Będziemy musieli podejmować drastyczne kroki"

- Mamy dość! - grzmieli na dzisiejszej (11.01) konferencji prasowej właściciele stoków narciarskich, które wciąż muszą być zamknięte. Na wiślańskim rynku z mediami rozmawiali też Tomasz Bujok i Antoni Byrdy - burmistrzowe Wisły i Szczyrku.

Obiekty narciarskie są wciąż dośnieżane, jednak nie mogą zostać otwarte. Według wyliczeń przedsiębiorców, jeden dzień naśnieżania generuje koszt nawet 10 tys. zł. Właściciele stacji mają nadzieję, że od 18 stycznia (do kiedy obowiązują rządowe obostrzenia) będą mogli przyjmować klientów.

Arkadiusz Matuszyński z Wiślańskiego Skipassa podkreślał, że o ile narciarze i snowboardziści szusować nie mogą, tak saneczkarze korzystają z obiektów, nie przestrzegając norm sanitarnych:Janusz Tyszkowski ze stacji Skolnity wyliczał, że łącznie przy wszystkich obiektach Wiślańskiego Skipassa pracuje około 1000 osób. Dalsze zamknięcie branży, jego zdaniem, przyczyni się do zwolnień pracowników:

Jak zachowają się przedsiębiorcy w przypadku podtrzymania obostrzeń po 18 stycznia? Waldemar Wiewióra ze stacji Soszów nie wyklucza uruchomienia wyciągów niezależnie od wprowadzonych restrykcji:

W grudniu pisaliśmy o decyzji samorządu województwa śląskiego, w myśl której aż 100 mln zł z budżetu wojewódzkiego zostanie przeznaczone na wsparcie gmin utrzymujących się z turystyki. Burmistrz Wisły Tomasz Bujok w rozmowie z naszym portalem przyznaje, że docenia dostrzeżenie problemów regionu i dodaje, że nie zawsze tak było:

Z kolei burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy mówił, że 70% dochodów branży turystycznej generowanych jest w sezonie zimowym. Jej ograniczenie ma znaczny wpływ na budżet gminy, którego dochody - jak wyliczał - w 90% pochodzą właśnie z turystyki.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-11 16:23:57
św. Patryk.: "Przedstawiciele branży turystycznej oraz właściciele siłowni złożyli pozwy przeciwko Skarbowi Państwa. Przedsiębiorcy z zamykanych branż domagają się odszkodowań. To jednak nie koniec, kolejne pozwy szykują bowiem hotelarze oraz właściciele dyskotek i klubów nocnych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna" - i tak trzymać, nieudolna władza cwaniaków i oszustów z PiS chwała bogu nie zdołała jeszcze do końca opanować polskich sądów
2021-01-11 16:24:29
św. Patryk.: tvn24.pl/biznes/z-kraju/koronawirus-w-polsce-pozwy-zbiorowe-za-lockdown-przedsiebiorcy-domagaja-sie-odszkodowan-4936250
2021-01-11 17:27:11
wyśmienity cwaniaczek: dostaliście miliony Z PFR . ...mydlicie oczy prostym polokom , którzy nie ogarniają tematu ........... ale polok to je chytry i nigdy mu nie mało.............................
2021-01-12 06:47:48
bolo 5064: Ja osobiście nie rozumiem tych obostrzeń .Jaki ma sens zamykanie wyciągów skoro z tych samych stoków korzysta masa ludzi /dzieci z rodzicami,opiekunami/.Zjeżdżają na sankach,"jabłuszkach",workach z sianem.Jeżdżę codziennie do roboty to widzę: stok Czantorii pełen ludzi,Kubalonka Złoty Groń,Ochodzita to samo.Jedyna niedogodność jaką rząd zafundował to spacer pod górę.Piątek,sobota,niedziela Ustroń,Wisła -korki.Skoro z wyciągu korzystać nie wolno,do restauracji wejść nie wolno to po co ci ludzie tam jadą i zatruwają spalinami nasze "świeże" górskie powietrze.Rząd zafundował nam obostrzenia które mało kto przestrzega i sam nie egzekwuje ich przestrzegania.Skoro tak ma być to dlaczego nie pogoni ich policja.Skutkiem tych zarządzeń jest pozbawienie pracy wielu ludzi.Oczywiście podatki będą musieli odprowadzić w terminie.
2021-01-12 07:38:31
Bugs: Bo to bolo są debile. Piszesz, że stoki zamknięte i ludzi pełno to wyobraź sobie co by się działo gdyby wyciągi były otwarte. Ci ludzie nie mają za grosz rozumu i odpowiedzialności, po feriach dzieci 1-3 mają wrócić do szkoły ale zapewne minie tydzień, dwa szkoły i liczba zachorowań poszybuje do góry. I co wtedy powiedzą, że to wina rządu bo otwarł szkoły, a tak naprawdę to będzie wina tych wszystkich matołów co podczas ferii zamiast siedzieć na dupach w domach urządzali sobie górskie wycieczki.
2021-01-12 08:00:43
camel1: A dlaczego Castorama otwarta? Jacyś lepsi są czy coś? Wszystkich chcą zaszczepić a proszę pokazać chociaż kilka przyoadków że ta szczepionka fakrycznie działa ? Wszyscy mądrzy jak dostają kasę na konto i nie interesuje ich czy pracodawca ma z czego wypłacić, czy były zlecenia. A ta tarcza to na opłacenie podstawowych zobowiązań a gdzie reszta. Wy chyba myślicie że np.80 tyś zł przy 30 pracownikach to kokosy. Policzcie sobie sami. Nie prowadzę działalnosci ale żal mi tych ludzi co zamiast pracować i zarabiać popadają w długi. Życzę wszystkim powodzenia i popieram wasze decyzje. Jakoś w rządzie zaraza trzyma po 2-3dni i cudowne ozdrowienie. Dlaczego nie obniżą sobie pensji? Też zastanawiające?
2021-01-12 09:25:11
: Bugs - otwórz okno lub wyjdź na spacer, zaczerpnij świeżego powietrza. Dobrze Ci zrobi.
2021-01-12 13:40:19
miminko11: Jak najbardziej zgadzam się z tym, że decyzja rządu jest nieprzemyślana , ale są branże dużo bardziej pokrzywdzone od wyciągów, które od państwa w przeciwieństwie do właścicieli wyciągów dostaną psińco, a zus i podatki zwykły zjadacz chleba płacić musi.. Z mojej i pewnie nie tylko mojej perspektywy trochę to wygląda tak, że milionerzy strajkują bo nie są jeszcze miliarderami... Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że zimy w tym sezonie w beskidach póki co nie ma, co gorsza nawet mrozów jako takowych nie było i przez cały ten okres płaczu, co najwyżej 1-2 wyciągi na całą Wisłe tak naprawdę były przygotowane do jazdy. Więc Panowie, proszę nie ośmieszajcie się, a jak chcecie naprawdę coś zdziałać to do warszawki, zablokujcie autostrady, urzędy, może wtedy coś zdziałacie, bo strajkując na placu hoffa co najwyżej w echo wisły albo na ox o was napiszą w
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: