Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Srebrni istebnianie, srebrne istebnianki

Za nami pierwsza konkurencja na Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich, które aktualnie odbywają się na Polanie Jakuszyckiej. Miłe wieści napłynęły do nas już dzisiaj, gdyż zawodnicy i zawodniczki MKS-u Istebna wywalczyli srebrne krążki.

W czwartkowe dopołudnie rywalizowano w drużynowym sprincie. Wśród mężczyzn, istebniański klub reprezentowali bracia - Dominik i Kamil Bury. Stoczyli oni zawzięty o złote medale, ale ostatecznie te przypadły biegaczom UKS-u Rawa I Siedlce (Paweł Klisz oraz Maciej Staręga). W biegu wziął udział także Mateusz Szczotka z Górek Wielkich, zajmując z Wojciechem Pelczarem ósme miejsce.

U kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosły Urszula Łętocha i Weronika Kaleta. Zawodniczki LKS-u Markam I Wiśniowa-Osieczany miały na mecie blisko dwie minuty przewagi nad srebrnymi reprezentantkami istebniańskiego klubu - Karoliną Kukuczką oraz Marceliną Wojtyłą. Na najniższym stopniu podium stanęły Ewelina i Klaudia Kołodziej. Szóste miejsce zajęła dwójka z NKS-u Trójwieś Beskidzka - Agata Warło i Ewa Gazur.

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: