Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Spadek z pierwszej do trzeciej "10"

Wiele wskazywało na to, że Piotr Żyła (na zdj.) zostanie najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w niedzielnym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Ruce. Tak się jednak nie stało.

Piotr Żyła skoczył 140 metrów i był dziewiąty na półmetku zmagań. Jednak wiślaninowi nie powiodła się druga próba, uzyskując w rundzie finałowej 112 m i konkurs ukończył na 27. pozycji. Nieco wyżej spośród polskich skoczków został sklasyfikowany Jakub Wolny, który był 23.

Z premierowego zwycięstwa w Pucharze Świata ratował się Anze Lanisek ze Słowenii, a liderem klasyfikacji generalnej pozostaje reprezentant naszych zachodnich sąsiadów, Karl Geiger. Następne konkursy PŚ odbędą się w Wiśle (4-5.12).

- Dzisiaj Ruka pokazała swoje nieprzyjemne oblicze - konkurs był chwilami szalony - przyznał Adam Małysz. - W naszej ekipie pojawiają się pojedyncze dobre skoki, ale brakuje jeszcze stabilizacji. W niektórych przypadkach nie pomagał też wiatr. Jest więc nad czym pracować - dodał dyrektor koordynator PZN ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: