Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Słodka nagroda

Wychowankowie i opiekunowie z Domu Dziecka w Cieszynie pojadą na dwudniową wycieczkę do Krakowa. Wyjazd zawdzięczają 13-letniej Ani Cieślar, która nadesłała najciekawszą pracę na konkurs ''Słodki Dzień Dziecka'', po raz siódmy zorganizowany przez Fundację ''Wawel z Rodziną''. We wtorek nagrodę wręczył prezes fundacji i aktor Tomasz Schimscheiner.

Ania Cieślar mieszka w placówce przy ulicy Kraszewskiego 2 z rodzeństwem. Śmieje się, że nie jest najbardziej zdolna, ale to jednak na jej pracę uwagę zwrócili jurorzy konkursu. Dziewczynka narysowała stragan z reklamą słodyczy: „Kupujcie ludzie po przystępnej cenie, słodki nastrój i smaczne wspomnienie”.

Od zawsze lubiłam malować. Mam okazję w szkole na plastyce oraz w pracowni w Domu Dziecka, gdzie spędzam bardzo dużo czasu. Nie mam ulubionych motywów. Tak naprawdę wszystko lubię rysować, po prosto to, co mi wpadnie w oko – powiedziała Ania.

Wtorek był bardzo uroczysty w Domu Dziecka, bo przecież nieczęsto zdarza się, by placówkę odwiedził znany aktor. Tomasz Schimscheiner, aktor krakowskich teatrów, znany między innymi z roli w serialu „Na Wspólnej”, przyjechał osobiście wręczyć nagrodę. 

Ten konkurs to jest taka wisienka na torcie naszej działalności – przyznał Schimscheiner. – Do Domów Dziecka w całej Polsce wysyłamy zaproszenie do udziału w konkursie. Trzeba wykonać pracę plastyczną, obojętnie jaką. Prace trafiają do Krakowa, a komisja wybiera najlepszą. W nagrodę fundacja finansuje dwudniową wycieczkę dla Domu Dziecka, w którym powstała najfajniejsza praca. W tegorocznym programie wycieczki znalazło się zwiedzanie fabryki w Dobczycach, całej linii produkcyjnej, co zresztą mało się komu udaje. To taka edukacyjna wycieczka, a przy okazji smaczna. Oprócz tego dzieci zwiedzą studia filmowe w Alwernii.

Jak przyznał w rozmowie z portalem Ox.pl Leszek Toman, dyrektor Domu Dziecka w Cieszynie, każdy sukces wychowanka cieszy. Dlatego placówka umożliwia podopiecznym start w różnego rodzaju konkursach i zawodach. – na przykład wcześniej sama Ania i jej koleżanki i koledzy uczestniczyli w konkursach związanych z ochroną przyrody organizowanych przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.

Zwycięska praca powstała w pracowni plastycznej. Jak powiedziała nam Krystyna Henc-Toman, terapeutka prowadząca zajęcia, to chyba najbardziej kolorowe pomieszczenie w całym Domu Dziecka. – Wykonujemy prace z masy ceramicznej, glinianej, gipsu, solnej. Dzieci bardzo lubią tutaj przychodzić, szczególnie prace z decopage’u, ponieważ efekt jest szybko widoczny. Z gliną jest trochę trudniej, bo to wymaga dwukrotnego wypalenia w piecu ceramicznym, jest to bardziej pracochłonne 

wot

źródło: ox.pl
dodał: WOT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: