Słodka nagroda
Ania Cieślar mieszka w placówce przy ulicy Kraszewskiego 2 z rodzeństwem. Śmieje się, że nie jest najbardziej zdolna, ale to jednak na jej pracę uwagę zwrócili jurorzy konkursu. Dziewczynka narysowała stragan z reklamą słodyczy: „Kupujcie ludzie po przystępnej cenie, słodki nastrój i smaczne wspomnienie”.
– Od zawsze lubiłam malować. Mam okazję w szkole na plastyce oraz w pracowni w Domu Dziecka, gdzie spędzam bardzo dużo czasu. Nie mam ulubionych motywów. Tak naprawdę wszystko lubię rysować, po prosto to, co mi wpadnie w oko – powiedziała Ania.
Wtorek był bardzo uroczysty w Domu Dziecka, bo przecież nieczęsto zdarza się, by placówkę odwiedził znany aktor. Tomasz Schimscheiner, aktor krakowskich teatrów, znany między innymi z roli w serialu „Na Wspólnej”, przyjechał osobiście wręczyć nagrodę.
– Ten konkurs to jest taka wisienka na torcie naszej działalności – przyznał Schimscheiner. – Do Domów Dziecka w całej Polsce wysyłamy zaproszenie do udziału w konkursie. Trzeba wykonać pracę plastyczną, obojętnie jaką. Prace trafiają do Krakowa, a komisja wybiera najlepszą. W nagrodę fundacja finansuje dwudniową wycieczkę dla Domu Dziecka, w którym powstała najfajniejsza praca. W tegorocznym programie wycieczki znalazło się zwiedzanie fabryki w Dobczycach, całej linii produkcyjnej, co zresztą mało się komu udaje. To taka edukacyjna wycieczka, a przy okazji smaczna. Oprócz tego dzieci zwiedzą studia filmowe w Alwernii.
Jak przyznał w rozmowie z portalem Ox.pl Leszek Toman, dyrektor Domu Dziecka w Cieszynie, każdy sukces wychowanka cieszy. Dlatego placówka umożliwia podopiecznym start w różnego rodzaju konkursach i zawodach. – na przykład wcześniej sama Ania i jej koleżanki i koledzy uczestniczyli w konkursach związanych z ochroną przyrody organizowanych przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.
Zwycięska praca powstała w pracowni plastycznej. Jak powiedziała nam Krystyna Henc-Toman, terapeutka prowadząca zajęcia, to chyba najbardziej kolorowe pomieszczenie w całym Domu Dziecka. – Wykonujemy prace z masy ceramicznej, glinianej, gipsu, solnej. Dzieci bardzo lubią tutaj przychodzić, szczególnie prace z decopage’u, ponieważ efekt jest szybko widoczny. Z gliną jest trochę trudniej, bo to wymaga dwukrotnego wypalenia w piecu ceramicznym, jest to bardziej pracochłonne
wot
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
