Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów: Burmistrz podsumowuje

W poniedziałek (24.09) w skoczowskim magistracie odbyła się konferencja prasowa podsumowująca dobiegającą końca kadencję. Burmistrz mówił m.in. o inwestycjach drogowych, sportowych. Nie zabrakło tematu oświaty, seniorów i rodziny.

Burmistrz Mirosław Sitko podsumował to co udało się zrobić przez ostatnie 4 lata. Podziękował także za współpracę pracownikom Urzędu Miejskiego, gminnych instytucji oraz Radzie Miejskiej. Podsumowanie to przede wszystkim liczby. Zrealizowano 57 inwestycji. 33 inwestycje były finansowane ze środków unijnych. 62,8 mln zł to kwota inwestycji z udziałem środków zewnętrznych.

Jak zwraca uwagę włodarz udało się zrealizować wiele inwestycji drogowych. Dokładnie to 22 zadania inwestycyjne, 21km dróg. Co daje kwotę 25 mln zł. Mirosław Sitko wskazuje m.in. na nowy most w ciągu ul. Bielskiej w Skoczowie. To wspólna inwestycja gminy i powiatu cieszyńskiego na kwotę 5,1 mln zł, kładkę w ciągu ul. Sportowej w Skoczowie (ponad 2,1 mln zł), odbudowe kładki w Ochabach wraz z poszerzeniem i doposażeniem w oświetlenie (0,9 mln zł), przebudowe ul. Górny Bór w Skoczowie (wspólna inwestycja gminy i powiatu – 7 mln zł), rozbudowe ul. Stara Droga w Harbutowicach (1,3 mln zł), przebudowe ul. Kossak-Szatkowskiej, Schodowej i Podlesie w Skoczowie (1,5 mln zł).

Kolejny punkt na który zwrócono uwagę to kanalizacja. Wartość tego zadania to 30 mln zł. Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym wybudowano 53 kilometry kanalizacji. Podłączono 700 budynków. Z kolei na regulację cieków wodnych przeznaczono 1,4 mln zł. Poprawiono jakość oświetlenia w całej gminie. Wymieniono 1,5 tysiąca opraw. 32 km linii napowietrznych. Wartość realizacji zadania to 5,8 mln zł.

W Gminie Skoczów realizowano także sportowe inwestycje. Na ten cel przeznaczono 11 mln zł. 10 mln zł pochłonęła modernizacja hali sportowej i basenu „Delfin”. Wybudowano pełnowymiarowe boisko piłkarskie przy SP8 na Górnym Borze – wartość inwestycji 1 mln zł. Pojawiło się zadaszenie trybun na stadionie, ale także sanitariaty (400 tys. zł). Włodarz zwraca również uwagę na nowe place zabaw i siłownie zewnętrzne. Powstało 5 nowoczesnych siłowni zewnętrznych wraz z placami zabaw – podkreśla. Wartość tej inwestycji to 400 tys. zł.

Kolejna gałąź to oświata. Od września ruszył pierwszy pilotażowy oddział, w którym nauka realizowana jest równolegle dwujęzycznie. W Gminie Skoczów prowadzona jest weryfikacja przygotowania przedszkolnego. Oświata to również szereg imprez i wydarzeń. Mirosław Sitko wskazuje m.in. na: Gala „Nasi Najlepsi”, Gala Sportu czy wprowadzone ostatnio statuetki „Skoczowski Prymus” – czyli wyróżnienia dla 7 wybitnych uczniów o prospołecznej postawie. Przyznawane są stypendia naukowe dla 30 najzdolniejszych uczniów. Na terenie Gminy Skoczów działa Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa, Akademia Rodzica, odbywa się Forum Uczniów Gminy Skoczów. W Międzyświeciu powstał nowy oddział żłobkowy dla 24 dzieci (544 tys. zł), rozbudowano przedszkole w Pierśćcu (3,8 mln zł).

Włodarz wskazał również na program wymiany kotłów realizowany w gminie. Wartość dofinansowania to 50% do 4 000 zł. Wymieniono 114 kotłów. Wartość całego programu to 495 tys. zł. Na tym jednak nie koniec liczb. Doposażono OSP (3 pojazdy pożarnicze) - kwota wsparcia 930 tys. zł. Podczas konferencji wskazano również na: nowe sieci wodociągowe (Skoczów, Wiślica, Kowale, Pogórze, Bładnice – 2,1 mln zł), budynek Rynek 3(centrum ekologiczne, miejsce konferencji, wystaw, zaplecze biurowe i techniczne – 4,5 mln zł), rozbudowę parku na Górnym Borze, salę gimnastyczną w Kiczycach, boisko w Ochabach. Wspomniano również o innych mniejszych inwestycjach oświatowych oraz drogowych realizowanych w sołectwach.

Gmina Skoczów to Gmina przyjazna, podkreśla włodarz, zwłaszcza seniorom (karta seniora, koperta życia, infolinia dla seniorów, usługi opiekuńcze, książki z dowozem do domów) oraz rodzinie (karta dużej rodziny, akcja „Lato w mieście”, nowy żłobek i przedszkole). Dba o historię (monografia o Skoczowie, odbudowa miejsc pamięci) – podkreśla włodarz.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

40
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-27 21:56:52
arturrow: Prawdopodobnie Skoczów miał już gorszych burmistrzów, choć tak na szybko, to ich nazwiska teraz trudno mi sobie przypomnieć ;)
2018-09-27 23:15:22
mcz79: Ja mu daje kredyt zaufania mimo że nie cierpię PIS będę na Mirka głosować , w naszym Skoczowie jednak dużo zrobiono za jego kadencji poza tym pokazał że jest burmistrzem wszystkich Skoczowian i naszych wiosek. Mówiono że będzie się liczył tylko kościół katolicki a tu proszę jak burmistrz ładnie zadbał o też mój kościół ewangelicki... Nawet na święta do nas przychodzi. Nawet jestem w stanie uwierzyć że jest uczciwy czego w obecnych czasach trudno szukać o włodarzy. Jak nie będzie kandydować jako SuperStar głosuje na Mirka.
2018-09-28 00:02:29
bronek91: Skoczów miewał burmistrzów a w pewnym okresie również naczelników lepszych i gorszych. Obecny Pan Burmistrz z pewnością należy do tych dobrych dla wszystkich mieszkańców. Przypomnijmy, iż to za kadencji jednego z poprzednich włodarzy UM Skoczów przypadkiem przydarzyło się zgubić 2 mln PLN. Jeżeli ktoś nie pamięta np. arturrow, to przypomnijmy iż osoba ta związana była/jest z PO.
2018-09-28 06:16:45
Marcepan: Ode mnie też pan Sitko ma głos. Inwestycje inwestycjami, bardzo ważna rzecz. Mnie jednak zaimponował tym, że nie zamiatał pod dywan intryg z dostojnikami kościelnymi w tle.
2018-09-28 07:46:27
wojtoj: Zdarzyło mi się ostatnio kilka razy rozmawiać z różnymi ludźmi o mojej gminie. Zeszło oczywiście na temat wyborów. Mimo, że z PiSem mi wyjątkowo nie po drodze i stanowczo potępiam to co się obecnie dzieje w Polsce, to podsumowując kadencję skoczowskiego burmistrza muszę powiedzieć, że: 1. W początkowej fazie burmistrzowania stanowczo się zapędził w roszadach personalnych i sposobie ich przeprowadzania. 2. Odcięcie się od skoczowskiej tradycji Judosza to zdecydowanie strzał w stopę. Niezależnie od poglądów religijnych tradycję (tym bardziej tak unikalną) trzeba pielęgnować. Tutaj Pan Sitko niestety zalicza ogromny minus. 3. WOŚP - tu również fakty nie sprzyjają burmistrzowi. Partyjna linia nienawiści PiSu nie może przelewać się do samorządów, bo nic dobrego z tego nie wyjdzie. Włodarze, nawet jeśli wspierani partyjnie, muszą znać granice. 4. Burmistrz wyjątkowo promuje partię rządzącą zapraszając wielu polityków wyłącznie jednej opcji 5. Poza powyższymi niesmakami trzeba przyznać, że ostatnie 4 lata były w Skoczowie spokojne, Straż Miejska stała się przyjazna mieszkańcom (zasługa komendanta i pośrednio burmistrza), Biblioteka odżyła, w MCK również czuć zapał do pracy. Na rynku co chwilę coś się dzieje. Zaznaczam, że to głównie zasługa ludzi z "niższego" piętra gminy, ale przynajmniej mają wsparcie (lub przynajmniej brak przeszkód) ze strony burmistrza. 6. Odnośnie inwestycji zachowuję ostrożność w przypisywaniu sukcesów, ponieważ są to zawsze efekty wieloletniej pracy wielu osób. Apeluję do Pana Sitki - niech Pan nie pozwoli na wprowadzenie do samorządu PiSich standardów.
2018-09-28 09:44:01
Monikk: Brawo!!! Cyfry i inwestycje mówią same za siebie. Cztery lata dobrej pracy Pana i całego zespołu. Dziękujemy za równe traktowanie całej gminy. Mój głos pan ma, panie Sitko :-)
2018-09-28 10:06:40
Starr22: Część wymienionych inwestycji rozpoczęła się przed kadencją burmistrza, a jedynie została zakończona w trakcie jej trwania, tak więc zbyt wielkiej zasługi obecnego włodarza w tym nie ma. Niestety zbytnie skupienie się na realizowaniu linii obranej przez "jedynie słuszną partię" jest wystarczającym powodem, aby zagłosować na kandydata niezwiązanego z obecnie rządzącymi.
2018-09-28 11:47:02
Monikk: Starr22- coś Ci się pomyliło- które to niby były rozpoczęte ??? jedynie promesa na kładkę była p o d o b n o obiecana. Poczytałeś to wyżej? Nowy most, kładka Ochaby, rondo Górny Bór, przedszkole Piersciec, droga i parking koło kościoła EA, droga w Harbutowicach itd.... Co z tego było zaczęte? Nic .
2018-09-28 12:16:20
tomi71: Widać, że jak się ma wizję i Radę Miejską, która popiera rozwój miasta to można coś zrobić. Pewnie będą tacy co im jest mało, ale powoli i do przodu.
2018-09-28 13:00:11
Herr Flick: "4. Burmistrz wyjątkowo promuje partię rządzącą zapraszając wielu polityków wyłącznie jednej opcji "- ciekawe który z polityków Opozycji chciałby przyjechać do Skoczowa? :))
2018-09-28 13:36:47
MILANELLO: A po co mi tu w Skoczowie zapraszanie ludzi z opozycji Po to żeby słuchać jaki to PIS jest zły jakie ma ostre kły (to ich jedyny program to już było to nudne i poniekąd śmieszne!) Niech zaprasza tych co mają jakieś konkrety pomysły I dobrze robi bo tylko odpowiednie kontakty przynoszą konkretne korzyści dla gminy Ja też uważam obecną kadencję za udaną
2018-09-28 13:53:25
wojtoj: @MILANELLO - a jaki program długofalowy w skali kraju ma PiS? Czy naprawdę nie rozumiesz, że każda ich obietnica na "pieniądze+" oznacza podwyżkę podatków? Każda duża inwestycja infrastrukturalna obiecana przez PiS (drogi, mosty, kolej) wymagają dofinansowania unijnego - czyli tej wyimaginowanej wspólnoty co to żadnych korzyści nie daje. Czy nie rozumiesz, że PiS jedzie na oparach budżetu unijnego zapewnionego przez poprzedników, a w tej chwili wojując z wszystkimi dookoła sami wiążą sobie pętlę na szyi? Czy nie rozumiesz, że spadek bezrobocia oznacza wzrost kosztów pracy i w dłuższej perspektywie, w połączeniu z obcięciem dofinansowań unijnych - kryzys na rynku pracy? Jeżeli nie rozumiesz, to głosuj na PiS - przekonasz się sam za 2-3 lata.
2018-09-28 14:32:17
MILANELLO: @wojtoj-Ty masz swoje zdanie Ja mam swoje Jakoś PO niewiele zrobiło przez te 8lat z tych wielkich unijnych funduszy (przeciętny Kowalski tylko słyszał że na nic nie ma pieniędzy) Ale POwskie elity i mafie+miały się całkiem dobrze Teraz sporo kasy już różnym mafią przestało splywac(choćby mafii VAT a to giga pieniądze są!) A o budżet unijny dla Polski też bym się nie martwił Najważniejsze że Państwo naprawia własne finanse (to podstawa!) To wielka różnica pomiędzy tym co było a tym co jest Pewnie zaraz napiszesz o długu publicznym (tylko kto go nie ma taki świat takie życie) Ważne że to wszystko się spina I kończę już ten temat swoje zdanie wyraziłem Powodzenia
2018-09-28 14:42:57
dzdzownica: Ludzie, przestancie mieszac ta wielka, ogolnopolska polityka z samorzadowa. Co robi PiS to wszyscy wiemy. Co zrobilo PO, albo czego nie zrobilo a powinno, to tez wszyscy wiemy. A polityka na poziomie samorzadowym to zupelnie cos innego i wlasnie mozemy to zaobserwowac. Tutaj uwazam, ze Sitko do bardzo dobry burmistrz dla Skoczowa, ktory zrobil bardzo duzo. Wystarczy go postawic obok takiego burmistrza Cieszyna, ktory nie zrobil zupelnie nic, a to co zrobil to dostal po poprzednikach i porownac, a nie mam tutaj na mysli wzrostu. Co z tego, ze Sitko jest z PiS? Mial dobry pomysl na Skoczow i go realizuje. A moze i dobrze, ze jest z PiS bo przynajmniej wladze centralne bardziej licza sie z tymi ktorych uwazaja za swoich. Mozna tu dla Skoczowa duzo ugrac i to tez sie dzieje, mam nadzieje ze bedzie sie dzialo dalej. PiS czy nie Skoczow ma dobrego burmistrza i tylko tak dalej.
2018-09-28 15:35:31
wyśmienity cwaniaczek: powiadam wam i przestrzegam !!!!!! nie oddawajcie głosów na PISOWCÓW !!!! to zaraza jak dżuma, która drąży kraj...
2018-09-28 15:50:22
bronek91: Wojtoj: mi również rząd centralny w ostatnim okresie trochę podpadł (czułem to po kościach zważywszy na profesję szefa tego rządu i z kim się kumał), ale wybory do parlamentu są dopiero w przyszłym roku. Zatem w przyszłym roku poruszana będzie tematyka różnych np. Szwecji, Szwedów, pięty Achillesa itd. Na chwilę obecną wybieramy włodarzy a ci mają nikły wpływ na działanie władz w Warszawce. Jednak w odniesieniu do punktów, które wskazałeś, trochę muszę polemizować.
2018-09-28 15:56:45
bronek91: Wojtoj:1) Pamiętajmy, iż Skoczowem od odejścia z ratusza Pana Dzierżawskiego władał jeden układ polityczny, zatem stosowne przewietrzenie było potrzebne a nawet konieczne. Oczywiście komuś się pogorszyło, komuś poprawiło ale liczy się funkcjonowanie gminy. Jedni twierdzą, iż polityka personalna obecnego Pana Burmistrza była za bardzo drastyczna, inni znów wskazują, iż jeszcze wiele jest naczelników i pracowników zatrudnionych czy raczej powiązanych z poprzednio panującym w ratuszu układem. Osobiście uważam, iż zmiany personalne konieczne były. To burmistrz bierze odpowiedzialność za funkcjonowanie urzędu i musi posiadać obsadę, której ufa. Osobiste pytanie, czy ingerencja w skład biblioteki była swego czasu potrzebna? Myślę, iż również zmiany w tej instytucji wyszły na lepsze. Tym bardziej, iż obywatel ma mieć zapewnioną profesjonalną obsługę ze strony administracji. Zdaje się, iż swego czasu w bibliotece nie było zatrudnionej żadnej osoby z odpowiednim, kierunkowym wykształceniem. Warto również wspomnieć, iż dla dobra gminy i wizerunku, Pan Burmistrz był zdolny przeciwstawić się nawet wpływowej osobie ze swojej partii. Niestety nie każdy włodarz jest to w stanie uczynić. Patrz przykład Cieszyna. Zatem Pan Burmistrz jak najbardziej oddziela politykę konkretnej partii od prawidłowego funkcjonowania Gminy Skoczów.
2018-09-28 15:59:07
bronek91: Wojtoj: 2) To co sobie kto myśli o Judoszu to sprawa osobista. Nie staraj się stawiać w roli władcy czyjegoś sumienia. Pochód z Judoszem unikalną i zachowaną lokalnie tradycją jest, podobnie jak gustowanie się Tatarczówką. Zatem potencjalnie, jeżeli ktoś z różnych względów nie uczestniczy w tradycji pochodu Judosza, choć szanuje i toleruje organizację, myślę iż jest to zachowanie ok. Sytuacja jest podobna gdybyś np. zadeklarowanego abstynenta oceniał przez pryzmat odmowy udziału w spożywaniu tatarczówki? Bo taka jest tradycja? Byłoby to ok z Twojej strony??? Obecnie obowiązujące prawo nie nakazuje włodarzom brać udziału w jakimkolwiek obchodzeniu lokalnych tradycji. Sprawa samego uczestnictwa w tego typu wydarzeniach jest pozostawiona gestii osobistej. Tradycja pochodu z Judoszem jest kontynuowana, Pan Burmistrz pozwala i toleruje. Myślę, iż w tematyce tej sprawy zachowuje się jak należy. Bez Judosza Skoczów istniał, potencjalnie nawet bez organizacji pochodu Judosza Skoczów będzie istniał, choć uboższy o tak znaną tradycję. Kwestia uczestnictwa jest sprawą prywatną. Osobiście uważam, iż odsuwanie się polityki od tego typu wydarzeń, dodaje tego typu inicjatywom jeszcze uroku i na miejscu organizatorów cieszyłbym się, iż biorą udział raczej nie-politycy niż sami politycy. A tak nawiasem, ktoś Ci zakazuje uczestnictwa w pochodzie Judosza?
2018-09-28 16:04:20
bronek91: PS Wszelkim osobom opierającym swe rzekomo racjonalne myślenie zwłaszcza na podstawie absencji na różnego rodzaju wydarzeniach wyznaniowych i braku członkostwa w jakiejkolwiek wspólnocie wyznaniowej. Pragnę przypomnieć, iż tradycja organizacji pochodu z Judoszem ma konotacje wyznaniowe i do dnia dzisiejszego wiązana jest z wydarzeniem opisywanym w Biblii. Sama inicjatywa wyszła ze strony kościoła i to nie tego o twarzy rozwodnionej- ekumenicznej- II watyńskiej, tylko formacji o obliczu rzekomo nietolerancyjnym i trydenckim. Proponowałbym to brać pod uwagę.
2018-09-28 16:07:24
bronek91: Wojtoj:3) WOŚP- analogicznie do sytuacji z Judoszem→ nie uzurpuj sobie prawa panowania nad czyimś sumieniem. Ja również od pewnego czasu nie popieram WOŚP. Owsiak ma swoje za uszami, co udowodniły sądy, wykazany został brak klarowności w finansach, do tego kontrowersje z organizacją pewnego wydarzenia w Kostrzynie. Ponoć, oficjalnie, organizowanego przez inne podmioty. Temat był już wałkowany, nawet na ox, zatem sobie przewiń i poczytaj komentarze. Mogę z całą pewnością zapewnić, iż Pan Burmistrz zna granice partyjnej polityki w samorządach, a sumienie to sprawa indywidualna. Jeżeli kogoś proponujesz oceniać przez pryzmat osobistego podejścia do pewnych wydarzeń, które na terenie Gminy Skoczów się odbywają i są tolerowane, to trochę słabo z Twojej strony. To tak jakbyś kogoś oceniał przez pryzmat uczestnictwa w czarnych „procesjach”. Może nie zdajesz sobie sprawy, ale właśnie przez takie działania, jakie Ty przywołujesz, dochodzi do upolitycznienia samorządu. A tak nawiasem, ktoś Ci zakazuje uczestnictwa w WOŚP?
2018-09-28 16:11:08
bronek91: Wojtoj:4. To, iż kogoś do Skoczowa Pan Burmistrz zaprasza a te zaproszenia są przyjmowane, wręcz przeciwnie dobrze świadczy o włodarzu. Sorry, Skoczów jako miasto liczy 14 550 ludzi a gmina 26 788 z czego pod względem liczby ludności obserwujemy tendencję wzrostową. A teraz to sobie porównaj z taką Warszawką, Wrocławiem, Krakowem itd. In plus wielu mieszkańców na terenie gminy jest tylko zameldowanych a faktycznie przebywa gdzieś indziej, zwłaszcza młodsze pokolenie. Seniorat z reguły popiera partię rządzącą a młodszych w Skoczowie mniej lub pozostali głównie ci ambiwalentni politycznie. Zatem politycy „rządowi” na terenie Skoczowa raczej dodatkowego poparcia nie znajdą, jedynie ubogacają miejscowe życie kulturalne a takie bronki mogą kogo potem w lokalnych mediach skrytykować i wiem, iż ktoś to właściwej osobie doniesie. Szanowny wojtoj, podejrzewam iż Bronek K. czy Donek T. raczej zaproszenia od prowincjonalnego Burmistrza nie przyjmie, zatem potem nie płacz, iż przybywają politycy głównie jednej opcji. Masz Instytut Śląska Cieszyńskiego a la Młodzi Demokraci skompromitowanego PO i załganej totalitarnej .nowoczesnej opozycji. Chcesz mieć Bronka K. w Skoczowie, nikt Ci nie zakazuje, zwróć się do nich lub sam zaproś i zorganizuj wydarzenie. Pan Burmistrz z pewnością udostępni Ci stosowne lokum.
2018-09-28 16:14:12
bronek91: 5. „Zaznaczam, że to głównie zasługa ludzi z "niższego" piętra gminy”- cytat, ktoś tych ludzi zatrudnia i bierze odpowiedzialność za ich poczynania. Wiadomo iż działalność (a nie sumienie) Pana Burmistrza należy oceniać całościowo a UM jest instytucją pomocniczą, za działanie której odpowiada Pan Burmistrz. Zatem sumienna praca urzędników wlicza się jak najbardziej w zakres działania Pana Burmistrza.
2018-09-28 16:16:28
bronek91: Natomiast do do polityki partii rządzącej w skali lokalnej i nie tylko, DE _FACTO w przypadku naszego powiatu powinien wypowiedzieć się starosta lub odpowiedni poseł. Oczywiście nie na zasadzie artykułu sponsorowanego wyłączającego możliwość wypowiedzenia się. Dlaczego akurat moim zdaniem starosta, określiłem na wcześniejszych wątkach, zainteresowanych proszę o sprawdzenie.
2018-09-28 16:17:45
bronek91: Starr22: a ile czasu mieli poprzednio panujący w ratuszu np. na zbudowanie nowego mostu? Czym się wtedy zajmowali? UM gubił wówczas 2 mln. PLN? Tak to bywa w samorządzie, iż zdarza się finiszować inwestycje zapoczątkowane wcześniej. Poprzedni włodarz również miał takie udogodnienia. Może przypomnisz? Natomiast w kwestii jakiejkolwiek linii partyjnej zapraszam do miejscowego posła właściwej partii czy starosty. Pan Burmistrz jakoś nie zawahał się zrobić porządku w ratuszu, nawet z kolegami i koleżankami z partii.
2018-09-28 16:33:17
bronek91: @wyśmienity cwaniaczek: a jaka to "Dżuma" panuje w Twoich środowiskach? Wśród wyznawców religii EURO ( a może raczej niemieckiej marki). Może w pierwszej kolejności wyśmienity cwaniaczek przypomni ile 2 mln. PLN to w przeliczeniu na EURO zgodnie z odpowiednim kursem (zgubione przez miejscowy UM Skoczów pod panowaniem Pani Burmistry z PO) . Rozumiem, iż język EURO czy Deutsche Mark jest zrozumiały dla członków i sympatyków pewnej formacji.
2018-09-28 18:50:34
wyśmienity cwaniaczek: jawol !!!!! ciulu
2018-09-28 18:53:06
wyśmienity cwaniaczek: a i chyć się roboty bo ino pieprzysz 3 po 3 na tym miernym portalu .....no chyba żeś faktycznie je farorz to masz ogrom wolnego tajmu ....oczywiście poza KLEREM ::::):):):):)
2018-09-28 19:04:13
Donek: Mnie w wyborach samorządowych nie obchodzi partia tylko człowiek przede wszystkim który nie ma parcia do władzy chce coś zrobić jest porządny i uczciwy. Przecież w wyborach samorządowych ludzie się znają. Ja jestem za obecnym burmistrzem dużo zrobił dla Skoczowa w swojej kadencji nie wszyscy jesteśmy idealni i jeszcze się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził. Druga sprawa jeżeli będziemy głosować za jego opozycją gdzie swój swojego znalazł to przy jej wygranej byli przegrani wrócą do ratusza a to byłaby porażka dla Skoczowa.
2018-09-28 20:56:02
prometeusz: Donek - masz rację ! " a to byłaby porażka dla Skoczowa ! Mówią , że jak wygra "dobry Gospodarz" to będzie mostem powrotnym , po którym powróci były egocentryczny Krasnolud - czy Ktoś coś ?
2018-09-28 22:06:37
bronek91: Herr wyśmienity cwaniaczek: w pierwszej kolejności → Alles Klar?
2018-09-28 22:15:14
bronek91: Tak mnie zastanawia, dlaczego lokalna historia tak skrzętnie pomija temat działalności Werwolfu na terenie Śląska? Jak widać, do dziś funkcjonują mentalni następcy tej formacji. Dawniej swoje porządki przeprowadzali pod hasłem czystości rasowej a dziś w imię rzekomego miłosierdzia i w odwołaniu do demokracji.
2018-09-28 22:21:45
bronek91: Herr wyśmienity cwaniaczek: jak już chcesz wiedzieć, bronek je hydraulikiem.... Grüß Gott!
2018-09-28 22:32:39
krzysztof.mm: bronek jak wydorośleje to być może zrozumie, że ilość nic nie znaczy naprzeciw jakości, i że jak się nie ma nic do powiedzenie to najlepszą opcją jest milczeć [być może, powtarzam, bo póki co nie przejawia oznak koniecznej do tego inteligencji - ale może się mylę...?]
2018-09-28 22:47:17
bronek91: krzysztof.mm: Rozumiem, iż utrudniam Ci pracę a bycie nieustannie dyskredytowanym jest dla Ciebie dołujące. Jak mawiali Rzymianie: "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem". Niestety PO nie posiada tyle EURO aby wystarczyło na bronka....
2018-09-29 06:08:45
utopiec: "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem" bronek91, to prawda. Więc wytłumacz mi dlaczego nie zamilkniesz? Wszędzie Cię pełno. Rzygać mi się chce gdy na okrągło widzę Twoje wypociny. Napisałbyś raz, ale mądrze.
2018-09-29 17:48:06
paveluko17: polecam studia na wyższej szkole bezpieczeństwa
2018-09-29 18:35:37
bronek91: utopiec: Jak widzisz nie wszystko złoto co się świeci a bronkowi jakoś srebro bardziej przypadło do gustu. Zdaję sobie sprawę, iż nie wszystkie treści są dla Ciebie strawne a do tego zażycie bronka powoduje odruchy wymiotne. Skoro Cię naciąga, cóż Ci mogę poradzić? Nie internety ale instalacje sanitarne są od tego.
2018-09-29 20:09:39
utopiec: Instalacje są do tego. A tak w drodze wyjątku może być twoja kieszeń bronku?:)
2018-10-05 19:41:01
koza: KWW Stefana- pełnomocnik wyborczy - Andrzej BACZA
2018-10-06 08:35:04
koza: Herr - kajsi tam był Skurn w art. o wyborach, chyba tam, gdzie Twój kom. Wklejam go :D ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 18-10-05 22:03:52 Herr Flick: Skurn powrócił! No wreszcie!!! A z tymi nauczycielami to masz rację.....a że dziennikarze kandydują? Mają takie prawo ale czy to etycznie uzasadnione? Raczej nie. Niezatapialny Andrzej już jest Pzrewodniczącym SM Wspólnota. Andrzej "płonacy konar" powrócił. "
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: