Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rowery oznakowane syntetycznym DNA

Jak poinformowała Straż Miejska z Cieszyna dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja "Bezpieczny rower"- znakowanie rowerów metodą "syntetycznego DNA" na cieszyńskim Rynku. Akcja przeprowadzona została w dniu 11 lipca przez Straż Miejską w Cieszynie.

W czasie akcji udało się oznakować 21 rowerów. - Właściciele jednośladów po oznakowaniu roweru otrzymywali legitymację potwierdzającą znakowanie, opaski odblaskowe oraz ulotki informujące o projekcie i różnicach w przepisach obowiązujących rowerzystów po obu stronach granicy. Nadmienić należy, że znakowanie jednego roweru trwało ok 10 – 20 minut, w zależności od czystości roweru i sprawności właściciela w wypełnianiu formularzy. – informuje SM w Cieszynie.

Osoby, które nie zdążyły w przewidzianym czasie oznakować swoich rowerów zostały poinformowane, że będą mogły to zrobić w siedzibie Straży Miejskiej w Cieszynie, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Warto podkreślić, że mundurowi planują w tym roku zorganizować jeszcze kilka podobnych akcji.

Znakowanie rowerów syntetycznym DNA, to metoda polegająca na naniesieniu niewidocznego dla oka specjalnego środka z unikalnym numerem identyfikacyjnym oraz wprowadzeniu oznakowanego roweru do lokalnego rejestru, a następnie zarejestrowaniu w Narodowym Rejestrze REFIZ. Podczas znakowania rowerów wypełniany jest formularz rejestracyjny, a właściciel otrzymuje legitymację rejestru.

(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: