Rowery oznakowane syntetycznym DNA
W czasie akcji udało się oznakować 21 rowerów. - Właściciele jednośladów po oznakowaniu roweru otrzymywali legitymację potwierdzającą znakowanie, opaski odblaskowe oraz ulotki informujące o projekcie i różnicach w przepisach obowiązujących rowerzystów po obu stronach granicy. Nadmienić należy, że znakowanie jednego roweru trwało ok 10 – 20 minut, w zależności od czystości roweru i sprawności właściciela w wypełnianiu formularzy. – informuje SM w Cieszynie.
Osoby, które nie zdążyły w przewidzianym czasie oznakować swoich rowerów zostały poinformowane, że będą mogły to zrobić w siedzibie Straży Miejskiej w Cieszynie, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Warto podkreślić, że mundurowi planują w tym roku zorganizować jeszcze kilka podobnych akcji.
Znakowanie rowerów syntetycznym DNA, to metoda polegająca na naniesieniu niewidocznego dla oka specjalnego środka z unikalnym numerem identyfikacyjnym oraz wprowadzeniu oznakowanego roweru do lokalnego rejestru, a następnie zarejestrowaniu w Narodowym Rejestrze REFIZ. Podczas znakowania rowerów wypełniany jest formularz rejestracyjny, a właściciel otrzymuje legitymację rejestru.
(red./mat.pras.)
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.