Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rowerowe patrole postrachem kierowców

- Dzięki pieniądzom z mandatów rowery zaczęły przynosić dochody praktycznie już po trzech tygodniach. Oby wszystkie-inwestycje przynosiły taki efekt. Smutne jest jednak, że aż tylu ludzi lamie przepisy -mówi burmistrz Skoczowa Jerzy Malik.
Stróże porządku mają do dyspozycji dwa crossowe rowery. Latem patrolowali na nich obrzeża Skoczowa, miejskie lasy i parki, a także wały Wisły w Harbutowicach, Kiczycach i Ochabach. W ciągu trzech miesięcy przejechali tysiąc kilometrów.
- Staraliśmy się wykorzystać rowery maksymalnie, w ten sposób oszczędzamy przecież paliwo - tłumaczy Władysław Czyż, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Skoczowie.
Najlepiej rowery sprawdziły się na wałach Wisły. Dzięki nim strażnicy zaskoczyli kłusowników łowiących ryby w rzece. Prawdziwą panikę patrole na dwóch kółkach wzbudzały jednak wśród kierowców łamiących przepisy.
- Skutek był rzeczywiście bardzo dobry. Przede wszystkim jednak kierowcy widzieli, że sami nie jeździmy po wąlach samochodem. To dzialalo na nich mobilizująco. W rezultacie nieprawidlowo parkujących aut ubywało z tygodnia na tydzień - stwierdza W. Czyż.
Sezon rowerowych patroli dobiegł już jednak końca. Ponownie służbowe jednoślady pojawią się na ulicach miasteczka wiosną.
źródło: gzc
dodał: Z.Z.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: