Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rodzina w kwarantannie: "marzymy o przekroczeniu progu mieszkania"

Ponad 300 osób w powiecie cieszyńskim, w związku z podejrzeniem zarażenia wirusem SARS-Cov-2, przebywa w domowej kwarantannie. Jak wygląda ich codzienność? Porozmawialiśmy z jedną z mieszkanek Cieszyna, która od zeszłej środy (11.03) wraz z mężem i dwójką dzieci nie może wyjść z domu.

Na domową kwarantannę trafili z powodu swojego dziecka, które na zajęciach dodatkowych spotkało dziecko rodziny chorej na COVID-19. Jaka była reakcja rodziny i znajomych na taki obrót spraw? - Gdy pojawiła się informacja, że szkoły są zamknięte, ponieważ uczyła w nich chora nauczycielka, to wieść się szybko rozniosła. Nasze dziecko uczestniczyło w różnych zajęciach dodatkowych, więc rodzice innych dzieci także zachowali czujność. W samym Cieszynie nie było to wielkim zaskoczeniem. Z kolei rodzina męża mieszka na drugim końcu Polski, w rejonie, gdzie koronawirus pojawił się w zdecydowanie mniejszym stopniu i dla nich nasza sytuacja była zdecydowanie bardziej abstrakcyjna - mówi nasza rozmówczyni.

Jak dodaje, w trudnej sytuacji cenne wsparcie zapewniają sąsiedzi, którzy robią zakupy i przynoszą najpotrzebniejsze rzeczy. Czy rodzina może liczyć też na wsparcie służb mundurowych? - Z tego, co słyszałam, to Policji doszła teraz jeszcze ochrona granic, więc mają coraz więcej obowiązków. Ma do nas przychodzić Straż Miejska, która działa w porozumieniu MOPS-em i wolontariuszami. Jednak jeszcze nie korzystaliśmy z takiej pomocy - podreśla kobieta.

Cieszyńska rodzina ma zakończyć kwarantannę w sobotę (21.03). Do tego czasu codziennie Policja sprawdza, czy wszyscy jej członkowie przebywają w domu (muszą pokazać się w oknie), a każde opuszczenie domu grozi wysoką grzywną. Jak mocno ta sytuacja odbija się na samopoczuciu? - Patrząc za okno, jaka jest pogoda, na nasz ogródek, do którego w normalnej sytuacji byśmy wychodzili, to po tygodniu jest ciężko. Mamy dwójkę dzieci, które potrzebują trochę ruchu. Marzymy choćby o tym, żeby wyjść poza próg mieszkania - przyznaje mieszkanka Cieszyna.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-17 12:59:35
Kuba_EDGE: Niech lepiej posiedzą 2 tygodnie i nie narzekają. Zarażą wokół siebie 100 innych i to oni będą mieli tą samą sytuację. Zrobić dzieciakom tor przeszkód w domu i niech się bawią. W dzisiejszych czasach youtube i netflixa 2 tygodnie w domu powinny być dla nich nagrodą.
2020-03-17 13:28:28
hanbes: Fakt. Na dłuższą metę jest to uciążliwe dla dorosłych a co dopiero dla dzieci. Cały dowcip polega na zorganizowaniu wolnego czasu ale chyba niekoniecznie przed monitorem.
2020-03-17 13:38:50
Luter: Jedynie Chrystus. Jedynie Pismo Święte. Jedynie z łaski przez wiarę.
2020-03-17 13:55:53
hanbes: Luter, co ty bierzesz?! Zmień dealera albo zmniejsz dawki! Rozumiem że ci się w domu nudzi ale ten nawyk powinieneś zmienić.........
2020-03-17 17:16:28
czesiohill: 16:37 Z Číny už letí český vládní letoun s rychlotesty na koronavirus. Trasu lze sledovat na webu https://tar1090.adsbexchange.com/?icao=498421 To znaczy, że czeski rząd zrozumiał powagę sytuacji i zakupił w Chinach szybkie testy, a nasi możnowładcy sobie testy zrobili, a suweren może ich pocałować ... Najważniejsze są wybory i ściema, że pomogą pracodawcom. Ja zawieszam działalność, bo z czego zapłacę ZUS? Ech, k....
2020-03-17 20:17:03
wyśmienity cwaniaczek: siedzieć w chaupie !!!!!!! zakarzeńcy !!!!!!! dopowiedżcie jeszcze w swych wypocinach "trędowaci", w którym regionie italli się było na nartach BARANY !!!!!!!!!!
2020-03-18 08:13:58
czesiohill: Z czerwonych łapek dla postu o testach wynika, że propartyjna PiSowska ... i w cieszyńskiem ma się dobrze. Ważne pińcet+, które na dzisiaj jest już g.... warte.
2020-03-18 08:48:18
staszek136: wyśmienitemu cwaniaczkowi chcę powiedzieć jedno "wybaczam Ci bo nie wiesz co piszesz"
2020-03-18 09:42:09
hanbes: I tu staszek ma rację, cwaniaczek pisze byle co aby tylko zaistnieć...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: