Rewolucja szkolnej tablicy
Tablice elektroniczne rewolucjonizujące edukację wkroczyły do Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie. Wyglądem przypominają zwykłe tablice, które znajdują się w każdej szkolnej klasie, auli czy sali konferencyjnej, a jednak jedna tablica interaktywna może nawet zastąpić pracownię komputerową.
Tablice współdziałają z komputerem i projektorem multimedialnym pozwalając tworzyć kolorowe obrazy, animacje i teksty. Kredę do pisania zastąpiło specjalne pióro, które po wyczerpaniu baterii ładujemy w specjalnej ładowarce. Wykorzystanie tych urządzeń zdaniem nauczycieli przyciąga uwagę uczniów i podnosi efektywność nauki.
- Ta innowacyjna technologia przynosi wiele korzyści zarówno nauczycielom jak i uczniom. Tablice interaktywne stanowią szczególną pomoc dydaktyczną dla nauczycieli języków obcych, którzy mogą w ten sposób stymulować wszystkie bodźce ucznia do nauki języka obcego. Myślę, że dzięki temu efekty nauczania mogą być jeszcze bardziej widoczne. Oprogramowanie tablic musi być dostosowane do podręczników, z których korzystamy – wyjaśnia Barbara Glet dyrektor Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie.
Tablice zostały na stałe zamontowane w trzech pracowniach językowych, jedna ruchoma tablica znajduje się w pracowni ogólnokształcącej.
(bsk)
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.